Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Orbán miért nem mond le a...

Orbán miért nem mond le a júniusig meghosszabbított (teljhatalom) felhatalmazásáról, ha egyszer semmit nem csinál az omikron terjedése ellen?

Figyelt kérdés

Olvastam, hogy egész Európában csak nálunk kezelik a legkevésbé az omikron terjedését. Tegnap már 74%-ra nőtt a pozitív tesztek száma, ami szakértők szerin 10% fölött már kontrollálatlan terjedésnek számít. Hát a 74% az kicsit több mint a 10%, tehát mondhatni, igen kontrollálatlanul terjed nálunk.

Csak azt nem értem, a semmittevéshez miért kell teljhatalom és különleges felhatalmazás Orbánnak?



2022. jan. 27. 22:44
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
0%
A különleges jogrend már rég letelt,jó reggelt. Ha meg szigorítaná akkor amúgy meg az lenne a bajod.☝️
2022. jan. 27. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
0%

Azért azt tisztázzuk, hogy NINCS teljhatalma a kormánynak, szemben sok országgal, mint pl. Franciaország, még ilyen esetben sem.

A 27/2021. (I. 27.) korm. rendelet és a 2021. évi I. törvény kizárólag a koronavírus és annak terjedésével kapcsolatban ad nagyobb hatalmi mozgásteret a kormánynak.


Másfelől ezt a 74%-ot hol olvastad?

2022. jan. 27. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
97%

#1

A különleges jogrend a 27/2021. (I. 27.) korm. rendelet 1.§-nak visszavonásáig érvényben van. Szóval keményen tévedésben vagy.

2022. jan. 27. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Még a hívei is tudják, hogy nem a járvány miatt van különleges jogrend.
2022. jan. 27. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
0%

#4

Tévedésben vagy! A SARS-COV-2 koronavírus-járvány miatt van érvényben különleges jogrend

2022. jan. 27. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 Tisztelt Miszter Miniszter ***** válasza:
100%
#1 Ismét a 2 pipás idióta, aki azt se tudja, mi merre.
2022. jan. 27. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

#1

2022. június 1-ig meghosszabbították a veszélyhelyzetet még decemberben.

[link]


#2

"kizárólag a koronavírus és annak terjedésével kapcsolatban ad nagyobb hatalmi mozgásteret a kormánynak"

Nem csak kormánynak ad nagyobb mozgásteret, hanem a polgármestereknek is. Én el tudom képzelni, hogy a kormány másra is felhasználta a felhatalmazást, de egy polgármesterről jut eszembe egy konkrét eset. A 17. kerületben a polgármester a járványhelyzetre hivatkozva nem írt ki pályázatot az új sportcsarnok üzemeltetésére , hanem pályáztatás nélkül adta oda (volt) fideszeseknek. "Nyilván" egy foci meccset vagy kézi EB-t kikerül a vírus, de a nyilvános pályázatokon futó tűzként terjed.

[link]

2022. jan. 27. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Szerinte már bevégeztetett a feladata mindennel, akkor mit kellene még cselekednie?
2022. jan. 28. 03:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
77%

#7

Már 2021. június 15-től a helyi képviselő-testületek újra ülésezhetnek, így a polgármesterek és a főpolgármester un. teljhatalma megszűnt.

A kézilabda VB-n rendszeresen tesztelték a játékosokat, sportvezetőket is. Szűrtek is ki COVID-s játékost is. A labdarúgó EB mérkőzésein az UEFA, mint főszervező előírásai és a magyar állam, mint a helyszínt biztosító közösen jártak el, pl. teszteléssel kapcsolatban.

Ami Budapest XVII. kerületében 2020. november közepe és 2021. június közepe között a polgármester egyedi rendeleti útján történt, az lehet aggályos.

2022. jan. 28. 06:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
21%
Nem tudom mit tudna tobbet tenni, pont tegnap kaptam meg a 4.szurit ... nekem kell meg egy kicsit odafigyelnem a tomegben, de a kormany idaig mindent megtett amit megtehetett.
2022. jan. 28. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!