Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mi a véleményetek a magyarorsz...

Mi a véleményetek a magyarországi munkavállalók helyzetéről?

Figyelt kérdés
Nyugdíj előtti munkatársaim elbeszéléseit hallgatva, 20-30-40 évvel ezelőtt egy tingli tangli volt a maihoz képest. Akik számtalan helyen dolgoztak már életük során, tehát nem egy egyedi esetről van szó. Ez alapján azon kapom magam hogy tulajdonképpen 4 ember munkáját végzem el egyedül, szállitásra készen. Sztahanovistákra szabott normaidők, de ha mégis előbb mersz végezni a munkadarabbal, már csipkodnának le belőle. Hogy mi zajlik egy szalagmunkán, abba már bele sem merek gondolni.

2021. dec. 24. 16:06
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
A helyzet sz.r, de nem reménytelen.
2021. dec. 24. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
58%
"tulajdonképpen 4 ember munkáját végzem el egyedül" Ja, hát vége a kommunizmusnak, amikor négy embert vettek fel, miközben egy embernek elég munka volt.
2021. dec. 24. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

A kereskedelemben dolgozók helyzetén javítanék, de sürgősen.

Én kedden dolgoztam utoljára, igaz, még úgy mentem neki a decembernek, hogy volt 13 nap szabim, ez egy dolog. De mi a töknek kell a kereskedelmi dolgozóknak robotolniuk még 24-én is?! Nincs ezeknek szakszervezetük??

Persze, én is vásárolgattam még ma délelőtt, közben el nézegettem szerencsétlen pénztárosokat, és arra gondoltam, én mindjárt megyek haza és otthon leszek a családommal, ezek pedig még mindig húzzák az igát délig, van ahol du. 1-ig. De ez azért felháborító, 24-én már csak annak szabadna dolgoznia, akinek muszáj!

2021. dec. 24. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

2#

Szerintem válasszuk ketté. Rossz gazadaságszerkezet, vagy átestünk a ló másik oldalára.

2021. dec. 24. 16:48
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Utolsó 10 évben Orbán rendesen odavágott a dolgozóknak, szakszervezeteknek a multik kedvéért. Előtte lévő 10 évben dolgoztam és a szakszervezettel kitudtunk jobb körülményeket, fizut harcolni. Mondjuk magyaroknak ez nem is igénye. Sztrájk alatt minket szidtak, utána meg irigykedtek, miért több a fizunk. Egyedül, vagy annyira profi vagy, hogy cégek kapkodnak érted, vagy nagy ívbe carnak rád.
2021. dec. 24. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 MolotovPunk ***** válasza:
100%
Mióta fidesz kormány van azóta csak rosszabb lett. Főleg a kereskedelemben dolgozóknak. Nem gyengén csorbították a munkások jogait. A kereskedelemben pedig igen nagy munkaerőhiány van. Persze aki életében nem dolgozott abban, annak nem sok fogalma van erről az egészről.
2021. dec. 24. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
28%
Rossz, de lehetne százszor rosszabb is.
2021. dec. 24. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
#2 nincs vége! Lásd az országgyűlési képviselők, körülbelül 10 ember munkáját végzi 199. Ott van még az a nagy rakás államcickány, azoknak is csak egy töredéke még ez valami munkát.
2021. dec. 24. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Magamból kiindulva van munkám, meg is fizetik, viszont az érdekképviselet semmi, el vagyok nyomva a munkatársaimmal együtt, úgy ráncigálja a mostani világpolitika a munkahelyem, ahogy illik. Ha van munka, szakadj meg, ha nincs munka, el lehet ballagni. 14 éve egy gyárban dolgozom, de nagy túlélő vagyok, mert én vagyok a legrégebbi dolgozó. A többi a lehetelen körülmények között menekült, de aztán vissza is jött, mert máshol is rossz, ha nem rosszabb. Ahol meg is fizetnek, az sem habostorta, ahol meg meg sem fizetnek, az már katasztrófa. Van a családban ilyen is-olyan is. Fenn tudjuk magunkat tartani, megvan mindenünk, de bizonytalanság érzetünk van.
2021. dec. 27. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!