Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A pedagógusok miért érdemelnén...

A pedagógusok miért érdemelnének olyan magas béreket, mint a versenyszférás diplomások?

Figyelt kérdés

Gyakran hallom,hogy a pedagógusok magas bért érdemelnek.

Illetve, kevésnek tartják a 10 százalékos emelést, amit 2022-től kapnak.


Nem mondom azt,hogy nem érdemelnének többet, mint amennyit most kapnak, de azért óriási túlzás lenne nekik annyit adni, mint amennyit a versenyszférában dolgozók kapnak.


A versenyszférában dolgozóknak mérhető a teljesítménye, ők pörgetik a GDP-t, hátukon viszik az országot.Ráadásul felelősségteljesebb munkák, gyakran jár túlórákkal is.

Nem összehasonlítható egy közszférás pedagógusi állással, nincs a kettő egy szinten.Az utóbbi az előbbihez képest laza, nincs teljesítménykényszer.Pedagógusokat ráadásul ritkán rúgnak ki, akkor sem történik ilyesmi, ha rosszul oktat.Plusz, egy versenyszféráshoz képest rengeteg a szabijuk.


Én stratégai beszerzőként dolgozok,pörögni kell, képben kell lenni.Én már megszoktam, mert évek óta ezt csinálom, de egy külső szemlélő számára nagyon durvának tűnik.


Én 10 éve érettségiztem, akkoriban is voltak gondok a tanárokkal.Az osztály 2/3-a magántanárhoz járt, mert a mélyen tisztelt pedagógusok semmit nem oktattak.

Ez egy közepes színvonalú gimnáziumnak számított és még mindig ott oktatnak.


2021. dec. 15. 11:20
1 2
 11/20 A kérdező kommentje:

9#


Én egyetemistákhoz jártam .Sokkal jobban oktattak, elmagyarázták a dolgokat, mint azok, akiknek elvileg ez a szakmája.

2021. dec. 15. 11:39
 12/20 anonim ***** válasza:
82%
A valamire való pedagógusok többsége már elment a versenyszférába így már mindegy. Ha felemelik a béreket akkor is sok idő lesz mire nagy tudású és jó pedagógiai tehetséggel rendelkező tanárok lesznek az iskolákban
2021. dec. 15. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
100%

Szégyen, hogy ma egy fiatal tanár a létfenntartásra valót sem keresi meg. Az életpályamodell még sokkal többet rontott a dolgon, mert kiegyenlítette a béreket, a korábban sok plusz munkát vállalóknak ez nem jelenik meg most a fizetésében.


Elvileg a tanároknak kellene NEVELNIÜK a jövő generációját! Fontos lenne a munkájuk, de évtizedek óta kontraszelektált szakma, a legelhivatottabbak mellett csak a legalkalmatlanabbak mennek ma már tanárnak, sajnos, ez meg is látszik az oktatás színvonalán. Épp ezen kellene változtatni.


Ami engem illeti, én egyszer kutatási célból mentem be egyetlen órát tartani 14 éveseknek egy jó gimnáziumban úgy, hogy ott volt a szaktanár is. 20 perc után legszívesebben visítva szaladtam volna ki, és óra után 2 kézzel kaptam a fejfájáscsillapító után, pedig nem is voltak rosszak, csak kamaszok.

A másik korosztály a 17-18 évesek voltak, ők meg sz*rtak mindenre, nem voltak rosszak, de 1-1 óra alatt elvették az életkedvem:(

SEMMI pénzért nem vállalnám!

2021. dec. 15. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
100%
#9 Amikor magánorát vettél hány butafejbe töltötte az egyetemista az észt egyszerre? Kinek a tudása határozta meg, hogy milyen részeket kell alaposabban elmagyarázni? Mennyit fizettél egy oráért az iskola és az egyetemista esetében?
2021. dec. 15. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
100%

"gyakran jár túlórákkal is."

