Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » MZP féle reszicsökkentéshez...

MZP féle reszicsökkentéshez van pénze a magyar nyugdíjasoknak?

Figyelt kérdés

Azt mondja, hogy legyen napelem, szigetelés, új nyílászáró stb. és akkor jöhet a piaci ár mert kevés lesz a fogyasztás.


Egy átlag magyar embernek, főleg nyugdíjasnak van több millió forintja erre?


2022. jan. 21. 23:31
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
nincs, pedig ez lenne a korrekt megoldás + nem is MZP hibája hogy kilóg a seggünk a gatyából
2022. jan. 21. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Pályázati forrásokat ígérnek erre. Az EU helyreállítási alapja is tartalmaz egy nagy ilyen pénzforrást, de mondjuk ennek nagy részét a Fidesz már kiszórta, kiírta a pályázatokat tavaly, idén.


De nyilván mindenkinek nem fog jutni, még azoknak sem akik pályáznak és sokan nem is pályáznak.

2022. jan. 21. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
11%
ez a sok prolihergelés a rákosborzasztói csepeli pestszentlőrinci nyugdíjasoknak szólnak, akik már elfelejtették, hogy a szocik által annyira nyomot panelprogramot is a fidesz csinálta meg végül
2022. jan. 22. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
24%

"De nyilván mindenkinek nem fog jutni, még azoknak sem akik pályáznak és sokan nem is pályáznak."


Megint a legszegényebbeket fogják majd otthagyni a szarban.

Napelemet vályogházra. Aztán mi a f.szt kezd a napelemmel -20 fokban a polgár amikor szakad a hó ? Eltüzeli ?

Isten barma ez az MZP.

2022. jan. 22. 01:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Dehogy van!

63 ezer forinty a nyugdíjam!😪

2022. jan. 22. 03:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 Antikzsolt válasza:
4 válaszoló. Évente 140.000ft hagyok ott villanyra. Idén 176.000ft fizettem a fára. Ha a villanyom teljes egészét és az átmeneti időszakban megtermelt forró vízzel a 316.000ft kiadásom kb 100.000Ft csökkenne le úgy hogy nem csak 2 szoba konyha fürdő lenne fűtve hanem még két szoba is. Ez csak a napelem amit megtermel. Szigetelésről nem is beszéltem még. Azzal jelenleg évente 50.000Ft kellene elköltenem. 266.000ft spóroltam volna ha van szigetelés és napelem.
2022. jan. 31. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Ajaj. Nagy a baj. A szigetelés plusz egy olyan napelem amiről írsz, tudod mennyibe kerül ? 20 év alatt térülne meg aztán utána kezdene hasznot termelni. Gondolom nincs rá pénzed tehát hitelből csinálnád akkor 30 év a megtérülés mert a banknak is élni kell valamiből.
2022. febr. 1. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 Antikzsolt válasza:

7 válaszoló.

Nem hitelből csinálom hanem apránként. A hitellel nem vagyok jóba vagyis nem szeretem. Az a 20 év hát nem tudom. Ha az ex(50% tulajdonjoga van) nem vacakolt volna a napelemes rendszerem már fent lenne 100% támogatással. Egyedül csak az engedélye kellett volna a pályázathoz amit nem adott meg.

Amúgy a kalkulált fűtési igény a jelenlegi rendszerrel éves szinten az egész lakásban minimum 440.000-550.000ft körüli érték.A tarifa meg évről évre megy felfelé.

Jelenleg 3 szobát nem használunk. 4-5 év alatt meg is hozná a napelem rendszer árát. Az áram fogyasztásom meg nőni fog az biztos. A két fiam igényei is nőnek ahogy egyre idősebbek lesznek.

Azaz van 4-5 évem hogy a napelemet, fűtés korszerűsítést(központi vegyes tüzelésű kazán és elektromos fűtés), saját erdő és a szigetelést önerőből megcsináljam ezáltal spóroljak magamnak nem keveset évente.

2022. febr. 5. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!