Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mai világban mit csinálnátok...

Mai világban mit csinálnátok fiatalként? 20/F

Figyelt kérdés

Csak szerintem volt régebben könnyebb az élet fiatalként, mint most?


Miért érzem azt, hogy itt Magyarországon minden szétesik pl:(közoktatás, egészségügy).

Vagy más is érzi?

Mintha mindenki csak szenvedne meg túlélne, és nem élveznék az életet.

Vagy ilyen lenne a felnőtt élet?

Vagy valami nagyon nincs rendben itt?

Azon is elszoktam gondolkodni, mondjuk egy kis házam hogy lesz, csak 50+év hitellel?



2021. dec. 28. 01:18
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
31%

Kérdező, a segged ki van nyalva 20 éves fiatalként, szóval ne siránkozz, hanem tanulj és dolgozz!

Ezerszer jobb helyzetben vagy, mint akik pár évtizeddel korábban voltak 20 évesek. Örülj annak, hogy a szüleid generációja megteremtette számodra azt a szabadságot, hogy ha akarsz akkor utazhatsz bárhová és megteremtették azt a környezetet, hogy itthon maradva sem kell 25%-os munkanélküliséggel szembenézned meg az inflációt talán elérő béremelkedésekkel!

2021. dec. 28. 01:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
14%

Ha ma lennék 20 éves ugyanazt csinálnám mint 25 éve amikor 20 éves voltam. Két bőrönddel jöttem el otthonról. Most van egy házam autóm jó állásom. Voltak céljaim, nem nyavajogtam, nem kifogásokat kerestem, hanem dolgoztam. Volt amikor többet is a kelleténél. De meg lett az eredménye, most már kényelmesen élek.


Ha az emberek fele annyi energiát fordítanának tervezésre mint kifogások gyártására akkor nem itt tartana a világ. Nekem a munkahelyemen is elegem van azokból akik részletesen megmagyarázzák hogy mit, miért és hogyan NEM lehet megcsinálni. Erre senki sem kíváncsi.

2021. dec. 28. 01:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
33%

Sokkal könnyebb dolguk volt azoknak, akik a szocializmusban voltak fiatalok. Pár év munkával össze lehetett szedni egy lakásravalót, ma meg sokkal nehezebb.


"ha akarsz akkor utazhatsz bárhová"

Szarok az utazásra

2021. dec. 28. 01:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
82%

#3

Látszik hogy nem éltél a szocializmusban. Elárulom neked hogy egy lakás ára akkor is borzasztó összeg volt a havi fizetésekhez képest. De voltak vállalati támogatások, volt OTP hitel filléres kamattal, voltak tanácsi bérlakások. Aki befogta a pofáját annak volt mit enni volt hol lakni. Ez nem volt jó. Hát tessék, örvendezzetek élvezzétek a vadkapitalizmust.

2021. dec. 28. 01:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
30%
Dehogy volt borzasztó egy lakás ára. Ha volt egy párod, elmentetek dolgozni, 2-en 3 év munkával összeszedhettetek egy kádárkockára valót.
2021. dec. 28. 01:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
18%

#5

És aki többre vágyik egy kádárkockánál, azzal mi van?


'Szarok az utazásra'


Te dolgod..de azért mást ne fosszunk meg tőle..

2021. dec. 28. 02:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
69%

Spec 66 éves vagyok, a lószart volt könnyebb 50 éve.


Lakás sem volt, nemhogy ára!


Lakás kiutalás volt, 8-12 év várólistával.


Még az ügyeskedés, korrupció minden nap, akár egy szem banánért.


Falun és Budán épültek magánházak 10 ezer/ nm áron, én meg jól kereső emberként kaptam 3100-at.


Huszonévesként, ha az egyetem nem is megy, az angol, német biztosan menni fog, aztán tiéd a pálya!

Ha a még egy bármi szakma is belefér...


Ha a lehallgató félreértette a telefonban, hogy "fingani kell" másnap már hívott a személyzetis, hogy hova-hova?

Finnország annyival vonzóbb?


A holland haverom 11,2-szer keresett többet, mint én!

Mi a f@sz ez az enerváltság?

Élj!

Annál jobb úgysem tud történni.

2021. dec. 28. 02:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
61%

#5!


Hazudj még ilyen szépeket!

A 80-as évek második felében egy nagyobb lakótelepi lakás 1 millió felett volt. 10 ezer Forint már csúcs fizetésnek számított.

3 év alatt akkor sem jött össze, ha mindketten jól kerestek és fényevők voltak.

2021. dec. 28. 03:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
58%
Egyáltalán nem volt könnyebb. Most sokkal magasabb az életszínvonal. Az oktatásra meg az egészségügyre amúgy mindig mindenki mindenhol panaszkodik. Külföldön is. Én élvezem az életet, és messze nem a túlélésért küzdök. Igaz, tettem is érte.
2021. dec. 28. 05:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
47%

Nem az életszínvonal magasabb, hanem a technikai fejlődés gyors, és sok új dolog hozzáférhető, ami régen nem. Ez természetes. Meg az is, aki a mai lehetőségekhez szokott, a korábbi lehetőségeket nem képes annyira kihasználni, ahogy ez fordítva is igaz.


minden korban (régen és ma) egy csomóan könnyedén megtalálták a számításukat, és sokan pedig nem képesek előbbre jutni. A mai fiatalok torz elképzelése, hogy régen nyalni kellett. Semmivel sem jobban, mint ma.

Annyi bizonyos, hogy a mai módszerekkel régen például sokkal nehezebb volt lakáshoz jutni, ahogy a régi módszerekkel pedig ma nehezebb.


Azt mindenki döntse el maga, hogy mi jobb. Nehezebben mozogni, eljutni valahová, viszont semmit sem kellett előre tervezni, foglalni, odamentél és kész, tömeg sehol. Vagy bárhová könnyedén eljuthatsz, ha előre megszervezted és lefoglaltad.


Annyi kétségtelen, hogy ma a minőség egyre silányabb, akár a szolgáltatást, akár termékeket, akár intézményeket, akár az emberi viszonyokat nézzük. Nyilván mindenből van minőség is, de az általános trend mégis a silányodás. Az oka egyszerű, a fejlődés ma jobban gyorsul, mint amennyire az átlagember követni képes, ez túltermelést, frusztrációt okoz, ami nem kedvez a nyugodt életnek. Ma több odafigyelés kell, de ez természetes, és lehetséges.

2021. dec. 28. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!