Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A Magyar Pszichológiai Társasá...

A Magyar Pszichológiai Társaság szakmai állásfoglalása a gyermekvédelmi törvényről. Mit ért a szöveg "nem" alatt?

Figyelt kérdés

Az állásfoglalás itt olvasható: [link]

Idézet a szövegből: "Fontosnak tartjuk kiemelni, hogy a születéskor meghatározott nem számos esetben még biológiailag sem olyan egyértelmű, mint amilyennek első megközelítésben látszik."

Mit ért ő nem alatt?

- Ha a külső nemi szerveket, arra nem igaz, hogy ne lenne egyértelmű.

- A kromoszomális nemet érti alatta? Nem hiszem, mert ezt nem szokták születéskor megnézni.

Mit ért a szöveg nem alatt, ami biológiai, de nehezen meghatározható születéskor? Szerintem a fogalmazás nem egyértelmű. Gyanús, hogy ez a cikk inkább politikai indíttatású, mint szakmai.



2022. jan. 24. 21:17
1 2 3 4
 31/35 anonim ***** válasza:
29%

#29 és #30

Saját fülemmel hallottam ilyen kijelentéseket szülők és nagyszülők szájából. Szóval nem képzelgés. Az, hogy ti esetleg elfogadjátok (bár a félrevezető megjegyzéseitekből nem így ítélem meg) az nem azt jelenti, hogy mindenki így áll hozzá.

Személy szerint ismerek olyan személyt, aki 16 évesen azért menekült el otthonról, mert mássága miatt az édesapja és a nevelőanyja éreztette vele, hogy nem kell nekik, nem foglalkoznak úgy vele, ahogy a testvéreivel, semmibe veszik őt és sokszor egzecíroztatták is a mássága miatt. Sőt olyat is ismerek, aki hasonló okok miatt néhány hete megpróbált öngyilkos lenni, mert nem tudta azt elviselni, hogy a szülei csak azért nem törődnek vele, mert meleg (ráadásul az utóbbi még csak 15 lesz).

2022. jan. 25. 06:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/35 anonim ***** válasza:
36%

#17


Le van írva a cikkben:


"Az újszülött nemét ugyanakkor a genetikai meghatározottság mellett egyéb biológiai tényezők is befolyásolják (pl. a hormonális rendszer működésének zavarai), emiatt fizikai adottságai szemrevételezés alapján teljes mértékben nem mindig megítélhetőek. A nemi identitás alakulása tehát pusztán biológiai megközelítésben is bonyolult és érzékeny folyamat, amely változhat az élet során."


Nem a hermafroditákról van szó, az egy más téma. Az interszexualitásról írtam, ott előfordul, hogy még tinikorban sem egyértelmű, hogy mi lesz a gyerekből. Hogy értsd: van kukija, vannak fejlődésben lévő mellei, és a hormonháztartása inkább a nőékre hasonlít, nem a férfiakéra.


"Én csak azt mondom, hogy a szöveg a maradék 99,9%-ról szól. Szerinted erre a 0,1%-ra írták ezt a cikket?"


A szöveg arról szól, hogy egyrészt az LMBTQ propangadától senki sem lesz se meleg, se dragqueen, se ilyesmi, másrészt hogy a nemi identitás nem befolyásolható. Ha egy fiúgyereknek két férfi a szülője, semmivel sincs nagyobb esély rá, hogy ő is meleg lesz.


Ezt azért fontos kihangsúlyozni, mert sokan attól tartanak, hogy az LMBTQ propagandától búzi lesz a gyerek. Hát nem lesz az.

2022. jan. 25. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/35 anonim ***** válasza:
46%

"Csak abban a statisztikában hiszek, amit én magam hamisítok"

Ezt fentartom, főleg az olyan kutatásokkal kapcsolatban, melyeket a woke szellemi nyomora által leuralt egyetemein készülnek.

#32, te eltudod képzelni, hogy pl. a Michigeni vagy a Torontoi egyetem lepublikálja az ellenkezőjét is ennek, ha esetleg a kutatás eredménye ezt hozta volna ki? Mert én nem tudom elképzelni. Azt tudom, ha a korszellemmel ellentmondó kutatást publikál valaki, annak másnap nem kell bemennie dolgozni. Ezt esetleg elismered, hogy így van? Vagy szerinted a szociológiában, gender tanulmányokban stb... jártas nagy egyetemek olyan eredményeket is publikálhatnának, amik negatív eredményt mutatnak akár az LMBTQ közösségről, akár a feminizmus törekvéseivel szemben? Vagy szerinted minden tökéletes, amit csinálnak, ezért magától értetődő módon, ezt csak alátámasztó kutatások vannak? Ezért hiteltelen számomra minden ilyen kutatás. De teljesen nyitott vagyok, szeretném, ha meggyőznél arról, hogy nincs igazam.

2022. jan. 25. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/35 anonim ***** válasza:
35%

,,Te meg azt értsd már meg, hogy egy homoszexuális sem maga akar azzá válni, hanem így születünk."


Majd ha erről mutattok valami bizonyítékot akkor elhisszük, addig ez csak mese!

2022. jan. 25. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/35 anonim ***** válasza:
0%

,,Ezt fentartom, főleg az olyan kutatásokkal kapcsolatban, melyeket a woke szellemi nyomora által leuralt egyetemein készülnek."

Nekik hiába magyarázod, a jelenség létét is letagadják. Érdekes módon mégis a nyugati akadémiákon tenyészik ez a sok hülyeség.

2022. jan. 25. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!