Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A cigányok hogyan értenek...

A cigányok hogyan értenek ahhoz, hogy milyen segélyt miért és hogyan lehet kapni, ha egyébként iskolázatlanok, tanulatlanok?

Figyelt kérdés

2021. nov. 19. 20:35
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
94%
Ahol szükséges ott nagy tudásra képesek.
2021. nov. 19. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
76%
Farkas Flóri emberei felvilágosítják őket, ugye kell a fidesznek a szavazat.
2021. nov. 19. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
94%
Ha pénzről meg szó, megvan a szimat.
2021. nov. 19. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
92%
A büntetőjogban is jártasak.
2021. nov. 19. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 A kérdező kommentje:
De hogy van ez, hogy ezekhez értenek, tanulni meg nem?
2021. nov. 19. 20:49
 6/24 anonim ***** válasza:
91%

Nem értenek ezek semmihez. Nyomorognak a 20.000 forintos gyerekenkénti családival és 8-10 gyerekkel a vertfalú, omladozó, szobakonyhás putriban. Mellé esetleg közmunka. Azon felül lopnak, csalnak, hazudnak és átb@sznak ahol tudnak. Természetesen ha szólni mersz rögtön jön a torokelvágás, kibelezés, csordában fenyegetés. A valóban jómódúak nagypályás bűnözők, (dizájner)drogokkal, kurvákkal, csicskákkal stb. üzletelnek.

Primitív aljanép, A Dunától keletre kb. minden településen megvetették a lábukat már. (Természetesen van kivétel, egész Mo-n kb. 5db.)

2021. nov. 19. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
82%

Mert úgymond ezekhez akarnak érteni, a többi kijátszásához, kifosztásához.

Lent a téren a 20 éves roma gyerek szerinted miért nem dolgozik az 5 általánosával? Mert pár hónap kéregetés után akkora manipulátor lesz hogy még a gatyáját is leszugerálja az áldozatról, sokkal jobban megéri neki.

2021. nov. 19. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
52%

@6 Az eddigi cigány kollégáim között volt szoftverfejlesztő, pénzügyes, spanyollal meg angollal dolgozo ügyfélszolgálatos, haverjaim között pincér, boltvezető meg repülőmérnök. Borsodi meg szabolcsi falvakból kiindulni, ahol a lakosság etnikumtól függetlenül, az adott életkörülmények miatt jelentős részben alkoholista közmunkás, elég értelmetlen.


Ugyanez a helyzet a segélyezéssel. Bármelyik tetszőleges, jellemzően alacsony végzettséggel és rossz körülményekkel megvert kistérségben tisztában van mindenki a segélyekkel, tele van 40 körüli rokkantnyugdíjasokkal az összes falu, megint csak függetlenül attól, hogy magyar, krobót, ruszin vagy cigány az illető. Így működik ugyanist a szegénység.

2021. nov. 19. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
41%

kérdező meg a komment szekció is (8-as kivéve) szégyelljétek magatokat... -_-"

köszi szépen szegényebb cigány családból jöttem (mondjunk az anyagi helyzetünk folyton változik akkor nagyon rossz volt mikor gyuri volt a színen habár most sem olyan fényes...) van szakmám érettségim ja meg vezetői képzettségem is ":D lehet sírni... egyikkel sem tudok mit kezdeni mert pont mikor végeztem a hosszas tanulmányokkal pont arra egy világ járvány tört ki! :/ jelenleg apámmal csináljunk a fizikai munkát (szakmásat) egyéni vállalkozásban én kezelem az adókat bejelentéseket fater a szakmester + én besegítek neki azaz a keze alá dolgozok pl szigetelés festés járólapozás stb (ja mert van szakmája) meg mondjunk havi legalább 600-700 ezret keresünk ketten minimum...

ami nem rossz csak hát amilyen végzettségem van ennyit tudtam volna keresni egyedül... valamint most több évre bszhatom azt a qurva 6-7 év tanulást (ugye szakma érettségi meg vezetői képzettség) aztán még is fizikai munkás vagyok

ja anyám 2 nyelven beszél anyanyelvi szinten (német) én is 3 nyelven tudok (német-angol)

rokonaim is mind szakmások és elég sok rokonom van! az egyik polgár rendvédelmi-nél vezetői pozícióban van

van fodrász is (ugye érettségi kell hozzá)

vannak olyanok is akik földműveléssel foglalkoznak! (főleg gyümölcsök és szezonális magvak pl dió)

és igen nem borsod meg ezekből kell gyorsan kiragadni a dolgokat ahol a magyarok is ugyan olyanok...


ja amúgy nem egy olyan házat szigeteltünk az elmúlt 2 évben ahol magyarok vették fel a csókot (csak olyanokkal akadtunk össze!)

2021. nov. 19. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
85%

6 vagyok.

Nem így működik a szegénység. Aki Kelet-Magyarországon élt bármennyit is akármikor megmondja. És egyáltalán nem csak nógrád vagy borsod megyei probléma.(Bár ott a legsúlyosabb és egészen megdöbbentő méreteket ölt, ez igaz..) Sőt, a helyi emberek név szerint pontosan tudják, hogy melyek azok a családok akik agresszívek, betörnek, csicskáztatnak, uzsoráznak stb. A valóságban a tisztes szegénység csak a nem cigány (magyar) családok között létezik. Igen, "magyar" között is van alkoholista, léhűtő. De ott azért van esély, hogy nem bűnöző, lehet, hogy inkább csak iszik ha nincs pénze és nem eszik, de nem lop vagy rabol ki. Ha megkérdezel bárkit ilyen településen meg fogják mondani, hogy melyik a "cigány kocsma", ahova ne tedd be a lábad. De a fehérek közé érdekes módon bemehetsz, pedig nekik sincs több pénzük, mégsem késelnek meg a pénztárcádért. Olyan helyre jártam ahol volt 3 cigány is osztálytársam,az egyik begyógyszerezve járt be 13 évesen..A másik 5 évvel volt idősebb nálunk a bukások miatt. Bicskával(!) jött általános iskolába, nem csak az osztálytársaira támadt, a tanárokra is és a kirándulós pénzünket is ellopta az állandó fenyegetéseket nem is említem..Ugyanígy, náluk dicsőség a "gengszter kultúra" és minél fiatalabban börtönbe menni, mint ahogy a lányok is 15 évesen mennek férjhez, ha nem sietik el..Na ezért termelődik újra a bűnöző réteg közöttük. A fehéreknél ha valakinek orvos lesz a gyereke az a dicsőség a faluban, a cigányok között az a valaki aki nagypályás bűnözőt nevelt a fiából..

Én is láttam normális cigányt, de az arányuk eltörpül. Nem változtat semmit a helyzeten és a tényeken, hogy hozzátok odament ez a pár normális ember.

2021. nov. 19. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!