Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért félnek annyira az...

Miért félnek annyira az emberek a Covid elleni oltástól?

Figyelt kérdés
Engem is már háromszor beoltottak, de egy pár napig tartó karfájdalmon kívül semmi bajom nem lett. Aki ennyi fájdalmat sem bír ki, az nem is igazi férfi. A csalàdomban mindenki be van oltva, és a karfájdalmon, néhány napig tartó enyhe hőemelkedésen kívül semmi baja nem lett. Pedig van közte 94 éves ember, és egy 75 éves is, akinek pacemakere van. Ez a kis kellemetlensèg igazán megèri azért, hogy jelentősen csökkentsük a Covid fertőzés okozta esetleges súlyos, akár halálos tüneteket szerintem. Nem beszélve arról, hogy egyre több helyen már csak védettségi igazolvánnyal lehet dolgozni, vagy akár kiàllításra, színházba, moziba, szórakozni menni. És nem csak nálunk, hanem szerte Európában.

#mellékhatás #COVID #védettségi igazolvány #Félelem az oltástól #Járvány elleni védelem
2022. jan. 23. 10:01
1 2 3
 21/23 anonim ***** válasza:
18%

#19

Nincs ismeretlen összetevő az oltásban.

2022. jan. 23. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/23 anonim ***** válasza:
85%

Itt csak te félsz valamitől. Az ellentétes véleménytől és tapasztalattól.


Többször is voltam koronás. 2-3 napig voltak náthára jellemző tüneteim, utána mintha misem történt volna.


Több ismerősöm is átesett rajta, és van aki épp most van az első fertőzésében, oltatlanul. A legrosszabbul járó is csak magasabb pulzust tapasztalt, minden más sima náthának is tekinthető. Long covid tünetek nincsenek egyikünknél sem.


Ezek után minek oltassunk? Hiába mutálódik ez a retek, a tünetek nem változtak. Nem enyhébbek, nem súlyosabbak. Immunitást így is szerzek, még jobbat is mintha csak oltva lennék, betegség nélkül. A vírust pedig akkor is terjeszthetném ha oltott vagyok.


Viszont a covid hatásait már ismerem a saját szervezetem esetén, és semmiféle veszélyt nem jelentenek rám. Ellenben az oltás hatásai ismeretlenek számomra. Lehet annyi bajom se lesz mint neked, de szélsőséges esetben bele is halhatok, vagy hónapokra tönkretehetem magam. Mondd, miért választanám ezt az utat? Miért válasszam a biztos tudás helyett az ismeretlent? Hisz senki nem tudja nekem megmondani, hogy nálam mit fog okozni a vakcina.

2022. jan. 23. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/23 anonim válasza:
66%

Szerintem sincs ertelme oltani ha a mortalitas eselye 0.05% és figyelembe vesszuk hogy 100+ ezer tagja van a pfizer mellekhatas csoportnak

. Jo, legyen a fele csupan erdeklodo aki kerte a felvetelet. Igy is rohadt sok.

2022. jan. 25. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!