Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A Terror Háza múzeum bemutatja...

A Terror Háza múzeum bemutatja az '56-os forradalmárok túlkapásait is?

Figyelt kérdés

Nem csak jólelkű forradalmárok mentek akkor az utcára, hanem a csőcselék is. Ismerősöktől tudom, hogy a feldühödt emberek egy egyszerű titkárnőt rángattak el a pártházból, aki talán párttag se volt, a bele lógott az utcán. Egy másik eset volt, amikor valami szülésznő kivágta az ablakon egy orosz gyerekét. Ezek közül sokan lettek aztán "mártírok". Wittner Mária is nagyon gyanús nekem, a szeme se áll jól, bár őt elengedték.


Mielőtt bárki belekötne, nem védem a kommunista rendszert, biztos vagyok benne, hogy akkor is voltak szörnyű tettek, hogy rengeteg valódi jószándékú hős volt az '56-osok között, de ne legyünk naivak, biztos hogy voltak szép számmal olyanok is, akik megérdemelték a büntetésüket.


A Terror Házában erről esik szó? És ami ott van, az mind hiteles? Nehezen hiszem el, annak a bolond nőnek, aki igazgatja.



2021. nov. 24. 03:40
 1/8 Fsms ***** válasza:
98%

Sok köztörvényes bűnözőt is kiszabadítottak, akik folytatták viselt dolgainkat. Sajnos minden forradalom, fegyveres konfliktus vele járója a túlkapás.

Oroszok brutalitásáről sem lehetett beszélni, nagy része most is tabu.

2021. nov. 24. 05:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
97%
Az nem kell felejteni, hogy az egyik csinálta a forradalmat, a másik meg a túlkapást. Wittner Mária meg nem az állami gondozásban levő gyerekét ment el meglátogatni.
2021. nov. 24. 06:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
90%
Nem tudom bemutatja e , de be kellene az tény.
2021. nov. 24. 06:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
39%
A valósághoz hozzátartozik. De ennyi erővel akkor a szovjet felszabadítás emlékművei mellé a szovjetek katonák által megerőszakolt magyar nőknek is kell emlékmű.
2021. nov. 24. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
97%
És a magyar katonák által megerőszakolt szovjet nőknek nem kell?
2021. nov. 24. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
0%

"Ismerősöktől tudom"

Már jól kezdődik.......én is tele vagyok olyan 90+ éves ismerősökkel akik személyesen is részt vettek a forradalomban.....

2021. nov. 24. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

#1 #4 #5


Attól nem kell félni hogy akárki is elhallgatná a szovjet megszállás alatt történteket. Most megemlíthetném hogy pár éve a kormány "Gulág-emlékévet" tartott (amibe beletartoznak a II. vh.-s szovjet hadifogolytáborok), de szerintem jobb ha a Terror Házánál maradunk. Csak fel kell menni a múzeum weboldalára és megnézni az állandó kiállítás leírását. Elég sokat írnak ott a "málenkij robotról".


A kérdező kérdését megválaszolva, a Terror Háza nem a terrorról szól általánosságban, hanem egy nagyon specifikus világnézetet próbál az emberekbe súlykolni ami egyenlősegjelet tesz a kommunizmus egésze és kizárólagosan a fasizmus legbrutálisabb magyarországi megnyilvánulása között (nyilas diktatúra). Ezzel egyrészt felmenti a Horthy-rendszer vezető elitjét a náci népírtó háborúban való bűnrészesség alól és elhallgatja rendszer igen erős fasiszta elemeit, amik aztán jelentősen megkönnyítették Magyarország hadbaszállását a nácik oldalán és a nyilas hatalomátvételt. Másrészt pedig megpróbálja bemocskolni a 40 évnyi szocializmus emlékezetét, ami tetszik vagy nem tetszik de képes volt Magyarországot kiszakítani a feudális viszonyok közül és méghozzá úgy, hogy ebből az emberek nagy többsége jól járjon.

2021. nov. 24. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Nem.

A dühösebb forradalmárok mindenkit megtámadtak akinek bármilyen köze is volt az elnyomó párthoz.

2021. nov. 24. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!