Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » 2010-nél jóval több az orvos...

2010-nél jóval több az orvos ma, és mégis egyre nagyobb a várólista. Mi lehet ennek az oka?

Figyelt kérdés
A TV-ben most van egy vita. Kiderült, amit én magam sem tudtam, hogy több orvos van ma hazánkban és mégis kevesebbnek érezzük. Az elektronikus foglalás miatt lehet? Sokan jó előre lefoglalnak mindent?

2022. jan. 25. 20:56
1 2 3 4
 11/34 anonim ***** válasza:
36%
10: a magánban nem látszik kevesebbnek, voltam néhánynál. Az államiban látszik kevesebbnek, mert nem is ott vannak, onnan lépnek le.
2022. jan. 25. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/34 anonim ***** válasza:
39%

Kérdező, te tudsz olvasni, szöveget értelmezni?


Leírtam, hogy miért.


Üdv: Columbo

2022. jan. 25. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/34 anonim ***** válasza:
59%

Nem kell a covidra fogni, előtte is növekedtek a várólisták.


Hol van több orvos? Az államiban tuti nem.

2022. jan. 25. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/34 anonim ***** válasza:
38%

#7

"Azért van ekkora várólista (2-6 hónap is), mert a kiképzett orvosok nagy része vagy külföldre távozik..."

Figyi már, a kérdező leírta, hogy több orvos van. A külföldre távozókkal együtt is több.

2022. jan. 25. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/34 anonim ***** válasza:
76%
10: lássunk egy ilyen statisztikát arról is, hogy hány orvos dolgozik az állami rendszerben, és hány a magánban. Az lenne az érdekes.
2022. jan. 25. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/34 anonim ***** válasza:
58%

14-es.


Azt is leírtam, hogy a nagy része átmegy magán egészségügyi intézménybe, mikor ott 20-30.000 ft-ot megkeres óránként.

Sok álláshirdetésnél ki is írják az összeget.

Nem fog a szar, eszközhiányos, túlterhelt állami intézményekben dolgozni zsebpénzért, mikor 3-4-szer annyit is megkereshet.


Üdv: Columbo

2022. jan. 25. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/34 anonim ***** válasza:
76%
Pár hónapja magánkórházban is eszközbeszerzési gondok voltak.
2022. jan. 25. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/34 A kérdező kommentje:

12 irreleváns dolgokaz írtál. Tudod mit jelent a kifejezés?


13 Így van. Már a covid előtt is nagy várólisták voltak


Lehet hogy az én történetem megmagyarázza a helyzetet?


Régen egyszer beutaltak gerincvizsgálatra. Rengetegen voltak. Éppen befértem. Azt mesélte egy úr egy hölgynek, hogy rendszeresen jár ide és aki aznap nem kerül be másnap eljön korábban és bejut. Így mindenki eljut orvoshoz. Mentem x éve fogorvoshoz. Egy órával a rendelés végén kijön az asszitens, hogy már nem fogadunk beteget. Ide csak előjegyzéssel lehet bejutni. Az orvos már elment

2022. jan. 25. 21:10
 19/34 anonim ***** válasza:
22%

Kérdező, tudsz szöveget értelmezni?


“Azt is leírtam, hogy a nagy része átmegy magán egészségügyi intézménybe, mikor ott 20-30.000 ft-ot megkeres óránként.”



Üdv: Columbo

2022. jan. 25. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/34 anonim ***** válasza:
40%

#18 milyen rendelés volt ez? Állami vagy magán?


Ha állami, akkor figyelmen kívül hagyod, amit feljebb írtak, hogy a magánba mennek át az orvosok, és ezért van kevesebb államiban?

2022. jan. 25. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!