Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért ilyen drága a lőszer?

Miért ilyen drága a lőszer?

Figyelt kérdés
Egy régebbi válasznál olvastam (6-7-8 éves), hogy a honvédség 8 forint 50 fillérért szerez be egy 7.62x39-es lőszert. Értem én, hogy haszon, meg minden, de azért 30 szoros haszon semmin sincsen. Legfeljebb a gyógyszereknél, és egyéb tudás alapú termékeknél, ahol a fejlesztést meg kell fizetni. 1 autó, mobil, vagy akármi máson szerintem átlag jó ha dupla haszon van. Ennek van valamilyen politikai oka? De egyébként más országokban is ennyire drága.
2022. jan. 9. 19:39
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Igen
2022. jan. 9. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
96%
Nem eléggé drága.
2022. jan. 9. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Kíváncsiságból megnéztem a neten, amerikában online shopban 32-36 dollárcent darabja ha 1000 darabot veszel. Az olyan 120 forint körül van. Nem hinném hogy tizedéért is adnák.
2022. jan. 9. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
82%
Ez is egy hobbi, és a lőszerek sem műanyagból készülnek hanem fémből, ami mai napig érték, számunkra jelentéktelen egy alu doboz ki isszuk ami benne van és eldobjuk, más pedig ennek újrahasznosításával begyűjtésével milliomos.
2022. jan. 9. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
84%

"Értem én, hogy haszon, meg minden, de azért 30 szoros haszon semmin sincsen."

Bruhahahahaha...

Mindenen akkora a haszon amekkorát képesek elérni az eladói.

2022. jan. 9. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Ilyenkor hol van a duma a piacgazdaságról?

Normál esetben úgy kéne lennie, hogy az egyik adja 30 szoros áron, jön egy másik, aki megelégszik 5 szörös haszonnal, aztán a piac beszabályozza magát. Itt ilyen miért nem nincs?

2022. jan. 10. 10:07
 7/12 anonim ***** válasza:

EZ a piacgazdaság, kérdező!

Az, hogy van a vevő és vannak az eladók és a kereslet-kínálat fogja meghatározni az árakat.

Ha nem tudnák eladni annyiért, mint most, akkor menne lejjebb az ára. De el tudják adni, mert ha te nem veszed meg, akkor megveszi majd más.

2022. jan. 10. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

"EZ a piacgazdaság, kérdező!"


Az egyik vevő (honvédség) kapja 10 forintért, a másik pedig 300 forintért. Gyönyörű!

2022. jan. 10. 10:26
 9/12 anonim ***** válasza:

#8 Azért, mert te 100db-t veszel meg belőle, a honvédség meg 2 milliót.

Minden másban is ez van, ha fixen megveszel egyszerre nagyobb mennyiséget, akkor veled tudnak kedvezőbb árral üzletelni. Mert nem kell boltot fenntartani, várni, hogy neked vagy másnak lesz-e kedve éppen ott vásárolni, nem kell raktározni, ide-oda szállítani. A honvédséggel megkötnek egy nagy tételre szerződést, abban ha van egy apró hasznuk minden egyes darabon, az összesen máris jobban megéri nekik, mint az a nagy haszon a te 100 db lőszereden. Mert kisebb lesz a költségük egy darabra vetítve.

2022. jan. 10. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
9.: Akkor ez alapján ha a honvédség akarna venni mondjuk 20 ezer darab Ruger AR-556-t, kb. 12 ezer forint lenne darabja? Boltban 360 ezer forint [link]
2022. jan. 10. 12:50
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!