Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Az emberek miért nem csatlakoz...

Árokpart kérdése:

Az emberek miért nem csatlakoznak többen a mai pedagógus sztrájkhoz, illetve miért szólják le azokat akik jobb életet szeretnének maguknak, hogy pl. olyat, hogy végre úgy élhessünk már mint Ausztriában?

Figyelt kérdés
2022. jan. 31. 14:29
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
11%
Mert felesleges hisztizés és valószínűleg valamelyik milliárdos keze van a dologban.
2022. jan. 31. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
1-es Attól még, hogy ki finanszírozza nincsen tiltva, hogy csatlakozzanak az emberek.
2022. jan. 31. 14:33
 3/11 anonim ***** válasza:
41%
Aki 170 ezerért elmegy dolgozni diplomásként, az meg is érdemli, hogy éhen pusztuljon belőle.
2022. jan. 31. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
66%

"Aki 170 ezerért elmegy dolgozni diplomásként,"


Én 2 szakirányú diplomával 20 éve a pályán 219 bruttót (150 nettó alatt..) kaptam egészen tavalyig.... GBM-et. 2 diploma + 20 év.


na?

2022. jan. 31. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
97%

3as, pffffff, az a szerencse, hogy ez nem így működik.

Mivel a pedagógusok közös bértáblán vannak, így egy-két speckó esettől eltekintve az ország ÖSSZES pedagógusa ennyit keres, és ez már tudható akkor is, amikor még csak érettségi után felvételiznek az egyetemre.

Azaz ha az emberek úgy gondolkodnának mint te, 20 éve nem lenne pedagógus még képzés alatt sem, nemhogy apályán. Már rég megszűnt volna az oktatás az országban, mint olyan:D

Léteznek munkák és léteznek hivatások. De ezt te vszeg nem érted.

2022. jan. 31. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
29%

"Mivel a pedagógusok közös bértáblán vannak,"


Madárka, ez már RÉG NEM IGAZ. Ld szakképzési centrumok, nem Kjt és nincs bértábla.

2022. jan. 31. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
65%
Annyit alkusznak ki maguknak, amnenyit tudnak!! És ezt a sima Kjt-s semmitérő tanárok is megtehetnék ha lenne eszük és merszük összefogni de NINCS.
2022. jan. 31. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
19%

"Léteznek munkák és léteznek hivatások. De ezt te vszeg nem érted."


Én se értem. Fizetés van és pont.

2022. jan. 31. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
96%

8, értem a gondolkodásmódodat, igazából én is úgy vagyok sokszor a munkával, hogy megcisnálom amit meg kell aztán annyi, fizessék ki és menjek élni az a zéletem.

De ez sok helyre, pl a pedagógusi vagy az egészségügyi pályára egyszerűen nem elég. A futószalag mellé (legyen az fizikai vagy digitális) teljesen jó. És mielőtt bárki megsértődne ezen, én is digitális futószalag mellett dolgozom, nettó 380ért... igaz, munkaidő van, én meg it tpofázok..:D Nade pont ezaz, ez egy iskolában vag ykórházban elégtelen lenne.

2022. jan. 31. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
69%

Mivel alacsony a tanárok fizetése, azért nincs tekintélye a tanároknak és nincs szelekció, így az iskolák örülnek, ha kapnak valakit. Emiatt a rossz tanárokat nem lehet leváltani, amit a gyerekek szenvednek meg.

Mivel ez már régóta így megy, felnőtt egy nemzedék, aki sokat szenvedett a rossz tanároktól. Ezért sem állnak ki mellettük.

2022. jan. 31. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!