Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért kevés a pedagógusoknak...

Miért kevés a pedagógusoknak a nettó 140 kezdő, majd 1-2 év után nettó 165 ezer forintos fizu? Vannak akik sokkal rosszabbul keresnek.

Figyelt kérdés

Egy közmunkás 52 ezer forintért dolgozik. Vannak olyan közmunkások akik többért, de akár diplomával is. De pl. okmányirodákban meg miegyshol csak közmunkások dolgoznak nettó 70-80 ezer forintért havonta, és mégsem sztrájkolnak.

És ami a lényeg, egy pedagógus sem termel több GDP-t mint egy közmunkás. Az ők munkájuk is egy szükséges rossz manapság. Mivel azzal a tudással amit a magyar közoktatásban adnak, sehol az ég világon nem lehet elhelyezkedni a szalagsoron kívül az országban, sehol. Mindenhol spéci szakembereket keresnek, amit a magyar oktatás nem tud kitermelni. Ezért van ekkora munkanélküliség és ekkora munkaerőhiány is egyszerre, mert az oktatás rosszul teljesít.

Ha így nézzük, akkor nem is olyan rossz az a fizu a pedagógusoknak? Egyszerűen nem termelnek és nem is érdemelnek többet, ez az igazság.



2022. jan. 29. 03:37
1 2 3
 1/22 tobas ***** válasza:
82%

"Mivel azzal a tudással amit a magyar közoktatásban adnak, sehol az ég világon nem lehet elhelyezkedni a szalagsoron kívül az országban, sehol. Mindenhol spéci szakembereket keresnek, amit a magyar oktatás nem tud kitermelni."


Saját tapasztalatból beszélsz?

2022. jan. 29. 03:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
1%

Az életben mindig az megy előre, aki többet dolgozik, mint amennyiért megfizetik. Szerintem senkit nem vertek át azzal, hogy gyere tanárnak, mert mind anyagilag, mind társadalmi presztízsét tekintve jó buli.


Egyébként a kezdő tanárok (gyakornokok) fizetése 300 bruttó, tehát 200 nettó.

Csak összehasonlítás képpen 2010ben nettó 85 ezer ft-ot keresett egy kezdő tanár. Az átlagbér 176%-ot emelkedett, tehát átlagon felül nőtt a tanárok bére. Persze a 2010-es szint gusztustalanul alacsony , de annak a kormánynak az volt az elképzelése, hogy az ostoba ember a jó baloldali szavazó.


"Mindenhol spéci szakembereket keresnek"


valójában a szakmával nem rendelkezőket a legnehezebb elhelyezni, tehát akinek egy 8 általánosa vagy egy csillogó 8 általánosa (érettségje) van

szakképzettek munkanélkülisége 3% diplomásoké 1,5%


"Egyszerűen nem termelnek és nem is érdemelnek többet, ez az igazság."


Ez a neoliberális baloldali szöveg, valójában miért ne kellene ezeket a munkákat megfizetni, csak azért, mert a hülyegyereknek magyarázás nem piacosítható úgy, mint egy mérnöknek vagy egy könyvelőnek a munkája.

2022. jan. 29. 03:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 A kérdező kommentje:

nettó 140 a gyakornoki fizu, azért ne túlozz

de mondom, nem termelnek viszont szinte semmit

2022. jan. 29. 04:09
 4/22 anonim ***** válasza:
92%

le vagy maradva

[link]

2022. jan. 29. 04:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 tobas ***** válasza:
94%

"nettó 140 a gyakornoki fizu, azért ne túlozz"


Az tavaly volt, azóta már próbálták megvenni őket gyorsan, hátha megint nem hőzöngenek pár évig.

2022. jan. 29. 04:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 tobas ***** válasza:
97%

"Persze a 2010-es szint gusztustalanul alacsony , de annak a kormánynak az volt az elképzelése, hogy az ostoba ember a jó baloldali szavazó."


Ahogyan látjuk sajnos ez oldalfüggetlen.

2022. jan. 29. 04:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
96%

Kérlek szépen tisztelettel, nekem most 135.000 forint az albérletem, és abban még nincs benne rezsi, közös költség. Ezen felül még éljek meg.

Én nem tanár vagyok, havi 350-et keresek, telik rá. Csak embertelen ez az egész magyar helyzet.

2022. jan. 29. 04:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
35%
talán akkor nem engedheted meg magadnak, hogy egyedül élj egy 135 ezer ft-os albiban
2022. jan. 29. 04:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
97%
8-as, de, megoldom. Egyedülállóként pont elég a fizum, meg ez valószínű nőni is fog nem csak a szokásos éves emelés miatt, hanem más okokból is (előrelépési lehetőségem lesz ha sikerül). Csak összehasonlításképp írtam le, hogy ugyanez, ahogyan én élek, megilletne egy tanárt is és mindenkit. Különösen egy tanárt, akiket ebben az országban olyan kevés megbecsülés ér :(
2022. jan. 29. 04:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 tobas ***** válasza:
100%

#8


Szerintem arra célzott, hogy nettó 200-ból nem engedhetné meg magának, amennyit egy tanár az első 5 évben.

2022. jan. 29. 04:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!