Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Orbán miért nem mond le a...

Orbán miért nem mond le a júniusig meghosszabbított (teljhatalom) felhatalmazásáról, ha egyszer semmit nem csinál az omikron terjedése ellen?

Figyelt kérdés

Olvastam, hogy egész Európában csak nálunk kezelik a legkevésbé az omikron terjedését. Tegnap már 74%-ra nőtt a pozitív tesztek száma, ami szakértők szerin 10% fölött már kontrollálatlan terjedésnek számít. Hát a 74% az kicsit több mint a 10%, tehát mondhatni, igen kontrollálatlanul terjed nálunk.

Csak azt nem értem, a semmittevéshez miért kell teljhatalom és különleges felhatalmazás Orbánnak?



2022. jan. 27. 22:44
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:
100%

#9

A polgármesterek felhatalmazásának megszűnésével kapcsolatban igazad van.

Azt nem kétlem, hogy a játékosokat tesztelik, meg lehet, hogy voltak előírások a nézőkkel szemben is, de ha ezt így meg lehet oldani, akkor egy nyilvános pályázaton is a személyes találkozót megkövetelő dolgoknál is lehettek volna ilyen intézkedések vagy tarthatták volna online. De akkor ez a polgármester sara, és szerencsére már nem tehet ilyet.

Az a véleményem, hogy olyan dolgokat tiltanak, amik nem kockázatosabbak olyan más dolgoknál, amiket meg engednek. Például helyi népszavazást úgy tudom, hogy továbbra sem lehet tartani a járványhelyzet, de országosat igen. A járványhelyzet nem egy svédasztalos menü, hogy na jó az Eucharisztikus konferencia meg a Vadászati Világkiállítás még belefér, de a helyi népszavazás, az már túl veszélyes lenne. Hogyha sokkal kockázatosabb lenne, akkor megérteném, de nem hiszem, hogy nem lehetne megtartani biztonságosan megfelelő óvintézkedésekkel.

2022. jan. 28. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!