Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Hogy van ez a pedagógus...

Hogy van ez a pedagógus béremelés? Ez... valami?

Figyelt kérdés

Feleségem gyógypedagógus és elmesélte hogy fog változni a fizetése.


Jelenleg 6 éve van a pályán.

A fizetés a 2014-es minimálbéren alapszik, és ahhoz jönnek pótlékok.

Ha pedagógus béremelésről van szó, a pótlékokat emelik, nem az alapot.

Eleve, a 2014es minimálbér hát bőven alacsonyabb a mostaninál. Ha csak ahhoz igazítanák mindig a fizukat, meglennénk, de így..


Az van, hogy az alapon felül a gyógypedagúgusi pótlék, az 9ezer valamennyi.

Eddig így keresett 168ezer forintot nettóban.


Idénre 9%-os béremelést harangoztak be. De ez az emelés a pótlékra vonatkozik, azaz kemény 900 forinttal emelik meg a fizetését.

Azaz durván 169ezer lesz a fizuja idén.


Mmmmmiért?

És miért döngeti a kormány ennyire a mellét emiatt?

Miért nem lehet legalább az aktuális minimálbérhez igazítani? Akkor már bőven jobb lenne.

De így jóformán az infláció utolérésére sem elég, nemhogy reálbér növekedésre..



2022. jan. 27. 22:10
1 2 3 4
 11/40 anonim ***** válasza:
12%
szánalmas ballib pedagógussimogató banda, el lesztek zavarva újabb 2/3-al áprilisban
2022. jan. 27. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/40 A kérdező kommentje:

11, nem mondtam, hogy hova szavazok, igazából nem is tartozik a kérdéshez.

De majd szólj, ha neked harangozzák be a nagy fizetésemelést, mindenkinek szétkürtölik, hogy megy a guba, és aztán 900 forinttal emelik meg a fizudat. Mindezt úgy, hogy vagy 7-8ezret vitt el az infláció az értékéből. Megnézném az arcodat akkor.

Már ha tudsz számolni..

2022. jan. 27. 23:29
 13/40 anonim ***** válasza:
78%
Akinek van esze az eltakarodik innen
2022. jan. 27. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/40 anonim ***** válasza:
98%

A Fidesz már jó ideje marketing kormányzást folytat. Nem baj, hogy nem igaz a 10 százalékos béremelés, a lényeg, hogy jól hangzik, és ezt jó sokszor el tudják mondani. Aki meg rámutatna az igazságra, az csak azért mond ilyeneket, mert: Soros, Gyurcsány és ballibsi tetszőleges lineáris kombinációja.

A védőnők bérét úgy emelték, hogy valakinek 80 ezer forinttal csökkent a havi fizetése.

[link]


Egyébként az sem igaz (bár ez sokkal kevésbé felháborító, de akkor is van benne hazugság), hogy a 25 éven aluliaknak nem kell SZJA-t fizetniük, ahogy azt Orbán a facebook oldalán reklámozza. Az SZJA-mentesség csak az átlag bérig él, tehát ha valakinek átlag feletti a fizetése, akkor fizetés átlag feletti része után kell SZJA-t fizetni a 25 év alattiaknak is.

2022. jan. 27. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/40 anonim ***** válasza:
11%
A Fidesz úgy van vele, hogy nem baj, ha egyre kevesebb a tanár, mert a gyerek is egyre kevesebb...
2022. jan. 28. 05:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/40 anonim ***** válasza:
23%
Azt mondják a pedagógusok, hogy jóval többet keresnének magánszektorban. Hát miért nem mennek el? Mert nem valók oda. Nem tudnának folyamatosan dolgozni. Maradnak a részmunkaidős állásban
2022. jan. 28. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/40 A kérdező kommentje:

16, milyen részmunkaidős állásban?


"Magánszektor" mondod, de nagyon kevés magániskola van, ami alternatívát nyújthatna, és a legtöbb a nagyvárosokban. Azaz ha nem a nagyvárosban élsz, nincs lehetőséged ilyenbe elmenni dolgozni (arról nem is beszélve, hogy az ilyen helyeken nincs munkaerőhiány, szóval szabad hely).


Szóval 16 ezt úgy mondod, mintha csakúgy átmehetnének a pedagógusok magániskolákba végtelen számban.


Nomeg... az "el lehet menni" nem megoldás a helyzetre..

2022. jan. 28. 09:16
 18/40 anonim ***** válasza:
34%
Nagyon sok ember sztrájkolhatna ezért vagy azért. A pedagógusok most szerintem nem a legjobb időben, az elmúlt 2 évben sokat nem dolgoztak, mikor hónapokig üdültek otthon "online" oktatás címszó alatt, közben mi tanítottuk itthon a gyereket, a tanító hétfőn elküldött egy email-t, benne semmi magyarázat, csak x oldal y feladatot csinálja meg, ezért vette a fel a fizetését, mi nem kaptunk semmit, esetleg még az ember az állását is elvesztette ez miatt. Most a hirtelen bedobott karantén napok miatt szív az ember, erre még ez a fél nap is.
2022. jan. 28. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/40 A kérdező kommentje:

18, hát....

trógerek mindenhol vannak, de én meg pont azt láttam, hogy sokkal több munka lett így az online miatt, mert teljesen más megoldásokat igényelt a dolog, mint eddig.

Amúgy is ugye az intézményben töltött idő csak a tényleges munka fele, otthon még elég sok munka akad (kezdve a fölöslegesen sok adminisztrációval, ző napokra vlaó készülés, beadandók javítása, vagy gyógyped esetén pl eszközök készítése stb..). Én azt láttam, hogy ez a készülési idő megnőtt, szóval még több munka is volt a változás miatt.


De persze elismerem, egy nyugdíj előtt álló digitálisan analfabéta pedagógus nem fogja hozni a kívnt szintet, ez tény. De nem ez az általános.

2022. jan. 28. 10:02
 20/40 anonim ***** válasza:
85%

Nyilván nem egyformán álltak hozzá a tanárok se. Amúgy nem nyugdíj előtt álló pedagógus egyik se. Mikor elküld annyit, hogy mf. 6. oldalt végig kitölteni, péntekre kéri, vagy a másik küld egy linket, amin egy videó, valami förmedvényről, mint technika feladat, de hogy ő ki sem próbálta, az is biztos, nekem ez nem azt mutatja, hogy mennyit készültek.

Amúgy korábban dolgoztam 2 iskolában is, láttam ezt azt, nem a munka hőse volt a legtöbb, különösen az egyik helyen, meg tudom, hogy mit megcsináltunk némelyik helyett, az meg köszönni akkor se tudott, ha felbukott az emberben.

2022. jan. 28. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!