Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A te családodban is van vita...

A te családodban is van vita a politika miatt?

Figyelt kérdés
Anyám állandóan politizál, ráadásul mindig mocskolódik, gyalázkodik, nagyon csúnyán szidja a neki nem tetsző pártokat, rossz hallgatni. Tudni kell, hogy én már 35 éves felnőtt férfi vagyok, anyám pedig 68 éves idős nő. Hetente egyszer-kétszer meg szoktam látogatni, de semmi más témája nincs csak a politika. Nagyon idegesítő. De mégiscsak sz anyám, így eltűröm ezt a viselkedését is.

#FIDESZ #politika #Gyurcsány #DK #Orbán #Családi vita a politika miatt
2022. jan. 20. 07:53
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
97%
Előfordul, tudják, hogy az én véleményem eltér a család többi tagjáétól. Provokálnak, de nem szállok be.
2022. jan. 20. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:
100%
Családban politikáról nemesik szó. Van bőven más téma is.
2022. jan. 20. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 a fidesz komcsi párt ***** válasza:
93%
Igazi vita nincs, kisebb hangemelkedés van de ne komoly veszekedést képzelj el.
2022. jan. 20. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:
56%

Volt már precedens hevesebb, temperamentumos vitára, de nálunk a fiatalok inkább a heveskedők, az idősebbek emlékeznek arra, hogy régebben mi volt a helyzet és arra is, hogy nem igazán a politikától függ a személyes sorsunk, mert a foglalkozásaink nem kapcsolódnak hozzá és a fő dolgok nincsenek összefüggésben a politikától.

Lesz e valakinek férje, felesége, gyermeke, csaja, pénze, háza, a kertben termése, stb... ez igazából mástól függ, mert hiába van sok támogatás, ha nem tudunk élni vele. Vannak azért országos dolgok, amit meg lehet vitatni, de ritkán tesszük, igyekeztem lehűteni a kedélyeket, a gyermekeim és az unokáim már maguk is tudják, hogy nem érdemes a családban heveskedni, meg amúgy is mindenkinek ambivalensek az érzései, tökéletes pártok nincsenek és egy-egy dolognak amúgy is több vetülete van, ahol fény van, ott árnyék is létezik és ami bizonyos szempontból előnyös, annak sajnos hátrányai is lehetnek más aspektusból.

A politikusoknak persze vérre megy, de nekünk annyira ez nem kellene, hogy számítson, vannak azért prioritások az életünkben és a lehetősége mindenkinek csak kevéssé változik meg, ha komoly változások történnek a politikában, minket legalább is kevésbé érint konkrétan.

Nekem néha a médiában a politikai viták, műsorok szinte humorosnak tűnnek, valahogy a túlzásba vitt erőlködés engem még néha szórakoztat is, bár akinek nincs humorérzéke, azt lehet, hogy bosszantja, ám nem kell mellre szívni semmit, nyugalom a hosszú élet titka.

2022. jan. 20. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:
76%

"hogy nem igazán a politikától függ a személyes sorsunk, mert a foglalkozásaink nem kapcsolódnak hozzá és a fő dolgok nincsenek összefüggésben a politikától. "


Azért ezt így kijelenteni erős.

2022. jan. 20. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:

15

Elsősorban a személyeknek az iskolázottsága számít, meg a szociális kapcsolatokban a műveltség, a szellemi orientáció, meg a család általános anyagi helyzete.

A fő dolgok biztosan nem változnak, a két politikai tömörülés ugyanazt tenné, nem lépnének ki az EU-ból, meg a NATO-ból és nálunk nincs LMBTQ érintett sem.

A migrációról osztom a kormány véleményét, de szerintem túl nagy vihart kavartak ebből, vannak országok, amelyek szintén nem migráció pártiak, de befogadtak mégis párat és a többit lepasszolják. Inkább a támogatásuk mértékéről kellene vitázni Brüsszellel, mert megérthetik, ha a saját csöveseinket alig tudjuk támogatni, akkor idegen csavargónak sem tudunk komoly ellátást biztosítani, így ha lebontanák is a kerítést, akkor sem sokan maradnának hazánkban, vannak ilyen országok és őket a kutya sem bántja, még sincsenek bevándorlóik, bár tényleg inkább legyen kerítés, de ha esetleg lebontanák, akkor is lehetne úgy manőverezni, hogy minket ez ne nagyon érintsen.

Más meg mi lenne?

Attól, hogy a Gyurcsány, vagy a Mészáros tömi a zsebét, nekem nem lesz több pénzem, engem nemigen érdekel, hogy minden szentnek maga felé hajlik a keze, ez mindig is így volt és ezután is így lesz.

2022. jan. 20. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk egyszerű a helyzet, a szűkebb családi körben mindenki Fidesz szavazó... ezért nyugodtan beszélhetünk akár a politikáról is.

Régebben az oldalági rokonok között volt MSZP s , több is, velük kerültük, hogy politikáról szó legyen.

Tiszteletben tartva kölcsönösen a másik politikai nézeteit.

2022. jan. 20. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:
100%
Annyira sok szó nem esik politikáról a szűk családban. A rokonságban van, hogy vita keveredik belőle, de én nem veszek részt ilyesmiben, tiszteletben tartom mások meggyőződését és betudom annak, hogy egy-két pohár után az emberek nem mérlegelnek annyira jól mikor beszélnek.
2022. jan. 20. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:
Amióta a 96 éves nagymamám süket, azóta nincs.
2022. jan. 21. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:
Nálunk szüleim ellenzékiek voltak de régóta tv2t néznek, így mostmár fideszesek. Simán át lehet mosni az emberek agyàt.
2022. jan. 22. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!