Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Szerencsétlen történelmi...

Szerencsétlen történelmi fejlődésű ország, vagy a magyar nép alapvetően korrumpálhatóbb, megoszthatóbb és hajlott gerincű?

Figyelt kérdés
Ugye van az a mondás, illetve Ady versike, hogy Nekünk Mohács kell, meg egyéb számos utalás az utóbbira. Persze utólag okosabb az ember. Nem tudhatjuk, hogy az akkori korszellemet figyelembe véve, az angol, francia, lengyel stb. nemesség hogyan viselkedett volna egy hasonló történelmi szituációban.

2022. febr. 5. 15:38
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
24%

Ady egy magyarellenes szabadkőműves volt,ez kb olyan mintha feritől megkérdeznénk mi az a hazaszeretet.

Ajánlom a Korrobori nevű írását.

2022. febr. 5. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
66%
#1 Ady-t is sikerült összekötni gyurcsánnyal! Ez igen!
2022. febr. 5. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
81%
Nekünk mindig is egy kis cáratyuska kellett. Hajlott gerincűek vagyunk, mert jobb volt Kádár idején ezért szavazz a fideszre mert az mszp már nem olyan mint 89 előtt, de azért semmi bajom a melegekkel hogy pusztulna ki az összes ómigráns... elmebaj.
2022. febr. 5. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
85%

Én nem mutogatnék sem a történelmünkre, sem az evolúciónkra. Az csak a felelősség hárítása.

Mi hoztuk a döntéseket. Mindet., Te, én, a szomszéd Mari és Pista bácsi. Meg Ady, meg Gyurcsány (az mondjuk igen, a kettőt egy mondatban...:D)


Ha muszáj egy tényezőre fogni, akkor én azt mondanám, hogy a magyar nép intellektualitása és érzelmi intelligenciája túl alacsony. Nem másokhoz képest. Mások nem érdekelnek. A küszöbhöz képest, ami biztosítaná azt, hogy job legyen a jövőnk.

És ez sem amolyan "hát mi ilyenek vagyunk" dolog. Ez annak köszönhető, hogy úgy DÖNTÖTTÜNK, hogy nem fejlesztjük az oktatást, lenézzük azokat akik tanítani, segíteni akarnák ember- és honfitársainkat.

Pl nézd meg mi az általános vélekedés a pedagógusokról.

Vagy nézd meg mi az általános vélekedés arról, aki pszichológushoz jár.

Véleményt formálni DÖNTÉS, és sokan nap mint azt azt a döntést hozzák meg, hogy inkább belerúgnak a másikba, hogy a saját frusztrációjukat levezessék. Azt a döntés hozzák meg, hogy lehúzzuk a másikat , hogy így legyünk előrébb, ahelyett, hogy örülünk más örömének és neadj'Isten még be is valljuk, hogy amásik előrébb tart és tanácsot kérjünk tőle.


Hozták? Ezt írtam volna? Hoztuk!

2022. febr. 5. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
87%
Nem lehet mindent a törire fogni, mert a törit mi, emberek (is) formáljuk, tehát ezt tudja teljesíteni a társadalom, a zemberek.
2022. febr. 5. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
20%
Amíg nem a nyugati életmódot követjük, addig gerincesek vagyunk.
2022. febr. 5. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
84%
Mondta 6os, majd kiment a munkahelyi mosdóba és átcsévélte a WC papírt, mert otthon már fogyóban van, a vállalattól lopni meg nem bűn.
2022. febr. 5. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 A kérdező kommentje:
Ami engem illet, én nem hiszem azt hogy alapvetően alacsonyabb rendűek lennénk. Szép számmal voltak reformjaink, reformkísérleteink és forradalmaink. Csak geopolitikai helyzetünkből adódóan sorozatos elnyomással néztünk szembe. Úgy értem tőlünk nyugatabbra sem a köznép ébredt öntudatra. Ugyanúgy felülről érkeztek az impulzusok, csak kedvezőbbek voltak a feltételek. Ugyanakkor ott van Spanyolország és Portugália. A 15-16.században leuralták a világot. Manapság mégsem számítanak sokkal magasabb fejlettségű országnak, nem tudtak ezzel mit kezdeni. Szóval érdekes téma ez.
2022. febr. 5. 16:38
 9/24 anonim ***** válasza:
83%
A kérdésedben megbújó nemzetellenességben van a válasz. Mi nem tartunk össze, nincs bennünk nacionalizmus szinte, nem vállalunk felelősséget a közösségünkért, széthúzunk, egymásnak vagyunk az ellenségei (ki így, pl. nemzetellenesen, ki úgy). Így nem alakulhat ki erős nemzeti gazdaság, az ellenségeink pedig mindent kihasználnak a háborúkban (vagy beszivárognak és elszaporodnak).
2022. febr. 5. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
70%

9, én szívesen egyetértenék veled, de..

manapság a nacionalizmus az elsősorban arról szól, hogy utáljuk a románokat, utáljuk a nyugatiakat, utáljuk az oroszokat, utáljuk a szlovákokat.. kit utálunk még.. gondolom Trianont, azt biztos.


Pedig a nacionalizmus lényege annyi, hogy szereted a hazádat.


A kettő baromira nem ugyanaz.

2022. febr. 5. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!