Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Magyarország a munkabérekkel...

Magyarország a munkabérekkel kapcsolatos vállalati gyakorlatok miért ennyire ostobák általában?

Figyelt kérdés

Ami szerintem a legnagyobb probléma,hogy nincs az álláshirdetésbe kiírva a túl-ig bér intervallum.

Ezt államilag szabályozni kellene és kötelezővé tenni,hogy az embernek legyen viszonyítási alapja, tudjon alkudni.


Ez pedig komoly bérversenyt generálna és csökkentené a bérekkel való kartellezéseket is, melyek vidéken nagyon gyakoriak.

A verseny pedig jó, akárki akármit mond, jó.



A multik közül sok cégnél transzparensek a bérsávok, azaz nyilvánosak.És tudja az ember,hogy honnan, hova tart, ha XY senior akar lenni.

Viszont ezek a cégek kisebbségben vannak, a többségnél nincs ilyesmi,helyette hét pecsétes titkok fedik a fizetést, összevissza vannak a fizetések,emelések és ezzel is megosztják és egymás ellen uszítják a munkavállalókat.


2021. dec. 4. 12:54
 1/6 anonim ***** válasza:
55%
Mert a fidesznek csak az a fontos hogy a multik jól járjanak, ezért vezették be a rabszolgatörvényt is.
2021. dec. 4. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Túl-ig, a szóközt nem tudod használni... De nagyon okosnak akarsz tűnni.
2021. dec. 4. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
63%
Ez azért van, mert az állások igen nagy része jutalékos rendszerben megy. Biztosítók semmirevaló biztosításait kell rásózni emberekre. Amit már a tapasztalt marketingesen sem tudnak elsózni, meghírdetik a népnek. Jön a régóta munkanélküli fiatal és rátukmálja a családra, hogy legyen pénze. Miközben válságok elviszik az egész megtakarításokat az üzletkötő minimálbért is alig kap
2021. dec. 4. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
60%

Döntsd el hogy TE mennyi pénzért vállalod el az adott munkát. Ha megkapod azt az összeget amit kértél akkor miért más pénztárcájában turkálsz ? Ettől van a bérfeszültség mert mindenki a másik fizetésével foglalkozik. Az senkit sem érdekel hogy a másik mennyit tesz le az asztalra, mert mindenki meg van róla győződve hogy ő dolgozik a legtöbbet a legkevesebb pénzért. És ezt a véleményét a napi 2 órás kávé és cigiszünetben ki is fejti.

Érdekes módon akire köpköd az nem tart kávé szünetet.

2021. dec. 4. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Én a kölcsönzős dolgot nem értem.

Én miskolci vagyok és itt van a Bosch.

A munkások fele nem is Bosch dolgozó, hanem mindenféle noname cég által van foglakoztatva, aztán lényegében a Bosch kifizeti a jó fizetést, de mire a munkás kezébe jut...

Ennek mi értelme?

2021. dec. 4. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
13:36 Na én ezért nem hajtottam soha. Lehet jóval többet keres a másik ugyanabba a munkakörbe, akkor meg minek? Ahol dolgoztam rendesen, ott erős szakszervezet volt és jóformán mindenki tag volt. Nem volt rá lehetőség, hogy pár embert hülyére vegyen az alacsony bérrel.
2021. dec. 4. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!