Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A fideszeseket nem zavarja a...

A fideszeseket nem zavarja a hatósági áras benzin, rezsi, élelmiszer?

Figyelt kérdés
A probléma az, hogy a termelők, kereskedők, szolgáltatók kénytelenek ezeknek a költségeit állni és nem kapnak kompenzációt az államtól a kieső bevételért és még kötelezve is vannak arra, hogy folytassák a veszteséges üzletet. A benzinkutak nem zárhatnak be az árstop idejére, a boltokat kötelezik az befagyasztott árú termékek további értékesítésére, ennek következménye pedig az lesz, hogy akik nem bírják sokáig a veszteséges működést, azok csődbe mennek. Igazságos ez?
2022. jan. 28. 08:18
1 2 3 4
 1/36 anonim ***** válasza:
29%
Nagyon zavar hogy jóval kevesebbet kell érte fizetnünk. Szerencsére MZP megszünteti a rezsicsökkentést is, "hogy érezzük a környezetszennyezés súlyát"
2022. jan. 28. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/36 anonim ***** válasza:
74%
Ha zavarná őket, nem vezették volna be. A hatósági áras élelmiszerrel az a céljuk, hogy a magyar termelőket tönkretegyék. Emiatt ugyanis az üzletek a magyar termékek helyett az olcsóbb és rosszabb külföldit fogják rendelni, hogy ne essenek el a profittól.
2022. jan. 28. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/36 anonim ***** válasza:
47%
Én azt szeretném, ha 800 ft lenne a benzin és 5000 a csirkemell.
2022. jan. 28. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/36 anonim ***** válasza:
76%
A fideszeseket semmi nem zavarja amit a fidesz csinál. Akkora ingerküszöbük van, hogy nem is tudom mit kellene csinálni, hogy elérjék.
2022. jan. 28. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/36 anonim ***** válasza:
22%
Hatosagi aras termekeket nem kotelezo megvenni, ha teged nem erdekel akkor hagyd meg olyanoknak, akik orulnek ennek a kedvezmenynek.
2022. jan. 28. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/36 A kérdező kommentje:

Elismétlem: a probléma az, hogy a kieső bevételt nem kompenzálja az állam. Gulyás Gergely szerint a mostani intézkedés hatása kb. 20 milliárd forint, amit szerinte ki kell bírniuk a kereskedőknek.


20 milliárdot nem képesek a saját, elvileg az embereket segítő intézkedésükre fordítani, de minden felesleges sz@rra gond nélkül szórják a százmilliárdokat.

2022. jan. 28. 08:32
 7/36 anonim ***** válasza:
23%
Engem nagyon zavar. Olyan jó lett volna 600 Forintot fizetni a benzinért meg 2000 Ft-ot a csirkemellért. De így... Ezt is elcseszték, köszönjük Fidesz!!! 🤬
2022. jan. 28. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/36 A kérdező kommentje:
#7 Jó, látom a felfogás nem nagyon megy. :D Nem is tudom, mire számítottam a kérdés kiírásakor...
2022. jan. 28. 08:36
 9/36 anonim ***** válasza:
26%
Nem, és legjobban azt élvezem benne, hogy ilyen kretén kérdéseket vált ki az ellenzékiekből. XD
2022. jan. 28. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/36 anonim ***** válasza:
35%

Miért kellene kieső bevételt kompenzálnia az államnak? :)

Amikor levitték jó pár élelmiszer ÁFÁ szintjét, akkor olcsóbb lett, például a tej?

Nem, nem lett olcsóbb.


Vagy, amikor olcsó lett az üzemanyag, akkor lementek az árak?Nem, pedig a logisztikai költségek csökkentek.


Ha a kereskedelmi láncok így viselkednek, akkor az állam miért legyen velük gáláns?

2022. jan. 28. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!