Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mi az amit a rendszerváltás...

Mi az amit a rendszerváltás utáni időszakban főként az Antall kormány alatt Magyarország megkaphatott volna de vissza lett utasítva?

Figyelt kérdés

Most csak így hirtelen eszembe jutott, sok mindenről olvastam de felére nem emlékszem már...

De pl. állítólag Szíriában II. András keresztes hadjáratában épített várat újra akarta tárgyalni a szír kormány és az akkori üzemeltetők. Gondolom drága lett volna azért nem kellett, de a tárgyalások sem jutottak el...

A Szovjetunió felbomlása után az ukránok is tárgyalni akartak Kárpátalja miatt hogy ha kell vissza adják (persze gondolom nem ingyen). Ez akkor biztos rossz lett volna de hosszútávon jó lett volna ha Kárpátalja megint hozzánk tartozik.

És mi a helyzet a Trianon miatti kárpótlás ként kapott jogok a spitzbergákon? Azt mondták hogy el adtuk a jogokat de valahol azt olvastam hogy nem, csak nem foglalkoztak-nak vele.

Miért hagyta ki ezeket az akkori Kurmány? Meg persze az azóta hatalmon lévők is...

Orbán is játsza magát királynak és nagyhatalomnak érezve magát de tényleges tettet és eredményt nem tud felmutatni hogy a magyar gazdaság, és katonai szint mutatna olyat hogy Magyarországgal számolni kell és komolyan is vegyenek minket....



2021. nov. 29. 08:34
 1/7 A kérdező kommentje:
Jah igen, és még milyen ilyen elszalasztott lehetőségeink voltak? A legfőbb persze az hogy nem kellett volna eladni az országot...
2021. nov. 29. 08:34
 2/7 anonim ***** válasza:
78%
Amiről többször hallottam már riportot, USA felajánlotta az adósság egy részének elengedését. Amit Antal vissza utasított, mert büszke erős nép vagyunk. Ezután jött a sok kiárusítás, kótyavetyélés, hogy havonta tudják visszafizetni az adósságot. Azt nem tudom, ezen közbenjárásért mit kért volna cserébe az USA.
2021. nov. 29. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Jah igen! Igazad van én is hallottam, olvastam!
2021. nov. 29. 09:31
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Igen látom, sok mindenről olvastál, de nem az a baj, hogy a felét elfelejtetted, hanem az, hogy a másik felét nem értetted meg.

Az a bizonyos vár meglehetősen tönkrement, nem újra, de tárgyalták, azt, hogy magyar régészek állítják helyre, ott voltam, láttam. Sajnos jött a szír polgárháború, az IS sz*rrá lőtte.

Az ukránoknál nem vetted észre a "még véletlenül se" kitételt. Utoljára Sztálin pedzegette annak a résznek az esetleges visszaadását még 1943 táján.

A Svalbardon (norvégül így hívják) még most is a jegesmedvék az urak. Sőt, már a városokba is bemennek, mióta ennyire olvad a jég. Ott nekünk soha semmi keresnivalónk nem volt, de egyébként roppant kedvesen fogadnak. Nem véletlen, ők aztán tudják, mit jelent cserben hagyni.


A politika realitások ekkora hiánya esetén nehéz bármit mondani, de biztosíthatlak, ez olyan, mint a viccben: az egér és az elefánt ballag a hídon. Odaszól az egér az elefántnak. Hallod, mennyire dübörgünk? ...

2021. nov. 29. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Hát például a rendszerváltás után még simán el lehetett volna vitetni a fideszeseket a Gulágra.
2021. nov. 29. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Várjál öreg! A szír várnál oda írtam hogy gondolom drága lett volna a felújítás és fenntartás.

A Kárpátaljara meg elkezdtem írni a mondandómat de úgy voltam vele ez nem tartozik a kerdesemhez. De csak van valaki aki abba köt bele.... 🙄🤡

Attól hogy valamit nem írok le miért gondolják az emberek azt hogy nem tudom?! Köszönöm a választ de személyeskedni nem kell! Örülök neki hogy te is tudod meg is válaszoltad de a személyeskedést elhagyhattad volna.

Mégegyszer leírom tudom, csak nem írtam le... Kedves 4es válaszoló...

2021. nov. 29. 12:35
 7/7 anonim ***** válasza:

A bankár maffia már 1973-ban bedumálta Kádáréknak, hogy ne az imperialista államoktól vegyen fel hitelt, hanem magánbankoktól.


Szóval mindegy, az USA mit engedett volna el, nem volt hitelező.


A lengyelek államközi hitelből éltek, arra kaptak is sok könnyítést.

2021. dec. 2. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!