Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Ha 3x-osa lenne a rezsi a...

Ha 3x-osa lenne a rezsi a jelenleginek, mennyiben lenne más az életed?

Figyelt kérdés
Ezen érdemes elgondolkozni így a választások előtt...

2022. jan. 26. 17:01
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
70%
Nyilván sokan nem fogják megérezni sokan meg igen.
2022. jan. 26. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 A kérdező kommentje:
Akkor mindenki jól élne továbbra is 3x annyi rezsivel valóban? Bocs, csak én hittem azt hogy szegény az ország. Akkor nyugodtan jöhet a balliberális ellenzék
2022. jan. 26. 18:48
 13/20 anonim ***** válasza:
79%

Azon is érdemes elgondolkozni, hogy miből lesz a rezsicsökkentés mert olyan ugye nem létezik hogy valamit megveszünk a világpiacról majd eladjuk olcsóbban. Vagyis létezik, de ehhez nagyon hülyének kell lenni.


[link]


4-500 milliárd bukó/év az MVMnél. Összehasonlításként:

-a teljes magyar felsőoktatási rendszer éves költségvetése nem éri el a 400 milliárdot

-az összer országos útdíjbevétel nem éri el az évi 350 milliárdot

- a Máv éves összesített költségvetése sem éri el a 400 milliárdot szerintem, pályavasúttal, starttal együtt.


Nincs ingyenebéd pubi, valaki így is - úgy is fizeti a különbözetet és az a valaki mindig az adófizető, azaz te.

2022. jan. 26. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
66%
Kevesebbet járnék autóval és csak lefekvés előtt kapcsolnám be a fűtést. Amikor nem vagyok otthon akkor pedig elzárnám a gázt az egész lakásban. Cigi/pia/nassolni való már most se játszik, nem lenne minden nap más kaja, úgy csinálnám az adagokat, hogy több napra jusson ugyan az az étel.
2022. jan. 26. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 A kérdező kommentje:

"...mert olyan ugye nem létezik hogy valamit megveszünk a világpiacról majd eladjuk olcsóbban..."


Két dolog ahol bukik amit mondasz:


1 - Minden országban a szegényeknek a szociális háló visszaosztja családi pótlék, egyéb formában. Ugyanott vagyunk


2 - A multik agyba főbe emelték a villany, gáz árát. Akkor is volt lakossági gázáremelés, amikor a világpici ár csökkent. A multik monopóliumba voltak, megtehették. Most ezt a luxusprofitot senkinek sem kell megfizetnie. Van különbség, hogy nem fizetsz nekem a fizetésed 10%-át minden hónapban, csak mert én adom a villanyt. Érthető ez így?

2022. jan. 26. 19:43
 16/20 anonim ***** válasza:
79%

"Akkor is volt lakossági gázáremelés, amikor a világpici ár csökkent."


Jaja, mint 2018-ban, amikor az E.ON olcsóbban adta a gázt, mint az állami földgázszolgáltató, igaz? 😀

[link]


A piaci ár éveken keresztül alacsonyabb volt, mint a hatósági ár...

2022. jan. 26. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
81%

Van egy érdekesség amit sokan elfelejtenek: a számla összetétele. Mindenki előveheti a villanyszámláját és megnézheti mennyit fizet a fogyasztásért és mennyit a rendszerhasználatért.


Ha az áram piaci ára duplázódik/triplázódik akkor a számla végösszege nem fog duplázódni/triplázódni.


"2 - A multik agyba főbe emelték a villany, gáz árát. Akkor is volt lakossági gázáremelés, amikor a világpici ár csökkent. A multik monopóliumba voltak, megtehették. Most ezt a luxusprofitot senkinek sem kell megfizetnie. Van különbség, hogy nem fizetsz nekem a fizetésed 10%-át minden hónapban, csak mert én adom a villanyt. Érthető ez így?"


Nekem nem multi volt a villany és gázszolgáltatóm 2010 előtt. Luxusprofit az...

2022. jan. 27. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
64%

Ezt a gondolattal jó lesz megbarátkozni,mert a választások után lehet hogy

a rezsiárakban jelentősebb változások lehetnek.

Egyébként sem tartható sokáig ez a mesterségesen "alultartott" ár,mert miből fogjuk ezt sokáig finanszírozni,a költségvetésből akarják majd mindíg ezt kipótolni.

Igen jobban oda kell figyelni a mindennapokban a fogyasztásunkra,és bizony a fűtést is ésszerű keretek között kell beállítani.

Nem kell 24 fokon tartani,és "kisgatyában" rohangászni a lakásban,hanem elég a 21-22 fok is.Ülni,tévézni ez elég,ha valaki a szaunába akar menni,annak megvannak a megfelelő intézményei,és fürdőjeggyel azt kell látogatni.

Jobban oda kell figyelni,ez már nem a szocializmus,ennyi a titok.

2022. jan. 30. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:

Nyugdíjasként ugyancsak megérezném. Jelenleg a maximális gázszámlám (fűtés, melegvíz) 20 ezer forint alatt van. a villanyszámlám 12 ezer körül. Egyéb "nyalánkságok" 25 körül (víz, szemét, tv/telefon/net).


Egyébként 21 fokra van állítva a fűtés.

2010 előtt a gázszámlám télen 30 ezer körül mozgott.


Szomszéd, egyedülálló kisnyugdíjas nénikénél 15 fokra volt állítva a fűtés. Tüdőgyulladása után -amikor kijött a kórházból- megkért, hogy állítsam 18 fokra. (Ő maga a kazánt sem tudja beindítani.)


Szóval tartok tőle, ha "piaci alapokra" helyezik a közműveket annyit tesz, hogy újra eladják, s kiszámíthatatlan lesz a rezsi.


Megjegyzem a közművek jelentős része Európa legtöbb országában állami kézben van.

2022. jan. 31. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:

Elég gáz lesz nekem. Így is a kéthavi vízszámla 2 ezer forint. A gáz most 10 ezer havonta.Villany mondjuk 3 ezer. Meg van közös költség.

Így is két réteg ruhában vagyok, nem kis tangában, mini topocskában rohangászok otthon. Ha mondjuk mindez 20 ezerbe fáj(netet bele se számoltam), akkor 60 ezer forint lenne havonta. Akkor az lenne a helyzet, hogy albérletet kifizetve, meg a buszbérletet, maradna a fizetésből úgy 40 ezer forint. Ebből kellene félretennem havonta, meg enni is. És akkor ebben az esetben a legjobb fizetéssel számoltam... mert azért volt, hogy 140 ezer forint jött be.


Szóval, nagyon rosszul érintene. Lehetne üres tésztán, üres rizsen élni, azt is beosztva.

2022. márc. 20. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!