Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Szerintetek a mai Magyarország...

Szerintetek a mai Magyarországon a lakosság hány százaléka számít szegénynek a véleményetek szerint és egyáltalán röviden, hogy definiálnátok a szegénység fogalmát?

Figyelt kérdés

2022. jan. 21. 17:59
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
86%

A csirkefarhát-politika mindent elárul a kormányzat állapotáról és arról, hogy közöttünk mennyien lehetnek olyan fokozaton, hogy elég a csirkefarhát is, mert szinte nem is láthattak mást életükben.


Illetve, hogy a kormány úgy veszi hülyére az emberek széles rétegeit, ahogy csak a csövön kifér.

2022. jan. 21. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
10%
Nekem mindenki szegeny aki tomegkozlekedessel (kerekparral) kozlekedik es nem sajat autoval.
2022. jan. 21. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%

Hát kettes, azért pl. vannak ezek a hobbi-hivatásos országúti biciklisek, akik mindig a legújabb szerkóban feszítenek és a bringájuk sem utolsó kategóriás, nem két forint lehetett!


(Főleg nyáron a Balcsinál)

2022. jan. 21. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 szántóvető ***** válasza:
100%
a felnőtt lakosság 2/3-ának nincs annyi megtakarítása hogy kihúzzon egy évet a tartalékaiból.
2022. jan. 21. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
81%

Emlékeztek, amikor szegény Lenke néni, avagy éppen Lillácska főleg szilveszter környékén ilyen mondatokat mondott, hogy:


"De talán párizsi... jut mind asztalra!"

2022. jan. 21. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
81%
"minden asztalra"
2022. jan. 21. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
4# Pedig valamelyik Fideszes politikus mondta, hogy egy átlag embernek 41 millió forint megtakarítása van..
2022. jan. 21. 18:21
 8/15 anonim ***** válasza:
14%
Szerintem kb.5%
2022. jan. 21. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%
Szegénység fogalma, talán aki nem tud megélni a jövedelmeből.
2022. jan. 21. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
92%

A szegénység az én olvasatomban azt jelenti, hogy:

- Az egyénnek nincs lényegi megtakarítása (500.000 Ft)

- Pénzügyi okokból nélkülözniük kell étkezés során olyan alapanyagokat, amik egyébként nem kellene, hogy gondot jelentsenek normális táplálkozás mellett. Lásd csirkemell, oldalas, szezonzöldségek, gyümölcs...

- Problémát okoz a számlák határidőre történő befizetése.

- Az illető kénytelen nélkülözni valamelyik alapvető szolgáltatást takarékossági célokból. Pl.: Víz, gáz, villany, vezetékes vagy mobiltelefon, esetleg internet.

- A téli időszakban problémát jelent 20°C felett tartani a lakhelye hőmérsékletét, és kilátásba sem kerülhet korszerűsítés.

- Társ vagy gyermek hiányában nem képes anyagilag ellátni egy háziállatot.


Azt hiszem ezek azért eléggé alapvető dolgok lennének, mégis rengetegen nem tudják megoldani. Persze az egészen más, mikor valaki elissza és elbagózza a pénzét, azt nem szabad sajnálni. De mikor a nyugdíjas bácsika kénytelen a Lidl előtt koldulni, hogy legalább enni tudjon mire megkapja a nyugdíját (magam adtam neki pénzt, és láttam, hogy tényleg ennivalót vesz belőle), akkor már bizony k u r v a nagy a baj. Mivel nem tudom, hogy az ország más részein milyen a helyzet, számokat nem tippelek, de abban biztos vagyok, hogy nagy a baj.

2022. jan. 21. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!