Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Be kell-e vezetni a kijárási...

Be kell-e vezetni a kijárási tilalmat Szilveszter előtt?

Figyelt kérdés
Ennyi még beleférne a januári 5. hullám gyengítésébe? Vagy már semmit sem érne az egész?

2021. dec. 27. 17:48
1 2 3
 21/27 anonim ***** válasza:
56%
"Nem rendelhetnek el karantént hivatalos teszt nélkül - diagnózist viszont anélkül is adhat"-telefonon keresztül orvos hogy állíthatna fel diagnózist?nem hiszem el hogy van akiknek ennyi esze van mint neked.
2021. dec. 27. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/27 anonim ***** válasza:

#21-nek:


Világosan, és érthetően leírtam a történteket.

Nem troll vagyok, a történet valós, alig egy hónapos.

2021. dec. 27. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/27 anonim ***** válasza:
80%

#21-nek:


De a kedvedért újra leírom, összefoglalva:


A 12 éves lányom beteg lett, 39 fokos lázzal, szombati napon. Hétfőn hívtam a gyerekorvost hogy időpontot kérjek. Mondta hogy telefonos rendelés van, mondjam mi a gond. Elmondtam, hozzátéve hogy három osztálytársa is coviddal van otthon. Mondta hogy a lányomnak az elmondottak alapján egy vírusfertőzése van, ami kb egy hétig fog tartani. Szedjen lázcsillapítót, és ha csütörtökig nem megy le a láza vagy újabb tünetek jelentkeznének, akkor vigyük be hozzá pénteken. Ha lemenne a láza, akkor nem kell szólnunk, hétfőn mehet iskolába ha az nekünk jó.


Szerdán a párom dőlt ki de mivel a tünetei azonosak voltak, így nem ment orvoshoz. Lázcsillapítóval átvészelte.


Én pénteken feküdtem ki tőle, az egész hétvégén nem ment 38.5 alá a lázam, ezért hétfőn felhívtam a körzeti orvosom. Természetesen nála is csak telefonos rendelés volt, személyes nem. Elmondtam minden családi előzményt. Ő is csak ködösítve annyit mondott hogy ez egy vírusfertőzés, szedjek lázcsillapítót. Tőle már egyenesen megkérdeztem, hogy ez covid?


Igen Péter, az.

2021. dec. 27. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/27 anonim ***** válasza:
52%

"Leírtam világosan hogy az orvosom telefonon keresztül diagnosztizált, majd lázcsillapítót javasolt. Semmi egyebet nem mondott. Még azt sem, hogy legalább dolgozni ne menjek"

Kinézte belőled, hogy majdnem két év világjárvány után ezek evidens dolgok. Úgy látom, nem kellett volna...


"és azt sem kérdezte meg hogy táppénzre akarok -e menni?"

Mondhattad volna, hogy akarsz. Nem az ő dolga számontartani, hogy melyik betege nyugdíjas, melyik van gyesen (vagy hogy hívják mostanában), hogy melyik egyetemista, melyik munkanélküli - meg melyiknek kell táppénz, merthogy dolgozik.


"Igen! Tőlem kérdezte meg!"

És ilyen orvosra bízod a lányodat? Miért nem kerestél neki másik orvost már rég?

2021. dec. 27. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/27 anonim ***** válasza:
100%

"telefonon keresztül orvos hogy állíthatna fel diagnózist?"

Benne volt a történetben, hogy így történt.

2021. dec. 27. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/27 anonim ***** válasza:
52%

#23, #24-nek:


Nos. Ha eltilt a munkahelytől a betegségem miatt, akkor az úgy működik hogy közli velem hogy táppénzre vagyok véve. Érdekes hogy ezt te nem tudod. XD


Egyébként pedig a keresztanyám, úgyhogy qrvára tisztában van vele hogy ki vagyok. XD



Egyébként pedig ami a lányom orvosát illeti, PONTOSAN MEGFELEL az én felfogásomnak! Nem nézi totál hülyének az embert ha nem az, és engem már ismer. De arra még én sem számítottam hogy a covidot is ennyire lazán veszi. Mint az kiderült, ez az egész covid-őrület egy agybetegség, ami leginkább a paranoid emberekre hat. Én eddig is így hittem, de most meg is bizonyosodtam róla.

2021. dec. 27. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/27 anonim ***** válasza:
54%

Most voltunk teszten nem régen, mert ismerősi körben van aki elkapta és mi is érintkeztünk vele.


papíron jelen van az ellenakármije - nem volt oltás se semmi - szóval elvileg elkaptuk mi is a dolgot, a kérdés már csak az hogy mikor mert észre nem vettük a dolgot.


Amúgy meg úgy is az lenne mint a 8 órás akármivel, azt is csak azt tartotta be aki be akarta, midnenki más ksözönte megoldotta ugyanugy ha ki akart menni.

2021. dec. 27. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!