Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » 25 év alatti SZJA mentességre...

25 év alatti SZJA mentességre jogosultként, a minimálbér SZJA-jat se hajlandó a főnököm kifizetni nekem?

Figyelt kérdés
Sziasztok, minimálbérre vagyok bejelentve(szakmunkas 260brutto), ügye többet keresek, csak hát nem adózva, főnököm a bejelentett bérem szerinti SZJA-mat se hajlandó kifizetni, mert szerinte az államtól jár, de tőle nem, számomra. Mit tudnék ez ügyben tenni ami minimalis jogi következményekkel jár? Egyértelmű, hogy amit eddig az államnak adott, azt ha nem adja nekem, akkor lepapirozza mintha megkaptam volna, közben meg benyeli. Azt meg hagyjuk, hogy szerinte ő tesz szívességet, mivel befizeti utánunk az adókat, viszont tudtommal a munkáltatónak kell a munkavállaló után fizetni a járulékokat. Egyből elém is rakott egy felmondási papírt "közös megegyezés alapján", hogy ha gondolom akkor most mondjak fel, mert ő nem engedheti meg hogy többet keressek mint más kolléga. Kérlek segítsetek, hogy ilyenkor mi a teendő? Felmondás alap, de azért elég szemét dolognak gondolom ezt.

2022. jan. 19. 01:06
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
100%

Egyértelmű, hogy amit eddig az államnak adott, azt ha nem adja nekem, akkor lepapirozza mintha megkaptam volna, közben meg benyeli.


Nem nyeli be... Amit feketén kapsz, az lesz kevesebb ennyivel. Így jár, aki csal, mert ugye te is csalsz, nem csak ő.

2022. jan. 19. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
100%
10, akkor is simán megteheti, hogy ennyivel kevesebbet ad, a gbm nettójáig lemehet legálisan, ha hülye a munkavállaló és belement, hogy ne csak tiszta bére legyen. Amiről nincs papír, bármikor elvehető.
2022. jan. 19. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
100%

"ügye többet keresek, csak hát nem adózva, főnököm a bejelentett bérem szerinti SZJA-mat se hajlandó kifizetni, mert szerinte az államtól jár, de tőle nem, számomra. "

Kérdező

ADÓmentes a BEJELENTETT jövedelmed és nem az amit csalással zsebbe kapsz.

Dolgozz úgy, hogy LEGÁLIS legyen a jövedelmed, legyen bejelentve és AKKOR lesz is miből adómentesnek lenned.

ADÓ ha nem fizetsz mert nem vagy bejelentve akkor nincs is mit "nem befizetned". Ha zsebbe kapsz valakitől pénzt akkor te nem adózol. Ő sem fizet sem adót, sem járulékot a munkád után. Éppen olyan vagy a költségvetés, az adóhatóság számára, mint aki egyáltalán nem dolgozik. Mit kapnál te akkor vissza?

Dolgozz törvényesen és akkor majd érvényesítheted a törvény adta lehetőségeket!

2022. jan. 19. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, sok ismerőst megkérdeztem már. Az más dolog, hogy feketén mennyit keresek, ezt szerintem ő se vállalná fel, hogy feketén fizet adómentesen nekem pénzt, illetve én se hoznám fel ha jogilag támadnám, ami minimálbér szerint jár SZJA (260 bruttó szakmunkás minilmálbér=42k huf) azt se volt hajlandó kifizetni ügyebár, ezért felmondani szeretnék, amiről tud is, viszont én az évben már kikértem 8 nap szabadságot, táppénz helyett, ezt indokolni hosszú lenne, maradjunk annyiba, hogy itt bolondok háza van és ez volt a jó döntés. 20 nap jár egy évbe, ami nála csak 10 egy évre, mert ő így gondolja, viszont én felmondanék, és mivel február van, legjobb esetbe is 3,5 nap (20körül számolva) szabadság járna. Ezért 4 napot ingyen le akar dolgoztatni velem. Hála istennek nem voltam rest és utánanéztem, erre konkrétan jogi meghatározás nincs. Az új munkatörvénykönyv szerint ha arányaiban több szabadság került kifizetésre, mint ami leosztva járna, a munkáltató nem jogosult ennek a különöbzetének kifzetettésére. Ez 2012 utáni Mt., jelenleg ez jogilag a megfelelő meghatározás?
2022. febr. 15. 01:35
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!