Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Falun' miért nem érvényesek a...

Falun' miért nem érvényesek a covid korlátozások a valóságban?

Figyelt kérdés
Mikor a kisboltban rádszól a borvirágos eladó (aki szerintem a tulaj), hogy vedd már le azt a szart. Ugyanitt 1 éve, a kijárási tilalom sem érdekelt senkit, a kocsma kinyitott, rendőr a környéken sem. Szilveszterkor ment az utcán iszogatás, igaz 6-7 fős buli volt, mert fiatalok kevesen vannak. És csodálkozunk, hogy a lepukkantabb térségekben a legnagyobb a covidhoz köthető halálozás.

2022. jan. 12. 12:00
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
93%
Érvényesek. Hogy vannak, akik tojnak rá, annak semmi köze nincs valami érvényességéhez.
2022. jan. 12. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
91%
Mert ott kevesebb a besúgó vagy kiveti a társadalom.
2022. jan. 12. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
jogilag érvényesek, de a valóságban nem ergo nincs betartatva - így értem.
2022. jan. 12. 12:07
 4/11 anonim ***** válasza:
81%

Aham, ez felénk is így volt. De egyszer csak a megyeszékhelyről megjelent 2 kisbusznyi rendőr - felszámoltak egy illegális kocsmát, és két házibulit. 100-300 ezres bírságok röpködtek, van aki épp most üli le mert munkanélküliként nem volt miből fizetnie (asszem 10 ezer/nap árfolyamon)


Ez volt tavaly december végén. Utána viszont mikor mentem délelőttős műszakba 2x is ott állt a (faluban egyetlen) buszmegállónál a rendőrautó (3:40-kor) és mindenkit igazoltattak. Aki nem tudta igazolni, hogy munkába megy annak vagy 30 ezer helyszíni bírság, vagy feljelentés. Este műszakváltáskor ugyan így. De igaz, itt volt több bejelentés is, ami megelőzte az akciózást.

2022. jan. 12. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

A jelenség valós, az ok egyszerű, nincs aki betartassa.

Jelenleg már arra sincs rendőr, hogy trafizzanak, nem hogy kis falvakban jelen legyenek.

2022. jan. 12. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
88%

A mi falunkban évek óta csak akkor látunk (elszáguldó) rendőrautót, ha szirénázik, és kinézünk az utcára. A körzeti megbízott rendőr több évvel ezelőtt leszerelt, aztán nem lett utódja. Nem tudom az okát, de már a jó ideje havi két sebességmérős kitelepülés is elmarad. (Az jópofa volt, amikor több évvel ezelőtt a rendőrségi honlapon megszüntették a helyek és időpontok közlését – nehogy annak alapján óvatoskodjanak az autósok; legyen meglepetés –, még vagy egy évig pontosan akkor jöttek, addig voltak itt, mint előtte.)


Olyanról nem tudok, hogy nálunk bárkire rászóltak volna, hogy vegye le a maszkot, (vannak, akik utcán is hordják), de megértem, aki nem viseli. Már 23. hónapja tart a COVID járvány, a faluban – és a környező falvakban – nem szedett áldozatot.

Valamikor múlt év őszén ellenzéki politikusok, bírósági ítélettel kikényszerítettek egy kimutatást, hogy addig településenként hány fertőzött volt; nyilvánosságra is hozták. A környező falvak közül csak a miénkben volt egy, de senki nem tud róla.

Hordanák itt is, sokan akár duplán is, ha akár egy COVID-os haláleset is lenne a környéken.

A faluban én is csak a boltban hordok maszkot, a kék „rongyot”, ha már előírás. A városban viszont FFP2-es maszk van rajtam, mindenütt, az utcán is; három oltással együtt.


Azt is kérdezhetnéd, például, hogy városban is, „miért nem érvényesek” (helyesen: miért nem érvényesülnek) a buszmegállókban a dohányzási tilalmak?


Nagyon sokan csak azt tartják be, amire rákényszerítik; ha nem tapasztalják a szükségességét.

2022. jan. 12. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 Magyarország jobban teljesít ***** válasza:
0%

"Ez volt tavaly december végén. Utána viszont mikor mentem délelőttős műszakba 2x is ott állt a (faluban egyetlen) buszmegállónál a rendőrautó (3:40-kor) és mindenkit igazoltattak. Aki nem tudta igazolni, hogy munkába megy annak vagy 30 ezer helyszíni bírság, vagy feljelentés. Este műszakváltáskor ugyan így. De igaz, itt volt több bejelentés is, ami megelőzte az akciózást."


Nagyon jó olvasni, hogy vannak még hazafi rendőrök akik nem tojnak a szabályokra. :D

2022. jan. 12. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim válasza:
100%
Én is tapasztaltam ezt: Gumis simán viccesen rám ordított hogy vegyen le a maszkot, mer megbízunk egymásban :D Mondtam, hogy náthás vagyok, de nem érdekli :D
2022. jan. 13. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
Ja, véletlenül sem azért lehetne nagyobb a halálozás, mert el van öregedve a lakosság. Egy 80 éves Budapesten és Mucsaröcsögén is ugyanakkora eséllyel halna bele. Én személy szerint örülök, hogy tojtak ra a rendőrök. Nincs kedvem maszkban sétafikálni az üres utcán, se hazaérni, mikor Viktor papa fellövi a pizsit.
2022. jan. 13. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
41%
Falusiak ba..nak rá. Valahogy itt sok ember már feladta, eléldegélünk még kicsit fiam oszt lesz valami mentalitás.
2022. jan. 27. 06:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!