Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A magyar vidék Kelet-Európai...

A magyar vidék Kelet-Európai színvonalban nem is teljesít olyan rosszul a fővároshoz képest?

Figyelt kérdés

[link]

Úgy értem, más kelet-európai országban még nagyobb különbségek vannak. Lengyelországban csak Varsó és környéke termel GDP-t, a többi része az alig. Romániában meg már konkrétan az van, hogy Bukarest már 1,5x annyi GDP/fő-t termel mint Budapest és a bérszínvonal is annyival több már ott ennek megfelelően. Viszont Románia vidéki része nem jobb mint a magyar vidék. Szlovákiában is messze Pozsony termeli csak a GDP-t, a többi az szar. Stb.

Egyedül asszem Csehország az ahol kisebb a különbség Prága és az ország többi része között, mint Magyarországon. Legalábbis Kelet-Európában.

Nyilván összességében egész MO. egy putri ha Nyugatról nézzük, mert tényleg az, de a magyar vidék leszakadásának legendája ilyen szempontból kamu?



2022. jan. 29. 02:15
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
0%
dehogy nincs, győr környéke a "pannon puma"
2022. jan. 29. 03:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
Azt azért tegyük hozzá, hogy Bukarest a saját közigazgatási határain belül létezik. Ezzel szemben Budapest teljes iparát-gazdaságát kiköltöztették az M0-ás külső oldalára, ahogy a félmillió "budapesti újgazdag" sem a fővárosi panelrengeteg teljesítményét gyarapítja hanem a határán túli "vidéket".
2022. jan. 29. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim válasza:
Hát nem tudom, én megyeszékhelyen élek és villamosmérnöki diplomával 1 évembe került munkát találnom burttó 230-al, míg azok az ismeröseim, akik Pestre felmentek nettó 400-at is megkerestek.Ne ferdítsük a tényeket, amit a Pestiek az elmúlt 30 évben csináltak az a pofátlanság ne továbbja, érik az újabb trianon, amit Pest csak magának köszönhet majd, az arrogáns "greedy" hozzáállásával, illetve a leszarom, hogy mekkora az átlag fizetés vidékén attitűdnek köszönhetitek majd!
2022. jan. 30. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
#13 ebből ha fizetik a lakbért meg a pesti árakat, kb. ott tartanak, ahol te, és még városon belüli közlekedéssel is 3x annyi idejük megy el. Jártam dolgozni Pesten, ennyiért nem éri meg.
2022. jan. 30. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim válasza:

Mert lakbért vidéken nem kell fizetni?


Ne viccelj menj fel professionre és nézd meg, hogy a magyar munkáknak a 40 % Budapesten van , illetve a munkák 50%-a Budapesten, illetve Pest megyében van. Kétszer akkora fizetéssel... Én itt Pécsett az IT-ban dolgozok nettó 220-ért. Ti meg Pestiek szartok a pofánkban, ezen nincs mit szépíteni! Remélem lesz itt még trianon2, ilyen fővárosért én nem akarok küzdeni....

2022. jan. 30. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
1) nem vagyok pesti, 2) lakbér majdnem mindenhol máshol olcsóbb, de a szülővárosodban az a lehetőség is megvan, hogy a szüleiddel laksz egy darabig, 3) Pest lakossága is szív amiatt, hogy oda van csődítve a fél ország, 4) IT tudással keress valami távmunkában végezhetőt
2022. jan. 30. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!