Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Sokan elítélik a segélyt, de...

Sokan elítélik a segélyt, de a szociális háló teljes hiánya miatt is langyos szar-fos a magyar munkaerőpiac, hogy filléres fizetésekért is versenyzünk?

Figyelt kérdés

Egy rövid sztori:

Beszélgettem egy dán arccal, az online hobbimon keresztül. Már eddig is feltűnt, hogy rohadt sok szabadideje van, egész nap ráér űzni azt a bizonyos hobbit. Ráadásul rengeteg fizetős dolgot is úgy használ benne, hogy meg sem nézi mennyi az ára, mert neki úgyis olcsó. Vettem a bátorságot és megkérdeztem már tőle miből él, hogy rá se kell néznie az árakra. Azt mondta, hogy ez náluk elég jól megy Dániában. Mondta, hogy annyi a dolga, hogy csicskáztasson kelet-európai programozókat. Ő maga nem ért hozzá, de elvégzett egy pár hetes tanfolyamot, hogy milyen fázisai vannak a fejlesztésnek, és csak azt kéri rajtuk számon, hogy hol tartanak, készen vannak-e már ezzel azzal, azt mondta mindössze napi 4-5 rutin e-mail. És ezért mondott egy összeget dán koronában ami Euro-ba átváltva ilyen 5000 Euro kb. Mondta, hogy durva hogy kb. 4-szer annyit keres, mint azok akiket csicskáztat ott keleten, de ez van.

A lényeg viszont: Amikor meg rákérdeztem, hogy de miért fizetnek neked ennyi munkáért ennyi pénzt? - Erre megdöbbentő válasz jött: Mondta nagy magabiztosan, hogy sok sikert kívánna a cégnek, hogy találjanak helyette valaki mást aki ezt is megcsinálja, úgysem fognak. Azt mondta az a pénz amit keres, az nem sokkal több mint amit a munkanélküliek, állami gondozottak kapnak ott szóval azt mondaná a főnökének, hogy hajrá.

Na erre ledöbbentem. Mi itt magyarok, még trágya fos bérekért is marjuk egymást, miközben az árak már itt is nyugatiak. Egyszerűen mert egyrészt ezt szoktuk meg, mármint az alacsony béreket, másrészt mert nincs semmilyen alapjövedelem, komolyabb támogatás ha nem dolgozol. Még mindig kommunisták vagyunk fejben, hogy hát dolgozni kell még a vajas kenyérért is, keményen.

Végeredményben ezért ilyen fostalicska a munkaerőpiaci helyzet itt, mert nincs szociális háló és mert komcsik vagyunk? Munkamániás félázsiai balekok?



#politika #bér #trágya #munkaerőpiac #szar bérszínvonal
2022. jan. 17. 04:49
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
65%
A dán árszínvonallal is tisztában vagy?
2022. jan. 17. 05:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
29%

Kit nem támogatnak, tesó? Aki kinyom magából egy félhülye gyereket, már több támogatást kap bakker, mint egy "senkiházi", túlórákat bevállaló szingli-horda tag.

Nézz inkább körül jobban a társadalomban...

2022. jan. 17. 06:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Már itt is nyugatiak az árak. Bolti, ingatlan, és alapvető szolgáltatás árak is. Annyi, hogy olcsóbb a kocsmában a sör, de az kit érdekel? Inkább keresnék 1,5-2 milliót napi pár perc munkával, mint hogy kicsit olcsóbb legyen a sör a kocsmában.
2022. jan. 17. 06:31
 4/13 anonim ***** válasza:
50%
Fogalmad sincs a nyugati ingatlan és szolgáltatás árakról, az látszik, Dánia pedig kifejezetten drága ország. De mindegy is: az nem úgy van, hogy drága szociális juttatásoktól lesz egy ország gazdag, hanem fordítva: ha gazdag vagy, megengedhetsz bőkezű juttatásokat. Amúgy nem tudom, mit értünk "keleti" alatt, de a Magyarországon nem találsz már havi 1200 EUR-ért tapasztalt szoftverfejlesztőt.
2022. jan. 17. 06:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
1000 Euro-ért is találnak bőven, sajnos. Budapesten is.
2022. jan. 17. 06:53
 6/13 anonim ***** válasza:
83%

Az, hogy mi a drága, nekünk számit csak!

A rohadt "drága" nyugaton, tudod, hogy számolják?! Hogy adott egységnyi fizetésből, mennyi megy el lakhatásra, mennyi megy el kajára és mennyit tudsz félretenni. Na már most, a rohadt drága nyugaton, még a virus alatt is jobban tudnak félre tenni, mint nálunk, ahol, igazából nem a megtakaritás a lényeg, hanem, hogy honnan egészited ki az élethez szükséges zsét. Ez a különbség a romlott nyugat, meg köztünk!

2022. jan. 17. 06:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
75%
4-es. azzal tisztában vagy, hogy a lengyelek után Európa legdúrvább inflációját produkáljuk?! Ez után is a drága Dánokra mutogatsz?! Megsúgom, hogy Magyarország lett drága cirka 2 év alatt.
2022. jan. 17. 06:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
37%
7: Speciel az állításod hazug, mert a Baltikumban van nagyobb infláció is, de ami a lényeg, hogy ennek semmi köze a kérdéshez. Az egész EU-ban rekord magas infláció van, a németeknél 30 éves rekord dőlt meg.
2022. jan. 17. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

Németországban 5%-os infláció van, ami azt jelenti, hogy valóban 5% ami 5%, nem 7-8%-os inflációnak álcázott 30-40%-os infláció mint nálunk.

Tehát Jürgen keres 2500 Euro-t nettóban, 750 Euro-ból meg lehet élni ha egyedülálló. Most ha arra a 750 Euro-ra rájön +5% meg sem érzi.

De a magyar fizetésekre amit ahogy írták is előttem ki kell pótolni valahonnan, rájön még majdnem +40% az sokkal érbevágóbb és most nagyon finoman fogalmaztam.

2022. jan. 17. 07:29
 10/13 anonim ***** válasza:
Nyugat-Európában is komoly visszaélések vannak a szociális rendszerrel, különösen a bevándorlók részéről.
2022. jan. 17. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!