Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Nem kellene kivenni az adóment...

Nem kellene kivenni az adómentes minimálbér ötletét az ellenzék programjából?

Figyelt kérdés

2002 után volt adómentes 2008-ig és nem lett jó vége.

A vállalkozók majdnem mindenkit minimálbérre jelentettek be ebben az időszakban. Még saját magukat is.

2002-ben én is hivatalosan 50 000 forintot kerestem havonta és a többit, 150 000 forintot zsebbe kaptam minden hónapban, informatikusként, keleti megyeszékhelyen.

Ez a "zsebbe" fizetés nagyon népszerűvé vált. Onnan lehetett tudni, hogy ki mennyit keres valójában, hogy a hülyébbek elhencegtek vele (hátha egy rosszakarója feljelenti az APEH-nél).

Hatalmas adókiesést okozott az adómentes minimálbér, egy egész ország feketézett.

Szerintem ezúttal inkább arra kellene ösztönözni a vállalkozókat, hogy minél többet fizessenek a munkavállalóknak, bejelentve.

Szerinted?



2021. nov. 25. 09:40
A kérdező szavazást indított:
Szerintem is rossz ötlet az adómentes minimálbér.
Szerintem nem rossz ötlet, maradjon.
Más ötletem van, leírom.
24 szavazat
1 2
 1/12 hypno ***** válasza:
59%

Szerintem igazságosabb ha adómentes a minimálbér, mintha csak egyes csoportokat tömnek ki adómentességgel.


Az adómentes minimálbérnek meg nem azért lett rossz vége mert az ötlet volt rossz, hanem mert rosszul csinálták.

Meg akkoriban a munkaerőpiac kínálati volt, most meg inkább keresleti. Magyarán kevés a melós.

2021. nov. 25. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
92%
Közteherviselésnek kell lennie.
2021. nov. 25. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
74%

inkább a minimálbér legyen adómentes ,mint az 1 milliót keresők kapjanak adómentességet csak mert van 1 gyerekük.



Igazságosabb adórendszer kell mint a mosatni


Most teljesen logikátlan módón kapnak egyesek adómentességet, olyanok is (főleg olyanok) akik amugy nem szorulnának rá



Pl:

Van egy minimálbéres anyuka aki egyedűl neveli a gyerekeit, keres havi 120 ezret.

űAz ő fönöke havi 800 bruttón van és szintén van egy gyereke.

És ő most visszakapja gyakorlatilag az összes befizetett adója nagyrészét, mi ebben az igazságos? Mi ebben a logikus, Hol van a szociális igazságosság?


Nem a jómodúaknak kell ajándék milliókat adni, hanem segíteni azokat akik kevesebbet keresnek.


Nem lehet mindenki bankigazgató, minden munkát el kell végeznie valakinek, És azért az elvárható hogy a fizetésből meg lehessen élni, és akkor még a lakásvásárlást, családfentartást meg sem említettem.


A több kulcsos adózás igazságosabb...

Főleg egy olyan országban ahol rengetegen dolgoznak minimálbéren vagy annak közelében!

2021. nov. 25. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
11%
3: a gyerekvállalást ösztönözi kell. A lúzerséget miért kéne?
2021. nov. 25. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
91%
Pont ezért 27 százalék az ÁFA amit leírtál kérdező. Ott fizeted meg az elcsalt SZJA-t. A villanyszámládból nem tudod elcsalni az adót.
2021. nov. 25. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
39%
Viszont akkor nyugdíjas korára majd tegyen félre abból amit kézbe kap, meg az orvost is fizesse abból....
2021. nov. 25. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 hypno ***** válasza:
100%

#5


Ja. Még Lakodalmas Lajosnak sem sikerült, pedig ő nem egy rossz trombitás. 😁

2021. nov. 25. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

#6

Szabad országban élünk. Senki sem tiltja meg hogy idős korára nyomorogjon mert felélte az összes pénzét. IPhone nélkül is létezik élet a földön.

2021. nov. 25. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
39%
#5 a villanynál éppen 5-öt, nem 27-et, de amúgy egyetértûnk.
2021. nov. 25. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
64%
Az adómentes SZJA mentest jelent, vagyis a többi járulékot továbbra is vonják, tehát pl. a TB-t is, pedig így is magánrendelésre kell menni, ha valaki normális ellátást akar. Szerintem a minimálbér adómentessé tétele jobb, mint a gyerek utáni adómentesség. Egyébként meg akinek igénye van jobbra, és esze is van tanulni, az feljebb tud lépni idővel, de azoknak meg segítség lenne, akiknek nincs képességük többre valami miatt, vagy ideiglenesen kicsúszott alóluk a talaj és csak minimálbéres munkát kapnak.
2021. nov. 25. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!