Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Az a fiatal, akinek nem...

Az a fiatal, akinek nem tetszik az alacsony bér, miért megy tanárnak?

Figyelt kérdés
Én aláírom, hogy nevetségesen kevés. Viszont aki most készül tanárnak, attól is azt hallom, hogy így miből lesz jövője. Értem. De akkor miért nem tanul valami mást? Ott a lehetőség, hogy elmenjen fejlesztőnek, mesterembernek, bárminek. Szerintem annyira egyetlen szakmát sem lehet szeretni, hogy valaki megalázó bérért odadobja érte a jövőjét. Ha sokan döntenének így, pár éven belül meg is nőne a szakma tisztelete és vele együtt a bére.

2021. nov. 30. 09:17
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
40%
Azért mind a heti rövid munkaidő, mind a hosszú nyári szabadság elég vonzó tud lenni. Ezekről valahogy sosem esik szó, amikor a bérekről rinyálnak. Lényegében egy részmunkaidős állásért kapnak teljes bért.
2021. nov. 30. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
81%
A dolog neve hivatástudat.
2021. nov. 30. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
81%
Ha a hivatástudat, mint kifejezés mond neked valamit, akkor azért. Ha nem, és a szemedben csak pénzben mérhető a siker, akkor meg mindegy.
2021. nov. 30. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 A kérdező kommentje:
Nem csak a pénzben mérhető a siker. Én sem keresem halálra magam, de cserébe azt csinálom, amit szeretek. De nettó 180-200-as fizuért el nem tudom képzelni hogy valaki hogy szeretheti annyira a szakmáját, hogy cserébe a saját jövöjéről lemondjon. Hivatástudatból még nem lesz kenyér az asztalon.
2021. nov. 30. 09:28
 5/20 anonim ***** válasza:
19%

Számtalan olyan egyetemi szak van, amiből borítékolható hogy nem fog megélni mégis kitanulnak büfészakokat.


Utána meg sírnak hogy a mcsokoSorbán diktatúrájában nem lehet megélni.

2021. nov. 30. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
58%

Azért, mert végtelenül naiv és idealista.

Szándékosan nem hülyét írok.


Nekem is van ilyen a családomban, habár ő nem tanárnak ment, de szintén közszférás munkahelye van.


Ő is nagy hévvel emlegette,hogy márpedig ő olyat fog tanulni, amit szeret.Hiába mondtuk/mondták neki többen,hogy szzal lóf_szt sem fog keresni, nem érdekelte.Mindenkit lépénzéhesezett.


Most meg megy a hiszti,hogy nincs elég pénze.


Főleg a nők között gyakori ez a fajta mentalitás, a racionalitás teljes hiánya.

2021. nov. 30. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
28%

"Aki tudja csinálja, aki nem, tanítja"


Lehet máshoz nem is ért

2021. nov. 30. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
71%
amúgy tapasztalat alapján 10-ből 1 a "hivatástudatú", a többi azért megy oda mert kényelmes, könnyű és ennyire futotta
2021. nov. 30. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
65%
8-as pontosan. Vajon miért van az, hogy a tanárhiány leginkább a reál tantárgyaknál súlyos?
2021. nov. 30. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
100%

Több barátnőm van tanárképzőn, mindegyikük tisztában van azzal, hogy nem fog jól keresni vele (a legtöbbjük egyébként maximum pár évet töltene Magyarországon, utána menne külföldre, én például diploma után rögtön tervezem ugyanezt), viszont erős bennük a hivatástudat. Nekik ez több, mint egyszerű munka.


Több volt gimnazista tanárom ugyanúgy nyilatkozott a dologról, mint ők, ugyanakkor olyan is volt, mint akiről a #8-as ír. Akinek nagyobb tervei lettek volna, nem jött össze, ezért megelégedett a tanársággal, nem volt mögötte sose szándék, hogy valóban tanár legyen.

20/L

2021. nov. 30. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!