Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A liberálisok el sem tudják...

A liberálisok el sem tudják képzelni, hogy az eszméik önmagukban taszítóak egyesek számára, nem kell ehhez a kormány propagandája?

Figyelt kérdés

2022. jan. 3. 17:17
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
18%
Nem hát, olyan bubiban élnek mint anno a kommunisták.
2022. jan. 3. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
41%

Jól látod.

Mindenkire azt hiszik,hogy Fideszes.

Én már azelőtt felszólaltam az összes liberális hülyeség (lmbt,migráció,transz...stb) ellen, mielőtt a Fidesz "megtalálta" volna ezeket a témámat.


Tegyük hozzá, jónak tartom,hogy valamennyire aktuálpolitikai témák lettek, még bár csak duma szintjén és nem tettek szintjén.

2022. jan. 3. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
65%
Mire gondolsz? Nekem a szabad választások, szabad kereskedelem, szabad mozgás, alapvető emberi jogok jutnak eszembe a liberalizmuról. Ezek nekem nem taszítóak, ellenben a szocializmussal és fasizmussal.
2022. jan. 3. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
16%

Így van. Mivel ők meg vannak győződve arról, hogy mindent IS jobban tudnak, csakis ők az értékesek, csak őt határozhatják meg mi a helyes és mi nem, onnantól kezdve ha valakinek nem tetszik amit csinálnak/mondanak, az rossz.

Mivel a fidesz nem azt akarja amit ők = rossz, és mivel amit ők mondanak/csinálnak az alapból jó (lásd első mondat) csakis akkor lehet valaki ezek ellenében ha azt a fidesz mondta neki, hogy úgy tegyen, mert magától minden embernek ugyanazt kell - szerintük - jónak hinnie és szeretnie, amit ők hisznek és szeretnek.

2022. jan. 3. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
40%
Én már akkor, amikor a Fidesz még sehol se volt, és még a politikával se nagyon foglalkoztam, is meg voltam rökönyödve a liberálisok némelyik álláspontján. Aztán ahogy jobban megismertem őket, egyre inkább erősödött bennem ez.
2022. jan. 3. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
89%
#4 Ez melyik politikai ideológiára nem igaz, már megbocsáss?
2022. jan. 4. 03:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
81%
Amúgy tudtad, hogy a liberalizmusnak köszönheted, hogy leírhatod a marhaságodat? Ha ennyire taszító, akkor inkább maradj csendben, mindenki jobban járna.
2022. jan. 4. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
77%

Én azt nem értem, a "liberális" mióta lett szitokszó...

Nekem valahogy mindigis egy pozitív csengésű szó volt. A latin "liber" (felszabadított) szóból ered.

A negatív jelentést mostanában kapta, teljesen félremagyarázva a liberálisok elveit.

2022. jan. 4. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
9%
Hát igen, a szsbadkőműves "barátaink" 21. századi ivadékai jól rámonyták a bélyegüket erre az eszmére.
2022. jan. 4. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
82%

"A liberalizmus, más néven szabadelvűség, a szabadságot jelentő liberty szó után alapvetően a személyes szabadságon és törvény előtti egyenlőségen alapul, vagyis a szabad gondolatok széles spektrumát jelentő eszmerendszer, melyek közös vonása, hogy az egyén szabadságát jelölik meg mint legfontosabb politikai célt. (...)


A gazdasági liberalizmus támogatja a szabadpiacot és a szabadkereskedelmet (...) A gazdasági liberalizmus a magántulajdonon és az egyének által kötött szerződéseken alapul.


A kulturális liberalizmus az egyéni jogokra koncentrál, a lelkiismeret és az életmód szabadságára, köztük olyanokra mint a szexuális szabadság, vallásszabadság, megismerés szabadsága, vagy azon alapelv, miszerint az állam ne hatoljon az egyén magánéletébe.


A liberalizmus különböző formái nagyon különböző politikai megoldásokat kínálhatnak, de néhány dologban általában egyetértenek, mint például a gondolkodás és szólás kiterjedt szabadságában, a jogállamban, a gondolatok szabad áramlásában, a magántulajdonban, a szabadpiacban, a kormányzat átláthatóságában, és - más ideológiákkal együtt - a szabad választásokban. A magyar nemzet polgárainak szabadságáért küzdő legnagyobb liberális hőseink: Kossuth Lajos és Deák Ferenc voltak. "


Kedves Illiberálisok, kérlek mondjátok meg, a leírtaknak melyik része annyira ördögtől való, hogy így ki vagytok kelve ellene?


forrás: wikipedia (persze erre az lesz a válasz, hogy a wikipedia is szar, mert liberálisok írják :D)

2022. jan. 4. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!