Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mi lesz így az országgal? Mi...

Mi lesz így az országgal? Mi lesz ha ezt a gazdaság nem fogja tudni produkálni? Vagy erre mi a biztosíték egyáltalán, hogy ez a bér megmarad?

Figyelt kérdés

Titkár vagy egy állami közintézményben, januártól minden itt dolgozónak megemelik a bérét, jó nem fogok tudni ettől még elutazni a Bahamákra, de nyilván örültem neki, főleg a magas infláció miatt ez nagyon fontos volt már.

Édesanyám is megkapta a nyugdíjprémiumot, hálisten emiatt most télen biztosabban, félelem nélkül fogja bekapcsolni a fűtést, összességében hálásak lehetünk ezekért a juttatásokért, viszont én még is aggódom.

A főnököm hát mondjuk úgy ex- jobboldali, és mondta meg nyilván tudtuk, hogy az intézmény hány Ft-ot fog kapni bértámogatásra, elképesztő összeg tényleg, igen, de a főnököm megmondta, hogy csak annyi a bibi, hogy itt minden amit az édesanyám, amit én kapok az mind mind hitelekből fog megvalósulni. Ezt nyilván én is tudtam csak, amit utána mondott az ijesztett meg. Mert ugye ez a béremelés dolog így egy állandó dolog lett, kvázi ha jövőre ugyanilyen rosszul megy a gazdaság, akkor is fizetni kell a magasabb béreket hiába ott van az a hatalmas hitel, s akkor mi lesz csődbe megy az ország? Mert rengeteg intézmény kap hasonló támogatást, viszont sajnos ez mind mind csakis komoly hitelekből valósulhat meg. A főnököm már régebben dolgozott a gazdasági szektorban, emiatt van ezekre rálátása és szerinte olyan szintű gazdasági növekedés biztosan nem fog megtörténni, ami ezeket tudná fedezni, mert a növekvő infláció mindent fel fog élni, s nagyon sokszor nem jött be a becsült gazdasági növekedés. Tehát nem szabad előre örülni. Szerintetek ebből mi igaz és mi nem? Vagy egyáltalán ez ránk, mint átlag emberekre milyen hatással lehet?



2021. dec. 13. 22:13
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
11%
Ez az egész hülyeség.
2021. dec. 13. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
83%
Miért kéne hálásnak lenni a köznépnek, amikor a köznép termeli ki a politikusok milliárdjait ? Az már erény, hogy nem vesz el annyit érdemtelenül ??
2021. dec. 13. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 árokpart ***** válasza:
43%
Igen sajnos a kormány most hiába osztogat mindenfélét, jövőre színt kell vallania a valós helyzetről a választások után. A bevallott hiány több már most mint 9 százalék, két százalékra vagyunk a 2006 nyarai Gyurcsányos hiánytól. A választásokig még ezt is elérhetjük. A kormány becsült hiánycélja békeidőben 2 százalék alatti. Belegondolni is ijesztő, hogy mi lesz ebből. Ráadásul gyorsan kellene a hiányt ennyire levinni .
2021. dec. 13. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
19%

11 éve vannak kormányon. Már az első percben ment a süketelés arról, hogy csődbe fogják vinni a gazdaságot - csak akkor pont az ellenkezőjével, hogy NEM vesznek fel több hitelt és még azt is idő előtt akarják visszafizetni, amit a ballibek előtte felvettek az imf-től.

Most ugyanazok próbálnak hülyíteni mindenkit, azzal, hogy most meg minden hitelből lesz.

Nem lesz.

Ez a kormány olyan gazdaságpolitikát folytat már 11 éve ami sikeres és eddig bizonyították, hogy jó döntéseket hoznak. Semmi olyan nincs ami azt mutatná, hogy most nem csinálják jól.

Egyedül az ellenzékiek próbálnak hazudni reggel, éjjel meg este. Te meg beveszed.

2021. dec. 13. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 árokpart ***** válasza:
83%
4-es Eddig jól csinálták, de a 9 százalék feletti hiány az bizony pártfüggetlenül baj és ott van és le kell vinni 3 százalék alá.Amikor visszafizettük 2013-ban az IMF hitel utolsó részletét akkor 2,5 százalékos volt a hiány, előtte 2012-es év végén meg 2 százalék alatti.
2021. dec. 13. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
9%

(Jópofa dolog hogy egy államigazgatási ember politizál, épp a kormány ellen)


De hülye is, mint az államigazgatási emberek többsége.


Édesanyád nem a virtinbe teszi a plusz pénzt, én se, te se.


Elköltjük, ugye?

És nem is az 0-5-18%-os áfakörben, mert az energia, hús, tej, gyógyszer már megvan.


Tehát 27% egyből visszamegy.


A költés többi részéért meg vásárolunk.

Az munkát igényel, nő a foglalkoztatás és az SZJA bevétel.


A termelők meg profithoz jutnak, még annyira sem a vitrinbe teszik: befektetik.


Ezt hívjuk gazdasági növekedésnek.

2021. dec. 13. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
75%
Mármint hogy eu pénzekből működik az ország?azt hiszem ez egyértelmű mindenki számára.
2021. dec. 14. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

#7, meg a napi 130 milliárd HUF termelésből!

Akkor is, ha te ehhez csak filléreket teszel hozzá.

2021. dec. 14. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
22%

Szerintem elég reális, amit elmondtak neked. Igen, nagy baj van, és nem áll le az osztogatás. És az sem igaz, hogy nem a vitrinbe teszed: mindenki, aki normálisan kezeli a pénzügyeit, a fizetésének b. 40-50%-át el kéne tudnia tennie különböző formákban (hosszútávú ETF-ek, állampapír, befektetési számla, stb.). Az, hogy sokan nem tesznek így, az részben az alacsony bérek miatt van, másrészt pedig mert az iskolában nem nagyon tanítottak pénzügyi tudatosságot.

A lényeg, hogy akárki is lesz kormányon, népszerűtlen intézkedéseket kell majd hoznia, viszont van egy tippem, hogy melyik fog mutogatni a másikra, hogy milyen ALKALMATLANok, csak mert nem lesz itt habzsi-dőzsi a fékteleni mutyi és pazarlás után.

2021. dec. 14. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:

Én egyet nem értek. Ha valaki a kormánnyal szemben kritikát fogalmaz meg, az miért rögtön baloldali? Én sem meg az említett személy sem az, jobboldalból kiábrándult függetlennek mondanánk magukat, de semmiképp nem baloldalinak.

Csupán kritikát fogalmaztam meg a kormánnyal szemben, ami szerintem jogos, mert ha nem a gazdasági csőd, akkor ez a nagy mértékű infláció veszi el azt az összeget az átlag családoktól, amivel amúgy megnövekedhetne a bérük.

Szerintem a dolgozó jobboldali emberek is látják ezt, megnövekszik minnimálisan a bérünk, de bemegyünk egy boltba, veszünk 2 dolgot, már egy 1000est otthagyunk.

Most ki tapasztal 10 év után életszínvonalbeli növekedést?

Én nem, igaz, ha valamire gondosan összesórolom a pénzt, akkor azt megengedhetem magamnak, ha zsebből csak úgy nem tudnám kifizetni, de ez előtte is így volt.

2021. dec. 15. 10:38
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!