Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Előfordult már valaha, hogy...

Előfordult már valaha, hogy egy kormányváltás után felelősségre vonták az előző vezetést ?

Figyelt kérdés
Nem értek a politikához, de mintha minden választás előtt az ellenzék azzal fenyegetőzne, hogy na majd börtönbe megy a fél banda a lopásért.
2022. jan. 13. 21:55
 1/6 A kérdező kommentje:
Érdekes, ha én elb@szok valamit a munkámban, akkor nekem teljes anyagi felelősségem van, ha egy ország vezetés basz el valamit, azt is nekem kell fizetnem. Ha egy bírósági tárgyaláson hamis tanúzáson (azaz hazudsz) , akkor megb@sznak érte, ha az ország vezetésért felelős hazudik, akkor a maximum, hogy lemond, de inkább minden marad a régiben.
2022. jan. 13. 22:01
 2/6 Demion ***** válasza:
84%
Nem még. Remélhetőleg idén láthatjuk ezt először.
2022. jan. 13. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Nem, mert a mindenkori politika felmenti a képviselőit az élet negatív hatásai alól is, nem hogy még felelősséget is vállalnának a (nem) tetteikért!
2022. jan. 14. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Hacsak nem Ceausescut.
2022. jan. 14. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Persze. Pl. 1945-46-ban a népbírósági pereknél. (azt nem mondom, hogy jogos volt, mert hogy ezek nagyrészt koncepciós perek voltak, de felelősségre akarták vonni őket)

De ha a mostani politikai rendszerre gondolsz, akkor nem.

2022. jan. 14. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Magyarországon nincs ennwk hagyománya.


Gyurcsányt mwg akarták ugyan rángatni elszámtarás címszó alatt (bár azt inkább nevezném politikai bosszúnak) de pechjükre az ügyészség megszüntette az eljárást, mert nem találtak semmit, ami bűncselekményre utalt volna.

2022. jan. 14. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!