Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Honnan van még most is ennyi...

Honnan van még most is ennyi pénze az embereknek?

Figyelt kérdés

Elvileg volt itt COVID, 370Ft-os euró, durva infláció, a lakások iszonyat drágák és az építőanyagok ára is az egekben mégis azt látom, hogy a környékünkön (Debrecen) gombamódjára szaporodnak a lakások. És ez mégcsak nem is egy elit környék "csak" egy külvárosi kertes övezet. Gyakorlatilag az embernek olyan érzése van, mintha valami kaliforniai kisvárosban járna. Mindenhol új, szép designe-ú lakások, általában dupla garázs amiben vagy egy modern villanyautó vagy egy prémium SUV áll. A csinos anyukák többszázezer forintos babakocsikat tologatnak a térköveken és a bevásárlóközpontok előtt tömegnyomor van (maximum 10 éves autó átlagéletkorral annak is nagyrészen német prémium).


És most nem érdekel a kifogás duma, hogy "de nézd meg mi van borsodban" stb. Nem! Ezek az emberek is foglalkoznak valamivel, valahonnan van pénzük és nem kevés! Engem ők érdekelnek! Tudni szeretném miből!


Mert ha ezeknek az embereknek becsületesen vállalkozásból van pénzük, akkor Magyarország az ígéret földje és a többi magyar embernek is van pénze (ha nem lenne, akkor ezek a vállalkozások sem mennének).

Ha viszont nem becsületes pénzből épülnek ezek a vagyonok, akkor a NAV, a magyar jogalkotás és a többi magyar állami szerv egy haszontalan, semmitérő sóhivatal és gyakorlatilag anarchista vadkapitalizmus folyik az országban.


Nos, honnan van ezeknek az embereknek pénze és hogyan csinálják, hogy még válság idején is új autót tudnak venni? (gyakorlatilag mindig látom a legújabb kocsikat amiket friss autósmagazinok tesztjében szoktam csak héttel ezelőtt olvasni)



2021. dec. 18. 20:57
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
31%
Mégis miért ne lenne pénz? Azért, mert neked nem megy jól, másnak se kéne?
2021. dec. 18. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
74%
van egy jó szakmájuk, jó állásuk. A pénzt pedig nem itták el, nem szívták el vagy nem tették fel tippmixre, aztán sok kicsi sokra megy.
2021. dec. 18. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
100%
Erre mindig azt mondom hogy sok szegény ember is van de sok gazdag is.
2021. dec. 18. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
21%
Hála a Fidesznek és a sikeres kormányzásnak
2021. dec. 18. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
97%
Attól hogy valaki megvesz 70 millióért egy lakást nem biztos hogy pár 100 millió vagyona van.
2021. dec. 18. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
46%
2021. dec. 18. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
52%

6

Ez biztos, hogy ide való hasonlat?

2021. dec. 18. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
80%

Saját ingatlant szerintem el is felejthetik a melóból, élő egyedülálló fiatalok. Külföldi megoldást fogok erőlteti sajnos, máskülönben semmire nem viszem majd.

Húgomék idén befejezték a házukat, ez egy kádár kocka volt, falakig vissza lett bontva, és mai stílusú átépítésen, bővítésen esett át, na de ott volt pénz két emberre nettó 700e ft és ebben nincsen benne az esetleges év közben adott jutalom.

Mi szegényebbek voltunk, tudtuk gyerekkorunktól hogy akkor lesz valamink ha spórolunk, más hadd költsön, a barátja pedig családi gazdaságból tudott félretenni munka mellett, ma már bérmunkásokat is kell fogadni.


Itt Miskolcon is vannak durva luxus környékek, egyszer fogorvoshoz kellett mennem és lestem hogy hol vagyok :D Viszont max pénzesek, vagy külföldiek lakják néhány lakását a telepnek.

Léteznek hitelek is, és sajnos élnek is vele, mert büdös nekik a használtautó.


Én a gyomromon spórolok leginkább, és én még itthon is lakok tehát megmarad annyi pénz, amivel csak akkor kerülhetnék minuszba ha legújabb ájfont vennék, mellé egy milliós TV-t és konzolt, én a ruhát fontosabbnak tartom, látják rajtam, az alapján mérnek ismeretlenül.


Rokonok is dolgoznak külföldön, láda mosás, burkolás, és informatika területen, úgy vedd a kinti munkát hogy mi itthon szegények drágának tartunk egy 11ezres whisky-t, aki ott kint dolgozik az már szarba sem nézi és filléres dolognak tart majd egy ilyet, a fiatalabb fiú ha hazajön és a csomagok beférnek a kinti autójába akkor azzal jön haza, és itthon 1 hónapig csavarog, elhív inni, szórakozni járnak, amíg itthon százezreket dobál kifelé.


Bűnözés mindig is lesz, a drága autók sem csak a vállalkozóké, egy buta cigánynak miből telik Hilfiger cipőre, és Maseratira? Talán nem is olyan hülye, ha megcsinálta a szerencséjét.

2021. dec. 18. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
23%

Úristen

Szerintem megtaláltam a gyakoris ikertestvérem! Én is ugyanezt látom, szintén debrecenből. Szinte én is kiírtam egy ugyanilyen kérdést régebben ugyanezeket a tényeket felhozva. Itt Debrecenbe valami nagyon megy. Érdemes megfigyelni ahogy a decathlon mögé konkrétán épült egy több utcás villanegyed, úgy hogy pár éve egy üres rét volt ott. A tesco parkoló meg minden parkoló tele van, az emberek épp a hétvégi luxus nyaralásukon vannak a magyar hegyekbe ( mint a barátom), a házak előtt áll az új BMW ( mint nekem) és az infrastuktúra tényleg olyan mintha Kaliforniába lennék! Ha a fidesz lop, és ez a lopás akkor nagyon hamar folytassa mert én imádom!

2021. dec. 18. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
30%
Nem halotátok le nyulják az újépitésü ingatlanokat tripla áral fejezik be és eleve a banké lesz.Aki bele fektet az összes pénzét bukta.
2021. dec. 18. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!