Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A Republikon közvélemény-kutat...

A Republikon közvélemény-kutató szerinti közös listás befutó helyek elosztásának mennyi realitása lehet?

Figyelt kérdés

Szerintük a lista első 45 befutó helyét a következőképpen fogják szétosztani:

a DK-nak 12

a Jobbiknak 10

a Momentumnak 7

az MSZP-nek 5

a Párbeszédnek és az LMP-nek 3-3

és az MMM-nek (Márki-Zay Péter új pártja) listás 5 mandátum jutna.

[link]



2021. dec. 25. 22:06
A kérdező szavazást indított:
Ehhez hasonló arányban fogják elosztani a pártok egymás között a befutó helyeket.
Másmilyen arányban fogják elosztani a befutó helyeket.
10 szavazat
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Hát még egyáltalán nincs elfogadva, hogy lesz 7. frakció. Amúgy reális lehetne.


A Republikon elég megbízhatatlan és hagyományosan alulméri a Fideszt, de a pártoknak akkor is kéne a saját frakció, ha vesztenek.

2021. dec. 25. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem az arányok nem 100%-ig stimmelnek a népszerűséggel, illetve szerintem a nyerhető kerületekben állított jelöltek számával is lehet hogy korrigálhatnak a pártok, amivel a felmérés nem kalkulál.
2021. dec. 25. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom hány párbeszédes és hány LMP-s jelölt győzött nyerhető körzetben, de nekem ott az a 3 kevésnek tűnik. 5 fő kell egy frakció alapításához, és mindegyik párt saját frakciót akar. Ehhez az LMP-nek, a Párbeszédnek és az MSZP-nek is kellene minimum 5 jelölt listán szerintem, mert kétlem hogy sok körzetben nyerne jelöltjük. Az MMM-es jelöltek többsége pedig a DK és a Jobbik frakcióit választotta, ha ők inkább MZP új frakciójába ülnének be, akkor nekik több helyet adnának listán, hiszen a körzetekből ők ennyivel kevesebb helyet kapnának. Szóval ennek a 2 frakciónak a számai attól függnek leginkább, hogy lesz-e végül 7. frakció vagy sem. Egyedül a Momentumot tartom reálisnak, a 7 úgy okésnak tűnik, bár itt sem tudom hogy hol nyertek a jelöltjeik, ettől nyilván sokminden függ, főleg hogy a helyek többségét a körzetek képviselői adják, és nem a lista
2021. dec. 25. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
Nem logikátlan az elemzés, de ahogy írják is, több dolgot most még nem tudunk. Tehát tele van feltételezéssel, így lényegtelen, hogy miket írtak. Valójában csak azért publikálták, hogy a múlt heti közvélemánykutatási eredményekről elterelják a figyelmet és megnyugtassák a választóikat. Az egész cikket az utolsó sorok miatt írták meg.
2021. dec. 25. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!