Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A fideszeseket nem zavarja a...

A fideszeseket nem zavarja a hatósági áras benzin, rezsi, élelmiszer?

Figyelt kérdés
A probléma az, hogy a termelők, kereskedők, szolgáltatók kénytelenek ezeknek a költségeit állni és nem kapnak kompenzációt az államtól a kieső bevételért és még kötelezve is vannak arra, hogy folytassák a veszteséges üzletet. A benzinkutak nem zárhatnak be az árstop idejére, a boltokat kötelezik az befagyasztott árú termékek további értékesítésére, ennek következménye pedig az lesz, hogy akik nem bírják sokáig a veszteséges működést, azok csődbe mennek. Igazságos ez?
2022. jan. 28. 08:18
1 2 3 4
 21/36 anonim ***** válasza:
Én alapvetően piacpárti vagyok, de jelenleg szerintem nem feltétlenül indokolatlan ez a lépés. Amikor a pcr teszt is hatósági áras lett, ment a sírás, hogy nem éri meg 19000-ért, 35 ezer a reális ár, nem lesz lehetőség magánban tesztelni…és mi lett?
2022. jan. 28. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/36 anonim ***** válasza:
84%
A boltokat nem kell félteni. Majd ráemeli a 10%-ot a wc papírra, a paradicsomra, a sajtra, az ásványvízre. A hülye ember tapsikolva rohan a boltba az akciós lisztért és cukorért aztán majd csodálkozik, hogy fizethet a végén mégis többet. A legtöbb fideszes addig nem jut el, hogy a gazdaságtan alapjaival tisztában legyen. Ujjongva éltetnek egy kommunista intézkedést és rohadt komcsizzák le azt, aki nem ért velük egyet. Az egyetlen szomorú dolog ebben, hogy engem is magukkal rántanak a posványba a szavazatukkal.
2022. jan. 28. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/36 A kérdező kommentje:
#21 Oké, de még mindig az a gond, hogy rákényszerítik a kereskedőkre a veszteséges működést ahelyett, hogy kompenzálnák őket. 20 milliárdot kellene csak rászánni erre és a kisember is jól járna és a kereskedőt sem érné kár. Ez kevesebb, mint a vadászati világkiállítás költségeinek egyharmada.
2022. jan. 28. 09:18
 24/36 anonim ***** válasza:
31%
Hatosagi ar maximummal sem fog rosszul jarni a kereskedo, max nem keres rajta annyit. Egyesek nincsenek tisztaba azzal, hogy mekkora arressel dolgozik a kereskedelem? Amikor 30-40-50%-os akciok vannak, a kereskedo akkor sem szokott rosszul jarni!
2022. jan. 28. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/36 A kérdező kommentje:
#22 A benzinkutak viszont nem hiszem, hogy be tudják valahol hozni a benzinár-stop miatt keletkező veszteségeiket. Be sem zárhatnak, amíg tart az árstop és kompenzálva sincsenek. Akik ezt nem bírják ki anyagilag, azok csődre vannak ítélve. A tapsikolók majd tapsikoljanak akkor is, ha nem lesz hol tankolniuk.
2022. jan. 28. 09:29
 26/36 A kérdező kommentje:
#24 De az cikkei árának meghatározását bízzuk már rá. Ha túl drágán ad mindent, akkor úgyis becsődöl, mert senki nem fog nála vásárolni. Ebbe államilag teljesen felesleges (sőt, szerintem egyenesen káros) így belenyúlni.
2022. jan. 28. 09:32
 27/36 anonim ***** válasza:
100%

#24 Te jó ég, ugye ezt nem komolyan írtad? Nézz utána a bolti akciózás menetének és pszichológiai okainak.


Csak a kedvedért egy példa. Amikor bejött a Tesco kis hazánkba a kenyeret olcsón, számára veszteséggel adta el. De ezzel a lépésével bevonzotta a tömeget, akik olcsón akartak kenyeret venni és ha már ott voltak vásároltak mást is. Azzal, hogy egy termék árát veszteségesen árulta hatalmas profitra tett szert.

2022. jan. 28. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/36 a fidesz komcsi párt ***** válasza:
77%
ÁÁÁÁ kérdező, a Fideszeseket mégis mi zavarná, amit a Fidesz tesz?
2022. jan. 28. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/36 A kérdező kommentje:

#28 Igen, hiába írtam le 3x is érthetően, hogy úgy összességében mi a probléma ezekkel az intézkedésekkel, a válaszaikból kiderült, hogy még így is csak addig jutnak el, hogy höböbö mér' a 800 forintos benzin jobb lenne?

Nagyon elszomorító ez a szellemi mélység.

2022. jan. 28. 11:48
 30/36 anonim ***** válasza:

"Igazságos ez?"

Nem, de az élet nem igazságos, ez van.


"Zavar?"

Nem, leszarom. A lényeg, hogy nekem legyen jó, bocs.

2022. jan. 28. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!