Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Kinek van megtakararítása?...

Kinek van megtakararítása? Ezek az idióták folyton arról beszélnek hogy az embereknek van megtakaritása. Én mindig is minuszba vagyok. Akit ismerek ugyszintén. Ki hazudik, és kinek van félrerakott pénze?

Figyelt kérdés
2011. febr. 8. 07:41
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:

valakiknek

kik?

nem csak te

na látod

mindenki

valakinek

2011. febr. 8. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
67%

Átlagosan... Ez olyan, mint az átlagfizetés, ami nettó 135000. Csak épp senki nem keres ennyit. Vagy milliókat, vagy minimálbért. Mindigis kíváncsi voltam egy olyan "átlagkeresetre", amit úgy kapunk meg, hogy levesszük a legjobban és legrosszabbul kereső 5%-ot. azt hiszem a 135000 hamar 100 körülire csökkenne.

Ha 1 embernek 1 milliárd megtakarítása van, és 99-nek 0, akkor nekik átlagosan 10milliós megtakarításuk van.

2011. febr. 8. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
56%
Nekem speciel van. Igaz, "házam" (ami valójában a banké) nincs. De ez nem politika, egyszerűen ki lehet számolni, hogy ezzel a módszerrel sokkal előbbre lehet jutni. Sajnálom azokat, akik gondolkozás nélkül vásároltak mindenfélét (házat, autót, házimozit), "mert az kell".
2011. febr. 8. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 doboszoli ***** válasza:
31%

Ezért szép dolog a statisztika. Átlagos.

Ha egyik lábam jeges vízben van, a másik egy vödör parázsban, akkor jól kellene érezni magam?

Vigyázat! Akinek megtakarítása van, hallgasson róla, mert a "felemelkedés évében" azt is lenyúlják. (Természetesen, kizárólag a "gyarapodás évének" elérése céljára)

2011. febr. 8. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 doboszoli ***** válasza:
21%

Megtakarításról akkor beszélhetünk, ha az mindezeken FELÜL keletkezik. "Nélkülözéssel" nem kérem a megtakarítást.

50 éves vagyok. Egy saját lakás, egy normális autó (nem A8!)

olyan nagy luxus lenne 2011-ben? (szándékosan maradt ki a házimozi, mert az lenne az utolsó amiért pénzt adnék.)

2011. febr. 8. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
59%

07:56 vagyok. Szerintem egyáltalán nem alapvető, hogy az embernek saját lakása és autója van. Vagy ha igen, akkor én látom furcsán a világot.

Ha a jelenlegi ütemben folytatom a gyűjtögetést, max. 10 év múlva kp tudok venni egy szép nagy házat.

Csak éppen nem biztos, hogy akarok. Egy csomó stressz, költség, kockázat. Plusz helyhez kötött vagy.

Valószínűleg majd csak akkor veszek házat, ha nyugdíjas leszek :)

Az autóval megint a következő van: kb. évente kétszer van valóban szükségem rá, amikor elutazom üdülni. Rövid távon pedig csak ha beteg vagyok, vagy a havonkénti nagybevásárlásnál. Ha ezt bérelt kocsival, ill. taxival oldom meg, éves szinten kb. 100 ezret visz el. Egy normális autó alaphangon egy milla. Lehet számolni.


Az a baj, hogy az embereknek a tudat kell, hogy "az enyém". És ettől indíttatva pénzügyileg iszonyú rossz húzásaik vannak. Ha körülnézel ezen az oldalon, nem azért akarnak az emberek saját házat, mert telik rá és jó befektetésnek látják. Hanem csak hogy legyen. Legyünk őszinték: albérletben ugyanúgy el lehet lakni. Csak biztonságosabb.

2011. febr. 8. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
80%

Akik erről beszélnek,azok csak a gazdagokat veszik figyelembe. Fogalmuk sincs,hogy az emberek kétharmada minimálbérből,vagy alig többől kénytelen megélni. Nekik nincs és nem is lesz megtakarításuk. Nem azért,mert fölösleges dolgokra költenek,hanem azért,mert örülnek,ha a létfontosságú dolgokra jut nekik.

De a jómódúak ezt képtelenek felfogni!

A saját lakás és az albérlet kérdése sem egyértelmű.

Aki albérletben lakik,az valóban odatud költözni,hova akar és ahol munkát kap. De ha már vannak gyerekeik,ez nem olyan egyszerű. Nem lehet iskolát váltani évente!

Arról nem is szólva,hogy gyerekeseknek nem szívesen adnak ki normális lakást. Másrészt a főbérlő akármilyen indokkal felmondhat. Ezért lenne biztonságosabb a saját lakás.

2011. febr. 8. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
61%

Nem sokaknak van ,de azért párszor meglepődtem már azon , h kiknek mire telik amikor előjöttek a rendeléseikkel nálam.(Maszek asztalos vagyok)

Többnyire gyermektelenek vagy nyugdíjasok vagy olyanok akik a legnagyobb zajt csapva hisztiznek állandóan , h milyen szar nekik.

Régen megboldogult ifjúkoromban nekem is volt:)Nem sok, de volt.Emlékszem tudtam rajta venni egy biciklit ... najó bevallom nagyanyám is pótolt bele... 80% -át... de a többi az én megspórolt pénzecském volt!

2011. febr. 8. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
80%

"Legyünk őszinték: albérletben ugyanúgy el lehet lakni. Csak biztonságosabb."


Ne viccelj már, egy albérlet bérleti díja annyi, mint egy lakástörlesztési részlet. Ha már ennyit fizetsz, akkor legalább egy idő után legyen a tied az ingatlan, albérlettel csak az ablakon dobod ki a pénzt. Ha 10-20ezer Ft lenne havonta, akkor azt mondom igazad van, de havi 70-80ezer alatt nem nagyon találsz átlagos minőségű albérletet.

2011. febr. 8. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
48%

1.Ezeknek az idiótáknak van megtakarítása és mint tudjuk, mindenki magából indul ki.

2.Jóhiszeműen azt feltételezik, hogy mindenki másnak is van megtakarítása.Egyrészt,mert szerintük ez így természetes,másrészt nem veszik észre, hogy a legtöbb emberről már az utolsó bőr is le lett húzva, tehát feltételezik, hogy van még mit kirázni a zsebekből.

Továbbá azért is hangoztatják, hogy a birkák azt higyjék, milyen jól megy az országnak.

2011. febr. 8. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!