Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A Fidesz-KDNP szavazóinak mi...

A Fidesz-KDNP szavazóinak mi a véleménye minderről?

Figyelt kérdés
[link]
2022. jan. 22. 21:35
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
69%
Nem szép dolog, hogy most vakcinákban akarnak kétségeket ébreszteni a politikusok valami rövid távú politikai haszonért, és ezzel közvetve embereket akarnak ölni. Az ilyen ocsmány lépéseket meg kell akadályozni, amennyire csak lehet.
2022. jan. 22. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
58%
Nekem az a véleményem, hogy Újhelyit nem az érdekli hogy mi volt a jó lépés adott helyzetben hanem abban reménykedik, hogy rosszabbul szerepeltek a keleti vakcinák, mint a nyugatik. Ami valószínűleg igaz is(ezért nem adják ki a pontos adatokat), csak épp azt kéne látni, hogy amikor keletivel oltottak akkor nem volt nyugati elég. Szóval szép az hogy majd kiderül, hogy Sinopharmmal x-szer nagyobb esélyed van meghalni, mint Pfizerrel csak épp ettől még nem lesz igaz az, hogy fölösleges volt máshonnan is beszerezni oltóanyagot és azzal oltani is.
2022. jan. 22. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:

"csak épp azt kéne látni, hogy amikor keletivel oltottak akkor nem volt nyugati elég."


Nemrég az egyik cikkben benne voltak a beszerzési dátumok és emlékeim szerint volt elég nyugati vakcina is csak nyalni kellett az oroszoknak és a kínaiaknak. :D

2022. jan. 23. 01:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:

[link] (itt a végén a számot átírod és láthatod mikor érkeztek új adagok)

A következő adag március 24-én érkezett.

Volt 1,7 millió nyugati, 1,5 millió keleti és március 24.-én meg 2,3 millió beoltott.


[link]


Arról nem is beszélve, hogy az hogy x napon beesik egy szállítmány az bőven nem jelenti azt, hogy azt egyből be is lehet mindenkinek adni.


De még ha jó is a cikked, neked nem tűnt fel hogy 2021 év elején messze nálunk haladt a legjobban az oltás miközben lakosságarányosan kb. mindenki ugyanannyi oltást kapott. Szerinted Ausztria, Németország, Hollandia, ... vagy épp más hasonló országok miért nem adták be azt a sok rendelkezésre álló nyugati vakcinát? (pedig abból ítélve, hogy azóta mind lehagytak minket azt kell hinnem, hogy náluk több ember volt nyitott az oltásra)

[link]


Ez a szomorú, hogy nem emlékezni kéne, meg minden hülyeséget benyalni amit leír valamelyik obejktív, független sajtó hanem kicsit gondolkozni is.

2022. jan. 23. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:

"Ez a szomorú, hogy nem emlékezni kéne, meg minden hülyeséget benyalni amit leír valamelyik obejktív, független sajtó hanem kicsit gondolkozni is."


Ha ezt nekem szántad akkor a 2021 április 30-ig beérkezett az oprszágba 1 805 000 Sputnyik V amiből fel is használtak 1 100 000 adagot.

E mellett beérkezett ~4 millió Prizer/Moderna/AZ vakcina amiből beadtak 3,1 millió adagot.


"meg minden hülyeséget benyalni amit leír valamelyik obejktív, független sajtó"


Ezek utólag kiperelt adatok, ugyanis az általad linkelt koronavírus.gov.hu-n hibás adatok szerepelnek :D


Ha csak a változást figyeled a koronavírus.gov.hu oldalon akkor látszik, hogy nyugatról folyamatosan jött az import cucc..


Fontosak voltak a keleti vakcinák - vagyis leginkább csak az orosz - de ha megnézed mire válaszoltam, a szerint megáll hogy volt elég nyugati is és az átoltottság bár fontos, de nem verseny. Módosítottam a linekedet:


[link]


A svájci átoltottság folyamatosan rosszabb volt, mint a miénk és az első hónapokban a miénknél jóval magasabb esetszámma is végül negyed annyi halottal zárták a koronavírus 2 éves mérlegét, ahogy Ausztria is.


Jobban álltunk oltással, mint Svájc? Igen. Náluk vagy nálunk térdelt le az Eü? Nyilván B. Kinél volt több halott a jobb oltási statisztika ellenére? Hát nem náluk.

2022. jan. 24. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

ma 19:21

Így nagyon jó vitázni, hogy te tudod a tuti adatokat de nem osztod meg. :) Szóval máskor linkelhetnél is DE arányaiban minden EU-s országba ugyanannyi oltóanyagot vittek és ha megnézd nálunk hála a keleti vakcináknak sokkal jobban haladt az oltás, mint máshol.

