Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Támogatnád hogy svájci indexál...

Támogatnád hogy svájci indexálás szerint emeljék a nyugdíjakat?

Figyelt kérdés

[link]


Gyengébbek kedvéért:

DK, MSZP, Párbeszéd, Momentum, Jobbik, LMP fog Egységben Magyarországért néven indulni a választásokon.

Jelenleg infláció követő emelés van, a svájci indexálás fele-fele arányban veszi figyelembe az inflációt és a nettó keresetek alakulását. (2011-2020 között 44%-ot nőtt az átlagnyugdíj így hogy infláció követés volt, ha svájci indexálás lett volna akkor meg kb. 67%-ot nőtt volna. 150 ezer volt vs. 173 ezer lett volna. Ugyanakkor azt hozzá lehet tenni, hogy 15-16-ig mivel nem nőttek annyira az átlagkeresetek az inflációkövetés miatt a nyugdíjasok jobban jártak mintha svájci indexálás lett volna és csak azóta buknak ezen)



2022. jan. 3. 20:37
A kérdező szavazást indított:
Egységben Magyarországért szavazója vagyok, felsőfokú végzettséggel rendelkezem és támogatom.
Egységben Magyarországért szavazója vagyok, felsőfokú végzettséggel rendelkezem és nem támogatom.
Egységben Magyarországért szavazója vagyok, középfokú végzettséggel rendelkezem és támogatom.
Egységben Magyarországért szavazója vagyok, középfokú végzettséggel rendelkezem és nem támogatom.
Egységben Magyarországért szavazója vagyok, alapfokú végzettséggel rendelkezem és támogatom.
Egységben Magyarországért szavazója vagyok, alapfokú végzettséggel rendelkezem és nem támogatom.
Fideszes vagyok, támogatom.
Fideszes vagyok, nem támogatom.
Más párt támogatója/pártsemleges vagyok, támogatom.
Más párt támogatója/pártsemleges vagyok, nem támogatom.
10 szavazat
 1/5 anonim ***** válasza:
39%
Szerintem teljesen korrekt az inflációt követő nyugdíjemelés.
2022. jan. 3. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Tisztán magánnyugdíjpénztári rendszerre kellene fokozatosan átállni. Semmi kötelező nyugdíjbefizetés, semmi állami rendszer, el kellen majd oda jutni, hogy mindenki magáért vállal felelősséget. Onnantól kezdve a nyugdíjasok se lennének igéretekkel mwgvehető szavazógépek. Tudom, ez álom, mindkét oldal a kiszolgáltatott, megvehető embereket szereti.
2022. jan. 3. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Én is a tisztán magánnyugdíjat támogatom ahogy a 2-es válaszoló
2022. jan. 4. 06:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 Dzsoki ***** válasza:
0%
A 13.havi nyugdíj bevezetéséig,igen. Mostanra,nyilván,hogy nem. A svájci indexálás,kisebb nyugdíjat hozna éves szinten,mint a 13.havi nyugdíj.
2022. jan. 4. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
50%

Kedves "MANYUP-osok".


Én 2007-ben mentem nyugdíjba. Nejemmel együtt kezdetektől fizettem a magyupot.

Egy összegben kaptam meg a befizetett összeg nagyjából a FELÉT.


Egy mai is közismert biztosítótól reklamációmra nagyjából a válasz:

A korábban felszámolt jogelőd biztosítótól kapott dokumentáció szerint ennyi jár. Slusz.


Pár éve Miamiban jártam. A reptéren egy 80 év körüli magas jól öltözött férfi sepregetett.

A többi takarító személyzet kreol volt.


Rákérdeztem ottani ismerősömre, hogy is van ez?

Válasz:

Két eset lehetséges:

-vagy aktív korában nem godnolt arra, hogy mi lesz, ha megöregszik;

-vagy csődbe ment a nyugdíjpénztára.

2022. jan. 4. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!