Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Szerintetek az ötödik hullám...

Szerintetek az ötödik hullám végén is nálunk lesz a legtöbb egy főre eső áldozat a világon?

Figyelt kérdés

Sűrűsödnek a viharfelhők a legújabb omikron variánssal kapcsolatos hírekben. Elvileg mégsem csak enyhe tünetekre lehet számítani, ütősebb, halálosabb, gyorsabban terjedő és sokkal vakcina állóbb lesz mint a delta. Ezek olvashatók most minden friss hírekben.

Legjobb tudásom szerint az eddigi összes hullámban mi magyarok szerepeltünk aranyérmesként az egy főre eső halálesetek számában. Az első 3 hullámban biztos, a 4. hullámban egy ideig Peru és Észak-Macedónia egy ideig előttünk volt, de aztán belehúztunk és csak sikerült legyűrnünk még azt a két gyalázatosan fejletlen országot is.

Ez a tendencia tovább fog folytatódni? Amilyen egészségtelen az átlag magyar, nálunk fognak ismét meghalni arányaiban a legtöbben?



2021. dec. 19. 07:06
A kérdező szavazást indított:
Igen
Valószínűleg
Talán
Nem
24 szavazat
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
96%
Jók az esélyeink.
2021. dec. 19. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
73%
Nálunk aki kovidosan hal meg tökmindegy milyen kismillió egyéb fatális nyavalyával az covid halottként van elkönyvelve. Kiváncsi vagyok mennyire vagy tisztában az egyes országokban mi a helyzet és hogy kezelik ezt. Másrészt most sem nálunk a legrosszabb a statisztika európán belül.
2021. dec. 19. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
56%
Ennyire jó ez az ország világviszonylatban.
2021. dec. 19. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
59%
2) covidhoz köthető szövődményben hal meg,a lényeg hogy meghal tehát kár a szavakon lovagolni.
2021. dec. 19. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
97%
Végre egy statisztika amiben verjük a nyugatot
2021. dec. 19. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
14%

#4 De látod, hogy ezt teszik.

Emlékezz vissza a legelejére. Akkor ugyanezek harsogták, hogy a kormány eltitkolja az adatokat és valójában sokkal többen halnak meg covid miatt, mint amik a jelentésekben szerepelnek. Emiatt (is) a statisztikába tényleg mindenkit belevesznek, hogy ne lehessen azt állítani kozmetikázzák a számokat, meg el akarják titkolni az áldozatok számát.

Erre most meg az ellenkezőjével jönnek, hogy mivel mindenki benne van a statisztikában, így nálunk a legrosszabb a helyzet.

Nem az, csak más országokban nem kerül bele ugyanígy mindenki a statisztikákba.

Komolyan nem értem, hogy lehet elhinni, hogy míg 11 éve oktatásegészségügyeznek folyamatosan, meg állítják, hogy az egészségügy romokban, nincs személyzet, nincs eszköz, nincs semmi, bezzeg máshol...., akkor hogy hozzák össze, hogy míg itt ilyen számok vannak még egyszer sem kellett betegeket más országba vitetni, vagy kórházi folyosón ellátni. Itt nem volt helyhiány az intenzív ellátást igénylőknek, nem kellett kimondani, hogy a 65 év alattiakat teszik csak lélegeztető gépre mert nincs elég - szemben azokkal az országokkal, ahol állítólag jobb az egészségügy, kevesebb a valódi koronavírusos áldozat, és mégis szörnyű jeleneteket lehetett megfigyelni a kórházaikban.

Ha itt lenne valóban sokkal több áldozat, akkor nálunk kellett volna olyan helyzetet látni, mint az olaszoknál, osztrákoknál, franciáknál, németeknél és a svédeknél. A valóság meg az, hogy ott volt kritikus helyzetben az ellátás.

2021. dec. 19. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
76%

Nálunk még a nem covidosokat is covid-halottnak könyvelik el: [link]

Szóval ha ez így marad, akkor esélyes, hogy igen.

2021. dec. 19. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
19%
A 2-es és a 7-es leírta, de a többi válasz olyan mintha nem is vették volna tudomásul. Nálunk hogyha valakit elbsz az autó de mondjuk volt egy kovid tesztje akkor már simán beírják kovid halálnak.
2021. dec. 19. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
Mert szerinted mindenhol másutt felboncoltak mindenkit..
2021. dec. 19. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
30%

#8 Nem tesznek ilyet.

Volt egy rossz mondata régen Müller Cecíliának és azóta megy ez a hülyeség a fejetekben.

Aki koronavírus fertőzött az nem utazgat autóban, nem mászkál az utcán, mert otthon van karanténban, ergo nem is kerülhet be a covid áldozataként ha baleset éri a listába. Ha simán balesetben meghal valaki akkor nem tesztelik hogy covidos volt-e.

Ha valaki a covid fertőzésével kerül kórházba, vagy azzal van otthon karanténban és közben éri a halál, akkor kerül bele a statisztikába, mert a fertőzése IS hozzá járult a halálához. Amikor én voltam covidos és éppen itthon szenvedtem, azt hittem bele is halok olyan szar volt - akkor ha tényleg összeesek és meghalok amikor éppen fuldokoltam a köhögéstől meg hánytam egyszerre, nyilván bekerültem volna a covid statisztikába és az lett volna mellé írva, hogy alapbetegsége: magas vérnyomás, asztma. Amikkel amúgy élek már jó pár évtizede lazán és jól és éppen így élhetek még vagy 40 évig.

Ha a PCR tesztről hazafelé jövet karambolozok, akkor nem kerültem volna bele a covid statisztikába, hiába volt már pozitív a tesztem. Ez az ami kitalált mese a történetetekben.

2021. dec. 19. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!