Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért félnek annyira az...

Miért félnek annyira az emberek a Covid elleni oltástól?

Figyelt kérdés
Engem is már háromszor beoltottak, de egy pár napig tartó karfájdalmon kívül semmi bajom nem lett. Aki ennyi fájdalmat sem bír ki, az nem is igazi férfi. A csalàdomban mindenki be van oltva, és a karfájdalmon, néhány napig tartó enyhe hőemelkedésen kívül semmi baja nem lett. Pedig van közte 94 éves ember, és egy 75 éves is, akinek pacemakere van. Ez a kis kellemetlensèg igazán megèri azért, hogy jelentősen csökkentsük a Covid fertőzés okozta esetleges súlyos, akár halálos tüneteket szerintem. Nem beszélve arról, hogy egyre több helyen már csak védettségi igazolvánnyal lehet dolgozni, vagy akár kiàllításra, színházba, moziba, szórakozni menni. És nem csak nálunk, hanem szerte Európában.

#mellékhatás #COVID #védettségi igazolvány #Félelem az oltástól #Járvány elleni védelem
2022. jan. 23. 10:01
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
85%
A környezetemben 3 ember is belehalt az oltás mellékhatásaiba. Köztük egy 20 éves fiú is. Ezért tartok tőle.
2022. jan. 23. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
91%

És Te vajon nem félelemből kérted az oltást?Ha nem tartanál a corovidtól,akkor bizonyára nem kérted volna a vakcinát.Mondjuk a halálra a közzétett adatok szerint viszonylag csekély esély van.Olyan ~2% körüli.Ennyi jóformán,akkor is megvan ha kimegy az ember az utcára.Vagy a fürdőszobába.Ott is viszonylag sokan sérülnek,halnak meg.

Tehát aki kéri ő is nagy eséllyel félelemből adatja be.

2022. jan. 23. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
86%

"Tehát aki kéri ő is nagy eséllyel félelemből adatja be."


Vagy erővel, fenyegetéssel kényszerítették rá 😦

2022. jan. 23. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
25%

#12

Igen aggódásból adtam be,,de azért az a 2% úgyis meghalsz az utcán picit túlzás, bár ha el is fogadjuk, akor az utcán az ezer féle veszély adja ki összesen a 2%-ot, a covid meg egy féle veszély és önmagában éri el ugyan azt az értéket.

Legalább is az álításod szerint, ami elég pontatlan.

2022. jan. 23. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
100%

14


Ezt a ~2% esély körülbelüli értéknek írtam.Azért mert emlékeim szerint még az oltások terítése előtt beszéltek kb.100 millió fertőzöttre jutó ~2-2,5 millió halottról.Ezért vakcina nélkül a közzé tett adatok szerint körülbelül ennyi lehet az esély a halálra.

2022. jan. 23. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
74%

13



"Vagy erővel, fenyegetéssel kényszerítették rá 😦"


Lényegében ő is félelemből adatja be.Csak nem a vírustól, hanem valami mástól fél.Attól amivel ráveszik.Például vakcina nélkül kirúgják,nem mehet nyaralni a tengerpartra..stb.stb.Patthelyzet...


"Fortélyos félelem igazgat

minket s nem csalóka remény."

2022. jan. 23. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
69%

ma 10:47


Majdnem belesétáltam a csapdába és zöldet nyomtam, de végül mégis pirosat!


Az első mondatod 1000%-osan igaz, a többi 0.

2022. jan. 23. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
55%
Én a második oltás után belázasodtam. Ezek után a harmadikat már nem nagyon akarom...
2022. jan. 23. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
85%

10


"Semmi probléma nincs az oltással, azt mondani, hogy nem tudjuk mik a hosszútávú hatásai, olyan mintha egy új receptet próbálnál ki, és arra mondanád ugyanezt."


Csakhogy egy új recept is régi jól ismert alapanyagokból tevődik össze.És kóstolgatás közben nagy pontossággal lehet érezni,hogy rossz vagy jó a kompozíció.S ha esetleg ehetetlen,akkor azonnal kilehet köpni.

Másfél-két év meg szerintem nem hosszútáv..

2022. jan. 23. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:
24%

#17

Nem volt csapda, csak te értelmezted a saját előzetes elvárásod szerint.

2022. jan. 23. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!