Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Az RTL miért próbálja elbagate...

Az RTL miért próbálja elbagatellizálni a migránshelyzetet?

Figyelt kérdés
[link]
2022. jan. 20. 11:36
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
#10: Én ezt nem így látom. Történt valami a világban az utóbbi időben, talán pont a 2008-as válsággal kezdődően, és kicsúszott a talaj az emberek lába alól: a baloldal is elment szélsőségek felé és a jobboldal is. Már nincs közös pont, sőt, nem is akarják, hogy legyen. Egyik fél se akar engedni. Én mindig amellé az oldal mellé szoktam állni, amelyiknél úgy érzem, éppen most több az igazság. Ez szerintem most a jobboldal. A BLM, az Antifa, az LMBTQ-lobbi, a metoo, a feminizmus, a kritikai fajelmélet, a migráció támogatása - mind olyan dolgok, amiket a baloldal erőltet, és én úgy látom, már bőven túllépték a józanság határait. Ezért állok most a másik oldalon.
2022. jan. 20. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:

11, abban egyetértünk, hogy jelenleg tombolnak a szélsőségek. Azért lássuk be, pl a lengeleknél az abortusz tiltása is elég szélsőségesen konzervatívnak hat ma.


Az, hogy mi szélsőség, azt a korszak határozza meg.

Ráadásul míg pl a nacionalizmus a forradalmi eszmék oldaláról át tudott állni a konzervatív eszmék közé, addig a lbieralizmus természeténél fogva örök forradalmár. Ha elér egy célt, keres magának egy újat.

Nyilvánvalóan évszázadokkal ezelőtt is vérlázítóan vadliberális gondolat volt, hogy az emberek maguk döntsék el miben hisznek, milyen vallásúak legyenek. Az akkor szélsőség volt, amivel szemben állt egy halom konzervatív, aki ezt ellenezte.

Most a másság kérdése van zászlóra tűzve és vívja ugyanazt a harcot, amit anno a vallásért, a nők szavazati jogaiért, a feketék emberszámba vevéséért meg ilyenekért vívott.


Tök normális, hogy emberek ezt vagy azt az oldalt pártfogolják. És maga a szélsőségesség is természetes velejárója a haladásnak, változásnak.

Csak hát elviselhetetlen a mai információdömpinggel karöltve. Mert lássuk be, olyan szintű véleménnyilvánítási és információhoz jutási lehetőség még 2008-ban sem volt, mint ma. És

2022. jan. 20. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!