Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért ilyen borzalmasan drága...

Miért ilyen borzalmasan drága ez az ország függetlenül attól, hogy a nettó medián átlagkereset kritikán aluli az EU-n belül?

Figyelt kérdés
Kíváncsiságból kényelmi szolgáltatásokat, élelmiszerárakat és műszaki/elektronikai cikkeket hasonlítottam össze néhány európai üzlet árait (Ausztria, Hollandia, Lengyelország) a magyar üzletek áraival, és meglepő, hogy akár egy átlagos konditermi belépő árát nézzük, akár hotelek/szállások árait, akár 2 különböző országban levő Ikea/Tesco/Mediamarkt árait, Magyarországon katasztrófális a helyzet: Vagy ugyanannyi, vagy sokszor drágább, mint külföldön úgy, hogy a kereset az adók levonása után gyakorlatilag nevetséges.
2022. jan. 20. 11:39
1 2
 1/12 Neurotech ***** válasza:
34%
A magas ÁFA miatt.
2022. jan. 20. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
28%

Magyarország az EU egyik legolcsóbb országa. Magánszemélyek soha nem képesek egy ilyen vizsgálatot objektív módon csinálni, pár terméket választanak ki, amelyek igazolják azt, amit be akarnak bizonyítani.


Itt látszik hogy most épp a 4. legolcsóbb ország vagyunk (lengyelek mellett közvetlenül):


[link]

2022. jan. 20. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
33%

"vagy sokszor drágább, mint külföldön "

Na, erre mutathatnál példákat, mert nekem élnek rokonaim, barátaim szerte Európában, ahogy én is jártam már jó pár helyen és nem ezt tapasztaltam.

Nem véletlenül járnak "haza" azok akik kint dolgoznak, hogy elmenjenek fodrászhoz, kozmetikushoz, fogorvoshoz vagy autószerelőhöz, hanem pont azért mert kint sokkal többe kerül.

A kínai termék kint is éppen úgy Kínából jön nyomott áron, mint nálunk, az persze, hogy nem lesz drágább kint sem.

2022. jan. 20. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
37%
Nem drágább minta többi ország, hülyeséget írsz.
2022. jan. 20. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
29%

Van egy egyszerű szabály. Az ember értéket állít elő, ezt mások megveszik tőle, így pénzhez (csereértékhez) jut. Abból veszi a szükségleteit.

Ha ezt a szabályt valaki felrúgja és haszontalan terméket, azaz értéktelent állít elő, akkor bagót kap, és számára minden drága. Ha ez országos méretekben zajlik, akkor kapod meg azt, amit panaszolsz.

Ilyenkor általában érdemes megnézni, hol a legfontosabb ok, és azt meg kell változtatni, mert minden abból következik.

A mai legfontosabb ok eltávolítására legközelebb április 3-án lesz lehetőséged, ha elég fontos ez neked. Ha nem, hát szenveded tovább.

2022. jan. 20. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
81%

Meglepő, de németországban a kocsik sokkal olcsóbbak, az elektronikai cikkek a legtöbb országban olcsóbbak. Auszrtriába szoktam kimenni, az ilyen cuccokért.

Szóval van benne valami.

Hozzáteszem romániába a legolcsóbb a ruha, és a gyógyszer, ha arra járok kotonból fel szoktam tankolni.

2022. jan. 20. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
85%
Az ÁFA, illetve az alacsony fizetés jótékony hatása.
2022. jan. 20. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
81%

4-es-nek üzenem!


Én soklaki életet élek, a család egyik része Németországban, Lengyelországban, Angliában él. Én ingázok, bár a pandémia óta nem tudtam Angliába menni.

Viszont Lengyel és Németországban is viszonylag gyakran járok, még most is. Hozzáteszem, hogy mindenhol van infláció, ez tény! Viszont, mi kb mindenhol a Lidl-be járunk, mivel mindenhol ugyanazokat a termékeket tudjuk vásárolni, országfüggetlenül, igy tényleges árakat tudok mondani, hogy 1 heti bevásárlás Lengyelországban 2 főre 400 Zloty környékén van. Ugyanez Berlinben olyan 95-100 EUR. Viszont otthon, 40000 HUF-ot fizettünk ugyanazokért a cuccokért. Még úgy is drága, hogy külföldről kapom a fizetésem. De Csehországban is meg szoktunk állni, mivel ott pl átlag 10-15%-kal olcsóbb minden -leginkább a sör-. Szal' alapjába véve drága az ország.

2022. jan. 20. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
78%
A neoliberális gazdaságpolitika miatt.
2022. jan. 20. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
70%

"A kínai termék kint is éppen úgy Kínából jön nyomott áron, mint nálunk"

Igen, csakhogy a külföldről érkező termékek dollárért és euróért jönnek az országokba, míg itt már forintban fizetsz. Mivel folyamatosan gyengül a forint (az említett valutákhoz képest), hozzájuk képest is egyre kevesebbet kapsz ugyanazért a pénzért.

[link]

2022. jan. 20. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!