Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Támogatod a romák pozitív...

Támogatod a romák pozitív diszkriminációját?

Figyelt kérdés

2021. dec. 21. 19:44
A kérdező szavazást indított:
Igen
Nem
98 szavazat
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
16%
Természetesen támogatom mivel felsőbbrendűek mint a parasztok, akik csak munkából képesek megélni.
2021. dec. 21. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:
87%

30 éve megy a romák pozitív diszkriminációja. Tök mindegy hogy ki támogatja, ki nem.

Amúgy az ország egyik legfontosabb kérdése, hogy mi lesz a romákkal, úgy hogy igen, támogatom, HA ez a pozitív diszkrimináció nem a bűncselekmények elmosását, a bűnözők mentegetését, a munkakerülés és iskola mellé járás meg a korai gyerekvállalás mentegetését jelenti.

Szükség van arra hogy a roma közösségekben többlet támogatás jusson oktatásra, fejlesztésre, közösség építésre, rendőrre. Azokon a településeken ahol sok a roma gyerek és fiatal, ott extra sokat kellene költeni az óvodákra, az iskolák eszközfejlesztésére. Ott több pedagógust és pedagógiai asszisztenst, fejlesztő pedagógust kellene alkalmazni, oda kellene vinni hozzájuk a szakképzést, hogy ne mondják azért nem tanultak szakmát mert nem tudtak beutazni a messzebb levő iskolába. Sokkal jobban kellene vigyázni az ott élőkre és a velük dolgozókra pl. több rendőrrel, polgárőrrel és a legjobb az lenne ha ezek is romák lennének.

2021. dec. 21. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 anonim ***** válasza:
100%
Sem a pozitív sem pedig a negatív diszkriminációt nem tartom jónak.
2021. dec. 21. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 Neurotech ***** válasza:
79%
# mármint a pedagógusok legyenek romák? Szerintem az ilyen telepuleseken az orvosok is legyenek azok.
2021. dec. 21. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 anonim ***** válasza:
92%

NEM! Semmiféle pozitív diszkriminációt nem támogatok.


Mert az a "másik oldal" számára NEGATÍV diszkrimináció.

2021. dec. 21. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 anonim ***** válasza:
77%

#4 Jó lenne, csak ott még nem tartunk.

Értem, hogy trollkodni akartál, de a romák éppen olyan emberek, mint te, éppen úgy képesek tanulni, dolgozni és bármit megtenni, mint mások. HA nem engedjük őket a könnyebb utat választani és nem kapnak a semmiért segélyt, az iskola mellé járásért kártérítést, a gyereklányok teherbe ejtéséért buksi simogatást, hogy hát ez olyan roma szokás, el kell fogadni stb. stb.

Van roma rendőr, van roma jogász és orvos is, csak még kevés. Mivel a romák családjaiban sokkal több gyerek születik, nagyon fontos, hogy ezek a gyerekek milyen felnőttek lesznek, mert neked és nekem és a gyerekeinknek velük kel majd együtt élniük.

Ahogy az is teljesen igaz, hogy a roma közösségek sokkal jobban elfogadják a maguk közül való szavát, ha ő a rendőr, az orvos, a tanár.

2021. dec. 21. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 anonim ***** válasza:
92%
Nem támogatom, AZONNAL fejezzék be!
2021. dec. 21. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 anonim ***** válasza:
66%

#5 "Mert az a "másik oldal" számára NEGATÍV diszkrimináció."

Ez hülyeség.

Te negatív diszkriminációnak tartod a nyugdíjas meg diák kedvezményeket? A mozgássérült parkolókat vagy a buszsávokat?

2021. dec. 21. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 anonim ***** válasza:
76%

8: ne keverd... Az nem ide tartozik! Utazási kedvezmény, buszsáv, stb. totál irreleváns itt.


Én arra gondolok, hogy pl. az egyetemi felvételinél azonos pontszám esetén egy cigányt fognak felvenni (a pluszD miatt). Tehát nekem ez negatív diszkrimináció, hiszen én is hoztam ugyanazt a szintet, és a fehér bőrszínem miatt nem kerülök be.

2021. dec. 21. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 anonim ***** válasza:
61%

#9 tettél egy kijelentést, hogy SEMMIFÉLE pozitív diszkriminációt nem támogatsz, mert azok a másik oldal számára negatív diszkriminációk.

Az általam felhozott példák mind pozitív diszkriminációk - ergo butaság volt az állításod.

Te is már korlátozod, hogy "Én arra gondolok, hogy .."

Vagyis NEM minden pozitív diszkrimináció rossz és negatív a többieknek akik nem részesülnek belőle.

2021. dec. 21. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!