Azt hiszed a tanároknak nincs túlóra? :D Sokszor még hétvégén is dolgoznak, vagy otthon, munkaidő után állítanak össze tananyagokat, dolgozatokat, javítanak vagy szerveznek valamilyen eseményt, foglalkoznak a diákjaikkal. A tanítás nem abból áll, hogy "kiadják" mit kell megtanulni...

2021. dec. 15. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
Teljesen igazad van. Kis bér kis tudás, erre haladunk. Pont ezért ne is várd, hogy többre tanítják meg a gyereket, hogyan kell fára mászni,gyümölcsöt gyűjteni. Minden értelmes, fejlődő országban a tanítás prioritást élvez. Tudják, egy jól tanított gyerekből lesz jó sikeres vállalkozó és nem szalagmunkás. Jól képzett, jól megfizetett tanárok az első lépés a fejlődéshez. Igaz, ez nem holnap, vagy holnapután hoz pénzt, bevételt. Nagyon nem mindegy, egy tanár megtartja óráját és közben azon agyal, mivel keressen pénzt, vagy szívvel lélekkel oktat.
2021. dec. 15. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
100%
Egy tanár azérz teheti meg, hogy nem teljesít, mert tanárhiány van. Ha nem lenne tanárhiány, akkor máris realitás lenne, hogy valakit kirúgnak, így máris jobban teljesítenének. A megbecsülés általi motívációt ne is említsem. Tovább megyek: ha a tanári pálya olyan jó lenne, hogy túljelentkezés lenne, akkor rögtön az elején kiválogathatnák a legalkalmasabbakat és nem kéne felvenni boldog-boldogtalant...
2021. dec. 15. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
Éhbért nekik! Ja most is az van.
2021. dec. 15. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
100%

Az ilyen kérdésekből látszik mi a baj Magyarországon.

Mindenki felfelé nyal,lefelé tapos.


Versenyszféra dolgozó nem azon ügyködik,hogy magasabb bért kapjon a munkaadójától,hanem,hogy miért kap az alatta lévő pénzt.


És,mivel lesz jobb a versenyszféra dolgozónak,ha a tanár kevesebbet kap?

Majd mire fogják költeni az adódódat?


A társadalomnak 2 alappillére van az oktatás és az egészségügy,ha az ebben dolgozók nincsenek megfizetve,akkor az a társadalom semmit nem törődik a benne élőkkel.


Másik kedvenc primitív érvek

-Hát a tanár nem dolgozik napi 8 órát

(nekik nem ér véget a munkaidő amikor hazamennek,mint sok versenyszférásnak).

-Nem tanítanak nagy erőbedobással

(Ennyi pénzért te sem törnéd magad,amiből nem lehet megélni).


És azt se felejtsük el,hogy a tanárok közösségben dolgoznak,30 fős osztályokban tartanak előadást,emberekkel kommunikálnak,sőt gyerekekkel,még nehezebb.


Ezzel szemben sok versenyszférás egyáltalán nem kommunikál emberekkel,csak elmélyed a munkájában,akkor is ha több,mint 8 óra.


Emberekkel kommunikálni munka közben sokkal fárasztóbb,mint önmagad elmélyülni a munkában,úgy,hogy senki se szól hozzád,csak mondjuk óránként 2 percre.

2021. dec. 16. 06:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
100%

Ja, bírom ezt a “nem kell 8 órát bent lenni” dumát is. Sógornőm tanár, rendszeresen vannak 0. és 8. vagy akár 9. órái is és nem választható edzések meg ilyenek, hanem pl matek és érettségi felkészítő órák.

Ezen kívül mikor hazamegy, szépen elkezdi javítani az akár 100 dolgozatot is, amik nem egy perces munkák, pláne mikor a 100-ból 60 valamilyen esszé, amit pontról pontra kell értékelni (meg el kell tudni olvasni a diák írását). Ezen kívül óravázlatokat is kell összeállítani. És legfőképp orrba-szájba adminisztrálni, vezetni a naplót. Na máris hiába adott le csak 4-5 órát, ha még egyszer ennyit kell rászánni a további teendőkre. És ezeket meg kell csinálni akkor is, ha du. 5-re ért haza aznap.

2021. dec. 17. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!