Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A tanárok miért nem sztrájkoln...

A tanárok miért nem sztrájkolnak, tüntetnek ha tényleg ekkora a gond, és nem tudnak megélni a fizetésükből?

Figyelt kérdés
Milyen vesztenivalója van egy olyan embernek, aki már az albérletét se tudja fizetni, egyszóval gyakorlatilag ő egy hajléktalan (max. épp a szüleinél él pillanatnyilag)?
2022. jan. 24. 15:27
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
Kérdező, a taxisblokád egy néphülyítés volt. Hirtelen felvitték a benzin árát 35-ről 55 forintra, és ment a balhé. Persze mert az emberek annó a kánaánt várták a rendszerváltástól, helyette arcukba kapták a vadkapitalizmust, egyértelmű volt, hogy meg kellett emelni a benzinárat, amiről meg csak annyit, hogy bár látszólag a taxisblokád elérte célját, de utána pár lépcsőben visszaemelték a benzin árát, szóval ennyi értelme volt...
2022. jan. 24. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 A kérdező kommentje:
néphülyítés vagy nem, ha akkor nem mennek ki a taxisok hanem szomorú hangvételű leveleket írogatnak napilapoknak, akkor a benzin ára még annál is magasabbra ment volna...
2022. jan. 24. 17:46
 13/16 anonim ***** válasza:
Pályakezdő gimnáziumi tanár vagyok, 172 ezres fizetéssel. Ha elveszteném munkám, kb. 2 hét kéne z éhenhaláshoz/hajléktalansághoz, mert a bérelt szobámat fizetnem kell valamiből. Akkor merném kockáztatni a sztrájkot, ha lenne mondjuk 2 hónapra elegendő tartalékom, hogy kihúzzam valamiből, amíg másik munkahelyet találok.
2022. jan. 28. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 A kérdező kommentje:
13-as: miért nem mész el a Lidl-be kasszásnak akkor? Ez így nem élet. Bármikor jöhet valami hirtelen kiadás, akkor éhen halsz? Vagy ilyenen még nem is gondolkoztál?
2022. jan. 28. 17:49
 15/16 anonim ***** válasza:
Szintén tanár vagyok, ebből a bérből nem lehet tartalékolni...januárban vettem egy kabátot ami nekem luxusnak számit, a másik kabátom már kb 10 éves...sok helyen pedig még hátrány is lehet a diploma, simán elutasítanak a túlképzettség miatt...az albérletet meg az ételt fizetni kell, ez egy mókuskerék, nehéz kiszállni...próbálok új szakmát tanulni, de sem pénzem nincs képzésre, eszközökre, sem időm/ energiám...
2022. jan. 28. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 A kérdező kommentje:

"sok helyen pedig még hátrány is lehet a diploma, simán elutasítanak a túlképzettség miatt"


Én ilyenről még nem hallottam. Több ismerősöm is lett most a Covid alatt egyetemi (akár MSc) diplomával Wolt futár, gyorséttermi dolgozó stb. Gondolom kasszásnak is felveszik az embert. Nemtudom máshol hogy megy, de a mi munkahelyünkön a kutyát se érdekelte hány diplomám van. Amiről bevittem másolatot azt ők lemásolták de ennyi. Persze lehet én tudom rosszul és mondjuk az ember besétál a Lidlbe hogy itt szeretne dolgozni, és akkor lefutattják a nevét valami központi adatbázisban ahol minden diplomás bent van?

Persze én tisztában vagyok vele hogy egy diplomával nem életcél az Aldi kassza, de van 30 órás műszak is, ami még mindig többet fizet mint egy tanári fizetés, 30 óra mellett el lehet végezni egy esti szakot simán.

2022. jan. 28. 23:28
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!