Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Magyarországon miért van...

Magyarországon miért van ennyi sóher ember?

Figyelt kérdés

Sokakban él az úgynevezet "ha megdöglött lovam, dögöljön meg a szomszédé is" gondolkodásmód.

És szerintem ez a legnagyobb oka annak, hogy eddig sem tudtunk teljesen felzárkózni a nyugati országokhoz. Mert ugye itt általában az van, hogy ha van egy szegény ember és van egy milliomos szomdészja, akkor sokan nem a következőképpen gondolkoznak:

"de jó neki, megpróbálok én is jobban teljesíteni, többet dolgozni, képezni magam, jobban fizető munkát keresni"

Helyette van egy tipikus magyar mentalitás:

"ő egy gonosz patásördög, adóztassuk szarrá, gyújtsuk fel a házát a Merdzsójával együtt"

Meg van az a tipikus ember is, aki már szemmel veri azt akinek egy fillérrel is több van mint neki.


Így hogyan akarnak előrébb lépni az emberek, ha a felzárkózás helyett a másikat akarják lehúzni maguk mellé?



2021. dec. 18. 08:24
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
77%
Beteg a társadalom, de a vezetőség a legbetegebb, így a mintát követi csak a társadalom.
2021. dec. 18. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
78%
Társadalmi beidegződés sajnos.
2021. dec. 18. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
82%
Talán mert a nyugati árak mellé nagy rakás nulla fizetés társul. Hiába tanult valaki mondjuk 10 évig. És nagyon sokan nem a tehetségük, tudásuk miatt lettek gazdagok, hanem mert gátlástalanul lopnak, csalnak, hazudnak vagy jókor nyaltak jó embernek. Lásd például Mészáros. Jogosan zavarja az embereket, hogy becsületes úton alig lehet egyről a kettőre jutni ebben a primitív balkáni országban. Amikor sok évig szívsz az egyetemen, majd kiszúrják a szemed szaros 180 ezerrel, amiből az albérlet minimum 100. Nem lehet mindenki mérnök, jogász és nem költözhet fel mindenki Budapestre.
2021. dec. 18. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
32%
Mert nem fer a dolog
2021. dec. 18. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

#3 Azértt az nem igaz, hogy nem lehet egyről a kettőre jutni. Tudni kell hogyan és kész. Nekem is van több vállalkozó ismerősöm, 20 éve úgy kezdte hogy vett egy rozzant markológépet, mára sokmilliós építőipari cége van. Másik ismerősöm anno a kárpótlási jegyeken vissza vette apja egykori vállalatát és tovább fejlesztette, mára többmilliárdos cég lett belőle.


Amúgy meg ha a gazdaból szegényt csinál miért lesz jobb? Olcsóbbak lesznek a termékek? Nemhinném....

2021. dec. 18. 09:03
 6/12 anonim ***** válasza:
85%

"Tudni kell hogyan és kész"


Csak a magyarok többsége nem tudja. Mert ha szerez 1 milliót akkor nem befektet hogy legyen belőle 2, hanem gyorsan fel éli.

2021. dec. 18. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Mert ez a kapcsoltaok országa is, hiába van egy jó ötleted, de nincsen rá pénzed, te nem fogsz részesedni támogatásban, mert nem vagy cimbi. És élnek nem is kevesen ebben az országban, hozzám hasonlók, akik a szüleiktől nem vagyont, hanem adosságot örököltek, és nem hogy segítséget nem kaptam még meg is aláztak. Három lakást tudttam volna venni, abból a pénzből rendszerváltásnál amit, a szüleim után őrököltem. Kénytelen voltam álllami alkalmazottnak elmmeni, hogy a hitelt törleszteni tudjam.
2021. dec. 18. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 mindentudó99 ***** válasza:
100%
Ennek mi köze a sóhersághoz? Egy sóher még lehet gazdag. Amiről te beszèlsz az az irigység
2021. dec. 18. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
30%
"Tudni kell hogyan és kész." Pontosan ahogy írod. Azért azt ne feledd, ma Magyarországon annak lehet, akinek megengedik. Akinek nincs engedélyezve, az gyorsan elbukik mindent.
2021. dec. 18. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%
Igen ez a jó elvtársak országa még.
2021. dec. 18. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!