Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Ha 2022-ben nyer a Fidesz + a...

Ha 2022-ben nyer a Fidesz + a covid válság tényleg nagyon oda fog ütni a fiatalok kivándorlásának? Ahogy a szakemberek jósolják?

Figyelt kérdés

A Fidesz az köztudottan fiatal ellenes, sosem volt még ilyen kilátástalan a fiatalok helyzete Magyarországon mint most. Legalábbis belátható 100 éve biztos nem.

A covid válságot pedig itt kezelték a legrosszabbul, semmit nem kaptak a bajba jutott munkanélküliek, ráadásul az infláció is itt a legmagasabb a világon.

Ez a kombó, a Fidesz újra megválasztása + covid válság botrányos hatásai a gazdaságra és annak igen rossz kezelése tényleg megindíthat további 500 ezer-800 ezer magyart külföldre? Főleg a 40 alatti korosztályból.



2021. dec. 5. 18:27
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
61%

Azért lett a rendszerváltás, mert kb minden piacképtelen lett.


1941 óta bizony lerohadt a Wiess, Ganz, MOM, a Tungsram, a Hoffer, stb.

2021. dec. 5. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
26%

#1, és mi a bánatos lóf#sz veszi el a lehetőséget?

Nincs térképed?


Én 58 évesen teremtettem magamnak lehetőséget, egy évre.


A Mikulás se fog hozni!

2021. dec. 5. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
14%
Azért erre a Fidesz győzelemre ne igyál mérget! Van 35 ezer covid halottunk, az ő hozzátartozóik, és az a rengeteg ember aki elveszítette a munkáját a covid miatt, vagy azért kellett elhagyniuk a munkahelyüket, mert nem vállalták az oltást, döntő többségük nem hiszem, hogy a Fideszre fog szavazni. És akkor még itt van az oltás erőltetése, az oltással való fenyegetőzés, zsarolás, most már a gyerekeket is be akarnak oltani, ezek nagyon sok ember számára visszataszító intézkedések.
2021. dec. 5. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
0%

19:55: ne ringasd magad illúziókban. A közvéleménykutatások egyértelműek.

Kertész Ákosnak igaza volt.

2021. dec. 5. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
81%
#14: hagyjuk a közvélemény kutatást! Engem még soha az életben nem kérdezett meg semmiről egyetlen közvéleménykutató sem. Full azt mondanak amit akarnak, és jó hogy felhoztad Kertész Ákos nevét, lövésem sincs, hogy ki ő.
2021. dec. 5. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
0%
20:05: író. Pár éve írt egy botrányos cikket a magyarok természetéről. Sokan felháborodtak rajta, én is. De ahogy telik az idő, úgy derül ki egyre inkább, hogy telitalálat volt.
2021. dec. 5. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
77%

"ma már többen térnek vissza, mint ahányan kimennek"


Nagyon nem mindegy, hogy kik jönnek vissza. A szám önmagában kevés. Ha a képzetlenek, akik kint sem boldogultak, jönnek vissza inkább, és a képzettek, akikre kint is nagy szükség van, maradnak kint, akkor éppen azt a réteget veszítjük el, akikre itthon is nagy szükség lenne, mert képzetlen emberből nincs hiányunk itthon, de nem ők fogják felemelni az országot.

2021. dec. 5. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
69%

Két éve költöztem ki külföldre és semmi szándékom visszaköltözni. A döntésemnek nem a jelenlegi vezetés volt az oka, inkább a más kultúrákhoz való vonzódás, a kalandvágy és a jobb lehetőségek megléte. Személy szerint jól elboldogultam volna Magyarországon is (egy budapesti felújított lakás az enyém lehetett volna, mint az elhunyt nagyszüleim öröksége), de egyszerűen más országok minden szempontból vonzóbbak voltak. Mit írhatnék, nem vagyok egy hazafi.


Viszonylag kevés magyar barátom költözött ki külföldre, és amennyire nekem elmondták, egyikük se politikai okok miatt tette, egyet kivéve, aki meleg, és Magyarországon nem egyszer érték emiatt atrocitások. A legtöbben tanulni és dolgozni mennek ki, a többségük (legalábbis eddig) kint is maradt. Három emberről tudok, akik visszaköltöztek Magyarországra, mind a Covid miatt.


Kétlem, hogy a Fidesz újabb győzelme különösebben kivándorlásra motiválna bárkit is. Aki eddig el akart költözni, az már megtette vagy még nem, de nem látok rá sok esélyt, hogy ettől tenné függővé.

25/N

2021. dec. 5. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!