Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Honnan érdemes tájékozódni?...

Honnan érdemes tájékozódni? Létezik még egyáltalán hiteles hírforrás? Nekem a köztévé teljesen hiteltelenné vált mióta Bigére ilyen szinten tolják a lejárató kampányt..

Figyelt kérdés

Pl. valaki elmagyarázhatná, hogy hogy tudta Bige László kb az összes környező országban úgy magasan tartani az árakat, hogy közben az esetek 80-90%-ában forintra átszámolva nálunk volt a legolcsóbb a műtrágya?


Majd figyeljétek meg hogy arra megy ki a játék, hogy mikor az alapélelmiszerek árai az egekbe szöknek az infláció miatt, akkor majd Bigére fognak újjal mutogatni hogy ez mind miatta van, és a Fidesz meg semmiről nem tehet...


Undorító hogy ilyen szinten hülyének nézik az embereket!..


És ráadásul ezzel az egésszel a médiát, és a hírportálok 90%-át teszik teljesen hiteltelenné! Nem csoda hogy az emberek többsége már nem hisz el semmit a coviddal meg az oltásokkal kapcsolatban sem..


2021. dec. 9. 08:43
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
74%
Neked 2021-ig tartott rájönnöd, hogy talán-talán létezik kormánypropaganda?
2021. dec. 9. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
74%
Bige László baloldali kötődése régről ismert. De ennél sokkal többet számít, hogy Csányi Sándor az OTP egykori vezetője meg akarja szerezni Bige műtrágya-gyárát. És neki vannak olyan kapcsolatai, hogy NAV-os és szakhatósági vegzálásokat tud "elintézni" Bigének, ill. ilyen lejárató-kampányokat tud indítani ellene. A demokrácia nagyobb dicsőségére.
2021. dec. 9. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
100%

A mezőgazdasági infláció szerinted mitől van, ha nem a termelési költségek emelkedésétől?


Az oltás meg hogy jön ide? Kb az egész világ ugyanazt mondja róluk, mint a köztévé, ennél jobb alátámasztás mi kéne még?

2021. dec. 9. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
24%
2: "Csányi Sándor az OTP egykori vezetője meg akarja szerezni Bige műtrágya-gyárát. " Ez Bige kontója, amivel próbálja elterelni a figyelmet a csalásáról.
2021. dec. 9. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:
#3 A mezőgazdasági infláció a földgáz áremelkedése miatt van
2021. dec. 9. 08:50
 6/18 anonim ***** válasza:
75%

Valahol olvastam, hogy Bige miatt akár (!) 4-5%-kal is emelkedhet a műtrágyák ára.

Akár! Röhögnöm kell!

A tojás ára szezonálisan ingadozik plusz-mínusz 10%-ot, mert hát a tyúkok nem ugyanúgy tojnak téli hidegben, mint 20 fokban, no meg a karácsony és húsvét előtti nagyobb igény is fölveri az árakat.

A zöldségeknél és gyümölcsöknél meg csak annyi, hogy kellően csapadékos volt-e a tenyészidőszak vagy sem, és máris másfélszeresére is ugorhat az ár. És akkor még nem beszéltünk arról, hogy ha jégverés pusztít vagy éppen fagyok vannak virágzáskor.

Ezek után a 4-5%-os műtrágyaár-emelkedésen lovagolni ostobaság.

2021. dec. 9. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:

4-5%???? Nettó 60.000ft-ról ment fel 220.000ft-ra röpke 1 év alatt.

Na ez minden csak nem 4-5%...

2021. dec. 9. 09:09
 8/18 anonim ***** válasza:
78%
Igen, mert a műtrágya önköltségi árának 80%-a a gáz. Ami idén lazár meghatszorozódott.
2021. dec. 9. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
75%

7-re: Nem tudom, én ezt olvastam (nem szakmai, hanem bulvár honlapon).


És Magyarországon csak Bigétől lehet vásárolni műtrágyát?


Ha meg mindenkinél egységesen nagymértékű emelkedés volt, akkor valószínűleg annak olyan külső oka volt, pl. gázáremelkedés, ami nem róható fel a műtrágya gyártóknak. Tehát Bigének sem.

2021. dec. 9. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 hypno ***** válasza:
93%

Azt mondjuk nem tudom hogyan oldják meg, hogy a mezőgazdasági termékek (meg minden más) ára az elmúlt 1-2 évben szállt el, a kartell vád meg ezt jóval megelőző időszakra vonatkozik.


Vagy úgy gondolják, hogy úgysem lesz annyi esze az egységsugarú rajongónak, hogy ilyesmi felmerüljön benne?

2021. dec. 9. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!