Lehet amit linkeltem az neked nem elég hiteles de ettől még pl. az ourworldindata-s honlap vagy épp az EU saját statisztikái is ezt bizonyítják.


"A svájci átoltottság folyamatosan rosszabb volt, mint a miénk és az első hónapokban a miénknél jóval magasabb esetszámma is végül negyed annyi halottal zárták a koronavírus 2 éves mérlegét, ahogy Ausztria is."


Szerintem nem fair 3-4-szer gazdagabb országok halálozási statisztikáit hasonlítani a magyarhoz, mert nem ugyanolyan egészségi állapotban lévő emberek lakják, illetve sajna az egészségügy se ugyan olyan DE itt is elkövetsz egy nagy hibát (az elsőt ott, hogy megint kinyilatkoztatsz és nem támasztod alá linkkel amit állítasz) de a még nagyobbat, hogy almát hasonlítasz körtével, mert minden országban más számít covid áldozatnak és erre a bizonyíték az, hogy nagyon nem mozognak együtt egyes országok többlethalálozási mutatói és covidban elhunytak arányai.


[link]

Szépen letöltöd és akár te is kiszámolhatod magadnak, hogy 2020 január - 2021 októbere között:

EU27 átlagban 12,94%-kal haltak meg többen mint az elmúlt 5 év átlagában.

Ausztriában 10,63%-kal haltak meg többen.

Svájcban 12,42%-kal haltak meg többen.

Magyarországon 12,31%-kal haltak meg többen.


Tehát még az általad kimazsolázott szuper gazdag országokban is valamiben ugyanúgy hullottak az emberek mint nálunk.

Ha meg mondjuk megnéznéd Szlovákiát vagy Romániát akkor ott 20% fölötti a többlethalálozás, pedig elméletileg náluk is kevesebben haltak meg covidban.


"Náluk vagy nálunk térdelt le az Eü?" a halottak számából Svájcban kicsit jobban letérdelt az egészségügy.

"Kinél volt több halott ...?" Svájcban. :)

2022. jan. 24. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

"Így nagyon jó vitázni, hogy te tudod a tuti adatokat de nem osztod meg. :)"


Google nem a barátod? Halálozási adatok és esetszámok: worldometer.

Avakcinaadatok április 30-ig:


[link]


A sputnik V felhasználási statisztikája:

[link]


"Lehet amit linkeltem az neked nem elég hiteles de ettől még pl. az ourworldindata-s honlap vagy épp az EU saját statisztikái is ezt bizonyítják."


Ha a kormány hivatalos oldala hülyeséget ír és mindenki a kormány hivatalosa adatait veszi át és esetleg utólag nem korrigálják, akkor?

Meg te egybe veszed a keleti vakcinákat,ami a számok szerint oké csak azóta tudjuk hogy a kínai vakcina hatása az khm és ezen felül mi azt a korosztályt oltottuk vele amit még a gyártója sem ajánlott. Ezért is hagytam ki.


"Szerintem nem fair 3-4-szer gazdagabb országok halálozási statisztikáit hasonlítani a magyarhoz"


Az előre megy és jól működik jelzésű 9,7 milliós országot hasonlítottam a szomszédos 8,9 milliós országhoz és a közeli 8,5 millióshoz. De az nyilván fair volt ahogy te összevetettél minket a putri Hollandiával és Németországgal? :D


"de a még nagyobbat, hogy almát hasonlítasz körtével, mert minden országban más számít covid áldozatnak és erre a bizonyíték az, hogy nagyon nem mozognak együtt egyes országok többlethalálozási mutatói és covidban elhunytak arányai."


De azért az EUban csak egységes nem? Vagy ez is bemondásra megy minden országban és akkor van egy adathalmazunk ami semmire sem jó?


Itt a magyar adat:

[link]

40944fő


Itt meg a svájci:

[link]

12200fő


Akkor most mi legyen? Fogadjuk el, hogy a 8,6 milliós Svájcban közel negyed annyian haltak meg koronavírus miatt, mint a 9,7 milliós Magyarországon vagy vegyük úgy hogy mindkét ország hazudik és az összes többlethalálozás a korona miatt van ahogy te láttatni szeretnéd?


Egyik oldalon a Svájci Szövetségi Kormány és a Magyar Kormány a másikon meg te :D


"a halottak számából Svájcban kicsit jobban letérdelt az egészségügy."

