Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Jobban élsz, mint négy éve?

Jobban élsz, mint négy éve?

Figyelt kérdés

Ha jobban élsz, szerinted miért?


Ha nem élsz jobban, az szerinted miért van?



2022. jan. 23. 19:36
1 2 3
 21/27 anonim ***** válasza:
51%
Kifejezetten. Más kérdés, hogy ehhez az kellett, hogy dollárban kapjam a fizetésemet...
2022. jan. 23. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/27 A kérdező kommentje:
Bármilyen közàllapot, intézkedés vagy fejlesztés ellenére úgy gondolom, hogy a nap végén a legtöbb embert csakis egy dolog érdekli, mégpedig, hogy mennyi marad a zsebében. Igaz én nem ilyen vagyok, nekem van más szempont is az életben, de valljuk be, hogy a magyarok többsége igen. Rettentő irigy, féltékeny és rosszmàjú nép vagyunk (tisztelt a kivételnek) betegesen hasonlítgatjuk magunkat másokhoz és ha egy kis esélyt is látunk arra, hogy anyagilag jobb helyzetbe kerüljünk akkor lecsapunk rá. A Fidesz remekül kihasználja ezt, a több ciklus alatt kiismerte, hogy milyen is a magyar és minden társadalmi rétegnek kedvez olyan mértékben, ami szerinte elég a szavazatàhoz. Ilyenkor persze körbe veszi magát elemzőkkel társadalom kutatókkal, mindamellett, hogy máskor inkább ennek a szakmának a lezüllesztésére törekszik, természetesen nem véletlenül. A válaszokból kitűnik, hogy történt egyfajta életszínvonal növekedés az elmúlt négy évben, viszont az is látszik, hogy sokan akik jobbanan is élnek, mint 4 éve, inkább maguk érték ezt el és nem kifejezetten a kormánynaknak tulajdonítjàk a sikereiket. Ettől függetlenül én úgy gondolom, hogy a szavazók többsége idén is a kormány mellett dönt majd, főleg azok, akik még ha csak minimálisan is, de jobban élnek mint mondjuk 2010 előtt. Az emberek nem fognak kockáztatni, főleg ezekben a vészterhes időkben és ezt a kormány is nagyon jól tudja.
2022. jan. 24. 07:29
 23/27 anonim ***** válasza:
27%

Ne is haragudj kérdező, de ha a fidesz meg tudja oldani a jelenlegi bevételekből akkor miért kellene több elvonás.

Az ellenzék amellett hogy ők állítólag nem fognak majd lopni tehát több pénz marad a kasszában, miért akarja megsarcolni az átlagembereket ? Miért ?

2022. jan. 24. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/27 A kérdező kommentje:
#23 Nem írtam, hogy több elvonás kellene, csak hogy olyan mértékben kedvez az egyes társadalmi rétegeknek, ami neki pont elég és amivel még minimálisan elégedettek az emberek, de ahogy mások is írtàk, az igazi kedvezményeket a már eleve jómódban élők vehetik igénybe. A legtöbb ember pedig örül annak, amit kap, mert nincs tisztában azzal, hogy sokkal jobban is élhetne.
2022. jan. 24. 13:38
 25/27 anonim ***** válasza:
59%
Az a bunkó,aki nem tudja kiknek mondták,hogy el lehet menni. Jobban élek,mert munkakört,és munkahelyet váltottam.
2022. jan. 24. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/27 anonim ***** válasza:
47%

#24


Ez azt jelenti nálatok hogy vegyük el a pénzt azoktól akik éveket öltek a tanulásba folyamatosan képzik magukat, tisztességesen dolgoznak ezért jól keresnek majd ezt a pénzt osszuk szét azok között akik itt nyavajognak hogy nincs rendes munka mert nem képesek piacképes szakmát szerezni ?

2022. jan. 24. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/27 A kérdező kommentje:
#26 Nem így értettem. Azt, hogy sokkal jobban is élhetnének az emberek arra értettem például, hogy ha jobb lenne az életszínvonal, az mindenkinek jobb lenne egységesen. Ehhez pedig az kellene, hogy ne legyen ekkora a korrupció, oda kerüljön a pénz, ahol valóban szükség van rá stb.
2022. jan. 24. 20:10
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!