Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Támogatod Korózs Lajost...

Támogatod Korózs Lajost abban, hogy "az átlagnyugdíj elérje a minimálbér 50 százalékát."?

Figyelt kérdés

Kis szépséghiba, hogy az átlagnyugdíj már jóval magasabb, mint a minimálbér 50 százaléka, tehát ez nyugdíjcsökkentést jelentene:


[link]



2022. jan. 3. 06:05
A kérdező szavazást indított:
Igen.
Nem.
Ezek már megint össze-vissza beszélnek, nem tudom, mit gondoljak, hogy mit kell támogatni.
13 szavazat
 1/6 anonim ***** válasza:
64%

MZP: Az álláskeresési járulékot az ellenzéki összefogás fel fogja emelni 30 napról 90 napra!

Simon: - Természetesen, az álláskeresési járulék ideje most 90 nap, ezt fogjuk felemelni 180 napra.

Kunhalmi: Ja, nem! 270 napra!

Igen, 270 napra, 3x90 egyenlő 270!


Ilyesmire gondoltál kérdező? Hogy az a nagy összefogás együtt sem rendelkezik annyi ésszel, hogy tudnák mi van és mit akarnak belőle csinálni?

2022. jan. 3. 06:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
78%

Én azt mondom, amit a Zimmer Feriék 97-ben. Aki nem dolgozik, egyen füvet! (Kivéve, aki munkaképtelen).


Aki lébecolt, nem dolgozott tisztességesen, sem bejelentve, kapja csak a minimumot, aki pedig tisztességel kidolgozta az idejét, kapjon rendes nyugdíjat (min fizetés 90%a, hogy "élvezhető" is legyen a nyugdíjas kor).

És a férfit sem sz.rásig kidolgoztatni. Mert szép és jó dolog, hogyha szül egy nő, az nem egyszerű folyamat, de addig egy apa élete sem az, van hogy két munkát vállal. Eközben egy nőnek, ha van 3 gyereke 31-32 évet kell ledolgoznia, eközben egy férinek 40+ évet is. Tehát egy férfinél is elégedjenek meg 40 évvel, nem kell lehúzni róla az összes bőrt!

2022. jan. 3. 06:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
73%
2-es, az apa is simán otthon maradhat a gyerekekkel, ez esetben az anyának kell a munkahelyen többet dolgoznia.
2022. jan. 3. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
71%

#2 Azon felül amit 3-as már leírt, az anyák pont abban az időszakban foglalkoznak a KÖZÖS gyerekeikkel otthon, amikor a legkönnyebben végeznék a munkájukat is egy munkahelyen. Te most azt várnád el, hogy ez ne számítson, hogy ők másféle munkát végeztek el, vagy hogy a nők is dolgozzanak még 65 éves koruk körül, vagy utána is.

Diplomás vagyok, sokáig tanultam. Otthon voltam a 3 gyerekkel sok éven keresztül, de ettől még a 40 évem majd csak akkor fog összejönni amikor magamtól is betöltöm az öregségi nyugdíj korhatárát, a 65 évet. Az megy el 65 éves kora előtt nyugdíjba a nők közül aki már elkezdett korán dolgozni.

A 40 éves munkaviszonyba nem számít bele az egyetemen töltött idő, az csak a nyugdíj kiszámításához szükséges biztosítotti jogviszonyba számít bele.

Úgy csinálsz mintha a nők otthon addig vakaróznának amíg ti erős férfiak elmentek dolgozni. Ahogy 3-as is írta, a férfiak éppen úgy mehetnek gyes-re, gyed-re és maradhatnak otthon a gyerekeket nevelni meg a háztartással foglalkozni közben. De nem teszik meg, még akkor sem ha kevesebbet keresnek a feleségüknél. Az ismeretségi körömben 1 azaz egy olyan férfi van aki vállalta, hogy egy évig ő marad otthon a gyerekekkel, az összes többi esetben elvárta minden férfi az anyától, hogy oldja meg ha mégis menni akarna dolgozni gyes helyett.

Nincs ezzel semmi gond, csak akkor ne jöjjön ez a szöveg, hogy bezzeg egy férfinak milyen nehéz!

Családokban kell gondolkodni! Mi a jó annak a családnak. Amúgy rengeteg olyan idős embert ismerek aki visszament dolgozni nyugdíj után - nők is - mert unatkoztak. 65 évesen miért akarod leírni a férfiakat, mint akik már nem képesek semmire?

2022. jan. 3. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
45%
Nekem ne magyarázd meg, hogy normális 65 évesen még dolgozni. Az átlag korhatár erősen csökken, tehát akkor fizesd a nyugdíj járulékot a semmire. Én szívesen otthon maradok a gyerekkel, ha a háztartás nem kerül veszélybe azzal, hogy a nő dolgozik. Sajnos képzeld el nekem nem mindegy, hogy a háztartás bevétele 200 vagy 400 ezer forint. És nem azért vállalok 2 munkát, mert hű de f.sza férfi vagyok, hanem, mert meg kell élni. Azért, mert te 25 éves korodig tanultál szép és jó. Még jó, hogy az egyetemet, főiskolát nem számítják be! Az kéne még csak. Te tanultál, míg más dolgozott, neked ez a következménye annak, hogy dolgozhatsz 65 éves korodig. Itt veri magát a fidesz arra, hogy mekkora család politikát folytatnak, csak azzal, hogy a halálba dolgoztatnak, nem lehet majd nekem időm az unokámra, nem fogok tudni a gyerekemnek segíteni. És nem azért, mert nem akarok, hanem, mert 60x évesen ugyanazt a teljesítményt le kell majd adjam, amit 20o 30 évesen. Kérlek ne magyarázd el azt, hogy ez normális! Akkor marha egyszerű ne kelljen nyugdíj járulékot fizetni. Nekem is jól jönne havonta az a 10%. Akkor jogosan várnák el, hogy a halálba dolgozzam magam. De amíg én és más tisztességes állampolgár fizet, mint a katona tiszt, addig engem ne dolgoztassanak 65 meg 72 éves koromig. Ha meg egy nő dolgozni szeretne menni a gyerekek mellett igenis elvárom, hogy keressen annyit, hogy a háztartás anyagilag ne kerüljön veszélybe. Ha ez nem megy semmi baj. De nem kellene ezért 8-10 évet elengedni.
2022. jan. 3. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Ez a Korózs (63 éves) a régmúltban él. Azt hiszi, hogy minden alacsony nyugdíjas az éhenhalás előtt áll. Semmi baja Korda Gyuri bácsinak, akinek vészesen kevés a nyugdíja, de mégsem adják el Klárikával 780 millió forintért a villájukat.

Aztán köszöni szépen az a nyugdíjas is, aki itthon dolgozott vagy 5-8 évet, 45-öt meg Svájcban, és hazaköltözött. No meg az a minimál nyugdíjas is, aki örökölve a budai villát, kiadja havi 800 ezer forintért külföldi cégnek.

2022. jan. 3. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!