Így van, Svájcban nőttek a várólisták, műtéteket mondtak le, a háziorvosok csak telefonon rendelnek :D


Amúgy:

"Szerintem nem fair 3-4-szer gazdagabb országok halálozási statisztikáit hasonlítani a magyarhoz.. Ha meg mondjuk megnéznéd Szlovákiát vagy Romániát " Esetleg lehetne Csádot,Szomáliát vagy Kambodzsát. Nem láttad a plakátokon? Magyarország előre megy, nem számít mi van mögöttünk, az a lényeg ahova megyünk nem? :D

2022. jan. 24. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

ma 20:32

Köszi a linkeket, olvasmányos de még mindig nem látom, hogy ha nincsenek a keleti vakcinák akkor mégis miből lehetett volna ennyi ember ilyen gyorsan beoltani.


"De az nyilván fair volt ahogy te összevetettél minket a putri Hollandiával és Németországgal? :D" én a beadott oltások kapcsán hasonlítottam össze Magyarországot más EU-s országokkal, mert a vakcinák beadásánál nem az volt a korlátozó tényező, hogy mennyire fejlett egy egy ország egészségügye vagy épp mennyire élnek egészséges életet a lakosai, hanem az döntött hogy mennyi oltóanyag volt adott időben az országban.

Nálunk volt, náluk nem volt.


"Akkor most mi legyen? Fogadjuk el, hogy a 8,6 milliós Svájcban közel negyed annyian haltak meg koronavírus miatt, mint a 9,7 milliós Magyarországon vagy vegyük úgy hogy mindkét ország hazudik és az összes többlethalálozás a korona miatt van ahogy te láttatni szeretnéd?"


Ezt nem tudjuk megítélni, hogy ki jár el jobban amikor valakire azt mondja hogy covid áldozat vagy épp azt mondja hogy nem. De az hogy hány ember vesztette életét az eléggé egzakt szám és ez alapján nagyon nem teljesített jobban Svájc, sőt még úgy is hogy az EU nagyobbik részénél csóróbbak vagyunk valahogy mégis sikerült azt abszolválnunk, hogy kevesebben haljanak meg nálunk.

Ez szerintem siker és hidd el ahogy nem boldog az a magyar akinek a hozzátartozója covidban halt meg úgy nem boldogok a svájciak se akiket ha nem a covid de valami mégis nagyobb számban tizedelt meg.


"Így van, Svájcban nőttek a várólisták, műtéteket mondtak le" ilyen csak Svájcban volt, tuti Magyarországon semmilyen hatása nem volt a lezárásoknak, betegségnek.

Pont ezért jobb a többlethalálozás, mert ezzel nem lehet csalni, nem lehet épp aktuális politikai érdekből trükközni azzal hogy ki miben halt meg.


Szlovákia kicsivel előttünk jár fejlettségben, szerintetek már Románia is messze lehagyott minket. :) Szóval szerintem jogos az összehasonlítás, hogy szomszédos országok közül egyedül Ausztriában halt meg kevesebb olyan ember aki ha nem lett volna covid még ma is élhetne.

De az egész EU-nál is ha hajszállal is de jobban teljesítettünk, holott dobogósak vagyunk cukorbetegségben, dohányzásban és alkoholizmusban is amik mind kockázati tényezők a covidnál.

2022. jan. 24. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

"hogy ha nincsenek a keleti vakcinák akkor mégis miből lehetett volna ennyi ember ilyen gyorsan beoltani."


MIt érsz el ennyi ember ilyen gyors átoltásával, ha za egyik legnagyobb számban beadott vakcina a mi esetünkben kb hatástalan? Ha a kínai vakcinát kihúzod a statisztikából akkor közel sem álltunk meglepően jól.



" ilyen csak Svájcban volt, tuti Magyarországon semmilyen hatása nem volt a lezárásoknak, betegségnek."


Nem, ilyen nem volt :)


Furcsa az egész felvetésed, mert mások nem egészen így látják a többlethalálozással kapcsolatos adatokat, ahogy te, remélem ezt is olvasmányosnak találod:

[link]

2022. jan. 24. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

"De azért az EUban csak egységes nem? Vagy ez is bemondásra megy minden országban és akkor van egy adathalmazunk ami semmire sem jó?"


Szerinted jó? ,


[link]

Többlethalálozás:

Szlovákia 20,82%

EU27 átlagban 12,94%

Svájcban 12,42%

Magyarországon 12,31%

Ausztriában 10,63%


[link]

Covid áldozatok 1 millió lakosra nézve:

Magyarország 4237,21

Szlovákia 3231,99 (3/4 covid áldozat, de közben 1,5-szer nagyobb többlethalálozás)

EU 2103,89 (fele annyi covid áldozat de mégis kicsit többel nőtt az átlaghalálozás)

Ausztria 1546,49 (kb. harmad annyi covid áldozat és mégis 86%-át hozták a magyar többlethalálozásnak)

Svájc 1443,64 (kb. harmad annyi covid áldozat, de hajszállal több halott)

2022. jan. 24. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!