Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Magyarországon a közoktatás...

Magyarországon a közoktatás színvonala a pedagógusok miatt alacsony?

Figyelt kérdés

Amikor én voltam általános és gimnazista, akkor sem volt magasabb.

Akkoriban is talált ki mindenfélét az akkori kormány, amit vegyesen fogadtak.Viszont a politikától függetlenül lehetne magasabb színvonalú az oktatás.


Én diákkoromban azt láttam, illetve most szülőként azt látom,hogy a pedagógusok ellazulgat.Leadja az anyagot, ha megértik megértik,ha nem , akkor nem, nem érdekli.

Ha meg lazulni akar, akkor kiad valami feladatot mondjuk elolvastatja a diákokkal a leckét német csendben.


Nincs rajtuk teljesítménykényszer,nincs rajtuk nyomás, teljesen stresszmentes munkájuk és ez itt a baj.Ezt figyelembe véve egy versenyszférás diplomással, aki mondjuk gyártásban vagy pénzügy területen dolgozik,a pedagógusoknak sokkal, de sokkal könnyebb és lazább helyük van.



Különböző fórumokon, Facebookon olvasom,hogy kevesellik a béremelésüket is.Hát őszintén, ha én úgy dolgoznék, mint a többségük (tisztelet annak a kevés kivételnek), akkor nem,hogy nem kapnék emelést, de megmondaná a vezetőség,hogy ha nem változtatok, akkor kapom a felmondólevelet.


2022. jan. 2. 12:38
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
51%

Nyilván.

70 éve rohad lefelé.

Részben a kommunizmus miatt, részben a bérek miatt.

Az 1946-os pénzreformnál a munkások bérét az 1938-as 60, az orvosok év 40, a tanárok ét 20% -ra állították be


A többi lassan csak emelkedett ez nem sokat.


40 éve érettségiztem, a két leggyengébb ment tanárnak.

Nem is tanárnak, hanem csak a tanárképző főiskolára, mert csak jobb, mint szövőnőnek lenni.


És akik az iskolából feltörtek (vagyis a senki karrieristák, irányítják az egészet, többedik generáció óta)


Sok idő kell ehhez, meg rengeteg pénz.


Az orvosokat most kb kifizetik (de keveslik)

Az 38 ezer főre 450 milliárd/ év.

A tanárok négyszer ennyien vannak.

2022. jan. 2. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
49%
Részben biztosan, teljesen biztos nem.
2022. jan. 2. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
36%
Mégis mit gondolsz, milyen legyen a színvonal, amikor lassan a mi évfolyamunk fiatal tanárai lesznek az oktatók? Csak képzeld el, ahogy egy 2000-es születésű siheder tanít másokat, holott még ő sem igazán tudja, hogy melyik bolygón van. Régebb volt szigor, nem ment el fű, fa, bokor tanárnak, azért voltak kiváló, felkészült, kellően szigorú pedagógusok. Ma már sajnos ilyen Netflixen felnőtt társadalom van, de nem csak a tanárok minősége romlik. Azért egy orvos alá sem feküdnék be, aki több évet online végzett el a Covid miatt, nem tudom elképzelni az milyen lehet 😱😱😱 de inkább kihagynám az élményt ahogy elvérzek miatta.
2022. jan. 3. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
A megfelelő bérek hiánya miatt. Olyan béreket kell ajánlani, hogy a fiatalok versenyezzenek a pedagógusi pályáért, ezzel lehet elérni, hogy legyen több jelentkező és ki lehessen szűrni az alkalmatlanokat. Amíg tanári szakképesítés nélkül oktatnak emberek iskolákban, mert akkora a pedagógushiány addig nincs miről beszélni. Vagy tiszteletre méltó fizetést kapnak a tanárok, vagy marad az összeomlás szálán dőlöngélő rendszer, anyázás ide vagy oda.
2022. jan. 13. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!